Kadir Has Üniversitesi

12 soruya 46 cevap verildi.

Cevaplar 46

Yükleniyor...

Okulun oryantasyon gününe kesinlikle katılın. Burada okulla ilgili olan BYS ve Blackboard sistemlerini öğreneceksiniz. Bunun dışında suyun kantinde 50* kuruş olduğunu unutmayın. Makinede 75 kuruş, Starbucks dan almak daha nasip olmadı.

Düzenleme :
Makinede 1 Lira Oldu :)
* Kantinde 75 kuruş olmuş, suları evden getiriyoruz :)
* Kantinde 1.25 olmuş. Benden size bir tavsiye, cam bir şişe alın okulun muhtelif yerlerinde bulunan sebillerden bedavaya için.

Düzenleme 2:

* Artık ne BYS ne de Blackboard var. Su hala 1 lira ama siz yine de cam şişe alıp doldurun :) 

6,186 görüntülenme

Bana göre herşeyden önemlisi uluslararası işbirlikleri. Amerika Birleşik Devletleri'nden Kore'ye, Çin'den Fransa'ya kadar pek çok farklı kıta ve ülkede iyi okullarla değişim ve çift diploma anlaşmaları olması büyük bir artı. Coventry, Purdue, Montana State, Rollins College gibi okullarda bir ya da iki yıl okuyup çift diploma alabilmek uzun vadede kariyerine birşeyler katmak için ciddi bir artı.Uluslararası işbirliklerinin dışında sosyal sorumluluk projelerine çok ciddi yatırım yapıyor olması da tercihimdeki önemli bir neden. Örneğin hiçbir fakülte öğrencisi zorunlu sosyal sorumluluk derslerini almadan ya da bireysel veya grup olarak sosyal sorumluluk projesi yapmadan mezun olamıyor. Her sene Cibali bölgesinin ihtiyaçlarını karşılamak için yapılan Altınboynuz koşusu, "bir dilek gerçekleştiriyoruz" ismiyle yapılan ve down sendromlu çocuklarla geçirilen gün/günlerin ardından onların bir dileğinin gerçekleştirildiği projeler olsun Kadir Has'ı diğer okullardan bir adım öne geçirdi benim gözümde. Bir de kampüsün merkezde oluşu,eğitim dilinin tamamen ingilizce oluşu (hukuk hariç), az fakat nitelikli öğrenci alma politikası önemli bir artı. Son olarak, vakıf üniversitelerinin orantısız bir şekilde çoğaldığı şu günlerde 2000 öncesi kurulan ve en azından belli ölçülerde oturmuş okulların diğerlerine nazaran daha tercih edilebilir olması da Kadir Has'ı önceliklerimden yaptı.

4,916 görüntülenme

Hazırlk okuyorsanız bu seneyi çok verimli geçirmeye bakın. İngilizce hikaye kitapları alın, isterse en basit seviye olsun hiç fark etmez. Okuyun. Bir tane ufak defteriniz olsun ve buna ingilizce kelimelerin türkçe karşılıklarını yazın. Arabada, otobüste, neredeyseniz artık bakarsınız. Bu seneyi verimli geçirip Cibali'ye gittiğinizde sosyal aktivitelere katılın. Kulüplerde aktif rol alın. Tiyatro kulübü inanılmaz iyidir, ben bir dönem görev almıştım. Çok yoğun çalışırlar ama hakkını verirler. Değişim programlarından (en kötü bir dönem Erasmus'tan) ya da imkanınız varsa çift diploma ya da ikinci bir değişim programından yararlanın. Sporla aranız iyiyse takımlarda görev almaya bakın. Akademik olarak, derslerinizi çok fazla asmayın demekten başka birşey diyemem, zira ortalama çok önemli. Yüksek lisansta kabul edileceğiniz yer çok çok üst seviye bir yerse, muhtemelen 3.50 GPA arayacaklardır en az (ki bu aradıkları kriterlerden yalnız bir tanesi). Starbucks'a gidip kahvenizi alıp sabah yağmur yağarken haliç kenarında dersin keyfini çıkarın. Kasvetli havada kütüphaneye kahvenizi kaçak sokarak girin. Kısacası okulda herşeyi yapın, herşeyi.

4,562 görüntülenme

Kadir Has'ın en büyük özelliği şehir merkezinde olması (Taksim'e 5dk). Alanında çok iyi hocalar var ama onlardan ne kazanacağınız tamamen size kalmış. Bunun dışında okula girdiğiniz anda yapıdan büyülenebilirsiniz -ki restorasyon ödülü almış- fakat çok heveslenmeyin,kampüs gördüğünüz kadar.

2,887 görüntülenme