Cevaplar 14

Yükleniyor...
9,551 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Benim dönem arkadaşlarım içerisinde Çerkezköy’deki boya fabrikalarında işe girip orada yükselerek yönetici olanlar oldu. Onlar genelde Üretim Planlama Departmanlarında başlıyorlar ve sonrasında yönetici olarak bu sektörde devam ediyorlar. Bunun dışında konfeksiyonda üretim tarafında çalışan çok fazla arkadaşım var. Bizim gibi markaların ya da Sourcing ofis ve acentelerin Müşteri Temsilciliği alanlarında Müşteri Temsilcisi olarak işe başlayıp ilerleme fırsatı var, benim de orada bir tecrübem olmuştu. Benim yaptığım gibi bir perakende firmasını, bir markayı seçip orada ilerleme şansınız da olabilir.

6,023 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Tekstil Mühendisliği bölümü mezunu tekstilin her alanında yer alır. Pazarlamasından kumaş imalatına, konfeksiyondan tekstil kimyasallarına kadar her alanda çalışabilir. Günümüzde birçok Tekstil Mühendisi bu işin perakende kısmını seçmiştir. Ülkemizin ilerleyen bu trendinde ben de bu kısımda yer almak istedim. Bütün arkadaşlara da tavsiye ederim.

Benimle aynı dönem mezun olan arkadaşlarımı göz önüne getirdiğimde kendi işini kuran, boyahanelerde çalışan, perakende sektöründe yer alan arkadaşlarım var. Kısacası Tekstil Mühendisleri her alanda çalışabilir.

5,126 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Öncelikle bu noktada İzmir'de olmak benim için çok büyük bir avantajdı diye düşünüyorum çünkü İzmir'de öğrenciler için çok fazla geniş şartlar var ve istediğiniz şeyi yapabilecek özgürlüğe sahipsiniz. Bunun yanında üniversite okurken ailenizden gelen parayı ay sonuna kadar nasıl yettirebileceğinizle ilgili size büyük dersler veriyor. Haklarınızı her ortamda sonuna kadar savunmanızı ve bir mühendis olarak üç boyutlu düşünmenin ne anlama geldiğini öğretiyor.

Bi kere devlette memur olmayı unutun, özel sektörde çalışıyoruz, tekstil firmalarında, fabrikalarında, pazarlamadan üretime kadar her türlü mevkide mühendislik yapabiliriz. Bunun dışında farklı sektörlerde de çalışabiliriz.

4,395 görüntülenme