Akbank

Akbank

2 kişi 18 cevap verdi.
İşe başladıktan yaklaşık 3 ay sonra Geleceğin Liderleri Buluşması adı altında bir etkinlik yapıldı. Orada bugüne kadar alınan birçok MT ve yöneticilerle bir araya gelme fırsatımız oldu. Hem güzel konuşmaları dinleyerek hem de yöneticilerimizi ve gelecekteki yöneticilerimizi tanıyarak keyifli bir zaman geçirdim.
Akbank’ın çok büyük kurumlardan biri olduğunu biliyordum ve başvuru sebeplerimden birisi de buydu. Dolayısıyla burada MT olarak işe başlamak, büyük kurumun sıfırdan bir parçası olmak ve işe o şekilde dahil olmak daha kolay ve güvenli geldi. Bu yüzden de Akbank’a MT olarak başvurmaya karar verdim.
Aldığım eğitimden dolayı hep Pazarlama’yla ilgili bir şeyler yapmak istiyordum. Bu anlamda da bir bankayı ilk tercihim olarak düşünmemiştim ama Akbank’ı araştırdığımda öğrendiğim bütün bilgileri burada pratiğe dökebileceğimi ve kendimi geliştirebileceğimi düşündüm. Böylece Akbank’la ilgilenmeye başladım. En sonunda da bana göre bir yer olduğuna karar vererek MT programına başvurdum.
Ben ilanı internetten görerek başvurdum ve sonrasında sınavla ilgili bir mail aldım. Açıkçası sınav kısmında hep endişe ediyordum ama çok rahat geçtiğini söyleyebilirim çünkü sınavın kaçta başlayacağı ve nasıl bir formatta olacağı konusunda çok iyi bilgilendirilmiştik. Ardından telefon geldi ve beni toplu bir görüşmeye çağırdıklarını ilettiler. Sonrasında da çok düzenli bir süreçte ilerledik. Bu süreç çok heyecanlı ve keyifli geçti.
Benim için her gün veya her iş yeni bir proje gibi oluyor çünkü birçok markayla kampanyalar yaparak ilerliyoruz. Tüm bu projelerin bana çok fazla yeni şey kattığımı söyleyebilirim.
Sabahları işe büyük bir yoğunlukla başlıyoruz. Öğle arasında haftanın 2 günü banka içerisindeki pilatese gitme gibi bir şansım oluyor. Bu sayede de her gün aynı şeyleri yapmaktansa, 2 gün kafamı dağıtıp kendimi motive etme fırsatı buluyorum. Bunun dışında ekip arkadaşlarımla veya kendi dönemimdeki MT arkadaşlarımla diyaloglarımızın iyi olması sayesinde gayet keyifli vakit geçiriyorum.
İşletme mezunu olmama rağmen bankacılıkla ilgili derin bir bilgim yoktu. Verilen eğitimler bu bilgileri öğrenme açısından çok fazla şey kattı. Ayrıca geçirdiğim vakitlerde çok iyi dostluklar ve arkadaşlıklar edindim. Bölüme başladığımda da insanlarla doğru ve iyi projeler yaptığımı gözlemledim.
Ekonomiyle ve Finans’la alakalı çok fazla eğitim alıyoruz çünkü hiç bilmeyen öğrenciler de bu eğitime başlayabiliyor. Dolayısıyla aynı temelde olmamız açısından bu eğitimler yapılıyor. Bunun dışında öğrenirken keyif aldığım, belki de hiç bilmediğim bankacılık hukukunu ve işlerin bankacılık kapsamında nasıl işlendiğini görme açısından eğitimlere de katıldım. Bunun yanı sıra bankada nasıl giyinilir, nasıl davranılır, bir iş yemeğine nasıl gidilir gibi durumları öğrendiğimiz imaj eğitimlerinde de yer aldım.
Öncelikle hangi bölümü okursanız okuyun, neye ilginiz olursa olsun bunun karşılığını bankacılıkta bulabileceğinizi düşünüyorum. Özellikle Akbank’ta bu alanda çok farklı eğitim altyapıları, becerilere yönelik pozisyonlar ve bölümler bulunuyor. Dolayısıyla orada ne yapacağınıza dair şüphelerin dışında kalıp biraz daha kendinize ne katabileceğinizi düşünerek başvuruda bulunmanız gerektiğini düşünüyorum. Zaten süreç de çok hızlı ve belirgin ilerlediği için de gayet kolay geçecektir.
Üst düzey yöneticilerle beraber Sabancı Center’da bir kokteyl düzenlemiştik ve orada birçok kişiyle tanışma fırsatımız olmuştu. Sohbet ilerleyince sahnede şarkı söylemiştim, benim için güzel bir anıydı.