Akbank'taki çalışma hayatında bugüne kadar en çok eğlendiğin aktivite nedir? (2 Cevap)

İşe başladıktan yaklaşık 3 ay sonra Geleceğin Liderleri Buluşması adı altında bir etkinlik yapıldı. Orada bugüne kadar alınan birçok MT ve yöneticilerle bir araya gelme fırsatımız oldu. Hem güzel konuşmaları dinleyerek hem de yöneticilerimizi ve gelecekteki yöneticilerimizi tanıyarak keyifli bir zaman geçirdim.

Akbank MT Programı'nın içeriğinde nasıl eğitimler var? (2 Cevap)

Ekonomiyle ve Finans’la alakalı çok fazla eğitim alıyoruz çünkü hiç bilmeyen öğrenciler de bu eğitime başlayabiliyor. Dolayısıyla aynı temelde olmamız açısından bu eğitimler yapılıyor. Bunun dışında öğrenirken keyif aldığım, belki de hiç bilmediğim bankacılık hukukunu ve işlerin bankacılık kapsamında nasıl işlendiğini görme açısından eğitimlere de katıldım. Bunun yanı sıra bankada nasıl giyinilir, nasıl davranılır, bir iş yemeğine nasıl gidilir gibi durumları öğrendiğimiz imaj eğitimlerinde de yer aldım.

Kariyerine Akbank'ta MT olarak başlamanın avantajları nelerdir? (2 Cevap)

Birden fazla yakın arkadaşınız oluyor. Arkadaşlık kavramı iş hayatında belki de çok beklediğiniz bir olgu değil. Kendinizi geliştirmek istediğiniz ve kendinize değer katmak istediğiniz bir yerde çalışmak istiyorsunuz. Bununla beraber sizinle aynı dönemde başlayan yaklaşık 15-20 kişiyle ve aynı düşüncelere sahip insanlarla beraber olmak sizi gerçekten motive ediyor. Bu yüzden de eğitimde 1 buçuk ay boyunca o insanlarla olmak, aynı düşünceleri paylaşmak benim için gerçekten motive edici oluyor.

Akbank'ta işe başladığından bu yana seni en çok geliştiren proje nedir? (2 Cevap)

Birçok projede çalışıyoruz çünkü eğitim sürecindeyiz. Bir şeyler öğrendikçe yaptığımız projelerin sayısı da artıyor. Biz internet ve mobil kanallara birden fazla fonksiyon ekliyoruz. Örneğin; siz Akbank Direkt’ten kredi kullanmak istediğiniz zaman kullandığınız platformla biz ilgileniyoruz. Login’den Logout’a kadar bütün ekranlara değer katıp sizin bu ekranları en iyi şekilde kullanabilmenizi sağlıyoruz. Bunlar da dijitalleşen dünyanın olması gereken bir parçası olduğu için bunu yapan bir ekipte olmaktan mutluyum.

Kariyerine Akbank'ta MT olarak başlamanın avantajları nelerdir? (2 Cevap)

Akbank’ın çok büyük kurumlardan biri olduğunu biliyordum ve başvuru sebeplerimden birisi de buydu. Dolayısıyla burada MT olarak işe başlamak, büyük kurumun sıfırdan bir parçası olmak ve işe o şekilde dahil olmak daha kolay ve güvenli geldi. Bu yüzden de Akbank’a MT olarak başvurmaya karar verdim.

Neden Akbank MT Programı'nı tercih ettin? Seni başvurmaya motive eden şeyler nelerdi? (2 Cevap)

Aldığım eğitimden dolayı hep Pazarlama’yla ilgili bir şeyler yapmak istiyordum. Bu anlamda da bir bankayı ilk tercihim olarak düşünmemiştim ama Akbank’ı araştırdığımda öğrendiğim bütün bilgileri burada pratiğe dökebileceğimi ve kendimi geliştirebileceğimi düşündüm. Böylece Akbank’la ilgilenmeye başladım. En sonunda da bana göre bir yer olduğuna karar vererek MT programına başvurdum.

Akbank MT Programı başvuru ve mülakat süreci nasıl ilerliyor? Online sınav deneyimini anlatır mısın? (2 Cevap)

Ben ilanı internetten görerek başvurdum ve sonrasında sınavla ilgili bir mail aldım. Açıkçası sınav kısmında hep endişe ediyordum ama çok rahat geçtiğini söyleyebilirim çünkü sınavın kaçta başlayacağı ve nasıl bir formatta olacağı konusunda çok iyi bilgilendirilmiştik. Ardından telefon geldi ve beni toplu bir görüşmeye çağırdıklarını ilettiler. Sonrasında da çok düzenli bir süreçte ilerledik. Bu süreç çok heyecanlı ve keyifli geçti.

Akbank'ta işe başladığından bu yana seni en çok geliştiren proje nedir? (2 Cevap)

Benim için her gün veya her iş yeni bir proje gibi oluyor çünkü birçok markayla kampanyalar yaparak ilerliyoruz. Tüm bu projelerin bana çok fazla yeni şey kattığımı söyleyebilirim.

MT olarak Akbank'ta bir günün nasıl geçiyor? (2 Cevap)

Sabahları işe büyük bir yoğunlukla başlıyoruz. Öğle arasında haftanın 2 günü banka içerisindeki pilatese gitme gibi bir şansım oluyor. Bu sayede de her gün aynı şeyleri yapmaktansa, 2 gün kafamı dağıtıp kendimi motive etme fırsatı buluyorum. Bunun dışında ekip arkadaşlarımla veya kendi dönemimdeki MT arkadaşlarımla diyaloglarımızın iyi olması sayesinde gayet keyifli vakit geçiriyorum.

Akbank MT Programı sana neler kattı? (2 Cevap)

İşletme mezunu olmama rağmen bankacılıkla ilgili derin bir bilgim yoktu. Verilen eğitimler bu bilgileri öğrenme açısından çok fazla şey kattı. Ayrıca geçirdiğim vakitlerde çok iyi dostluklar ve arkadaşlıklar edindim. Bölüme başladığımda da insanlarla doğru ve iyi projeler yaptığımı gözlemledim.

CEVAPLARI FİLTRELE

Soru Etiketi
Üniversite
Bölüm

Filtreyi Temizle