Akbank MT Programı

Akbank MT Programı

7 soruya 14 cevap verildi.

Cevaplar 14

Filtrele:Sırala:

Akbank MT Programı'nın içeriğinde nasıl eğitimler var? (2 Cevap)

Ekonomiyle ve Finans’la alakalı çok fazla eğitim alıyoruz çünkü hiç bilmeyen öğrenciler de bu eğitime başlayabiliyor. Dolayısıyla aynı temelde olmamız açısından bu eğitimler yapılıyor. Bunun dışında öğrenirken keyif aldığım, belki de hiç bilmediğim bankacılık hukukunu ve işlerin bankacılık kapsamında nasıl işlendiğini görme açısından eğitimlere de katıldım. Bunun yanı sıra bankada nasıl giyinilir, nasıl davranılır, bir iş yemeğine nasıl gidilir gibi durumları öğrendiğimiz imaj eğitimlerinde de yer aldım.

Kariyerine Akbank'ta MT olarak başlamanın avantajları nelerdir? (2 Cevap)

Birden fazla yakın arkadaşınız oluyor. Arkadaşlık kavramı iş hayatında belki de çok beklediğiniz bir olgu değil. Kendinizi geliştirmek istediğiniz ve kendinize değer katmak istediğiniz bir yerde çalışmak istiyorsunuz. Bununla beraber sizinle aynı dönemde başlayan yaklaşık 15-20 kişiyle ve aynı düşüncelere sahip insanlarla beraber olmak sizi gerçekten motive ediyor. Bu yüzden de eğitimde 1 buçuk ay boyunca o insanlarla olmak, aynı düşünceleri paylaşmak benim için gerçekten motive edici oluyor.

Kariyerine Akbank'ta MT olarak başlamanın avantajları nelerdir? (2 Cevap)

Akbank’ın çok büyük kurumlardan biri olduğunu biliyordum ve başvuru sebeplerimden birisi de buydu. Dolayısıyla burada MT olarak işe başlamak, büyük kurumun sıfırdan bir parçası olmak ve işe o şekilde dahil olmak daha kolay ve güvenli geldi. Bu yüzden de Akbank’a MT olarak başvurmaya karar verdim.

Neden Akbank MT Programı'nı tercih ettin? Seni başvurmaya motive eden şeyler nelerdi? (2 Cevap)

Aldığım eğitimden dolayı hep Pazarlama’yla ilgili bir şeyler yapmak istiyordum. Bu anlamda da bir bankayı ilk tercihim olarak düşünmemiştim ama Akbank’ı araştırdığımda öğrendiğim bütün bilgileri burada pratiğe dökebileceğimi ve kendimi geliştirebileceğimi düşündüm. Böylece Akbank’la ilgilenmeye başladım. En sonunda da bana göre bir yer olduğuna karar vererek MT programına başvurdum.

Akbank MT Programı başvuru ve mülakat süreci nasıl ilerliyor? Online sınav deneyimini anlatır mısın? (2 Cevap)

Ben ilanı internetten görerek başvurdum ve sonrasında sınavla ilgili bir mail aldım. Açıkçası sınav kısmında hep endişe ediyordum ama çok rahat geçtiğini söyleyebilirim çünkü sınavın kaçta başlayacağı ve nasıl bir formatta olacağı konusunda çok iyi bilgilendirilmiştik. Ardından telefon geldi ve beni toplu bir görüşmeye çağırdıklarını ilettiler. Sonrasında da çok düzenli bir süreçte ilerledik. Bu süreç çok heyecanlı ve keyifli geçti.