Cevaplar 23

Yükleniyor...
66,604 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Uçak Mühendisliği‘nin Makina Mühendisliği formasyonuna çok yakın olması, Uçak Mühendisliği‘nden mezun olan arkadaşların önemli bir bölümünün Makina Mühendisliği yapmalarına olanak sağladı. Şu anda Tofaş’ta da onlarca Uçak Mühendisi var. Ben de burada Makina Mühendisliği faaliyeti yapıyorum. Uçak Mühendisleri‘nin hepsi o Mühendislik formasyonlarıyla çok benzer olan Makina Mühendisliği, Endüstri mühendisliği formasyonlarıyla, bu alanlarda rahatlıkla çalışabilirler. İkincisi; 20-30 sene yaygın olmayan ama şu anda yeni yeni Türkiye’de uçak fabrikaları, roket fabrikaları, helikopter fabrikaları ve bunlara parça tedarik eden tedarikçi firmalar, çok uluslu şirketlerin uzantıları veya milli faaliyetler yani devlete ait şirketler, devlete ait araştırma kuruluşları gibi çok fazla kuruluş var. Son olarak da Sivil Havacılık sektörü, askeri alanı dışında yine Uçak Mühendisleri‘ne fazlasıyla ihtiyaç duyuyorlar. Bu alanlarda çalışabilir arkadaşlar.

11,958 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İTÜ Türkiye’nin en iyi Mühendislik öğrenimini veren okullardan bir tanesidir hiç şüphesiz. Bana da Mühendislik bakış açısını kazandıran bir okuldur. Mühendis, bilimle hayatın arasındaki ilişkiyi kurmaya çalışır. Ben okulda bunları öğrendim. Elbette iş hayatımda da okulda öğrendiklerimin üzerine çok şey öğrendim. Uçak Mühendisliği bir formasyon, ağır bir okul ama ben hep otomotivde çalışmayı hayal ederek de okuduğum için, okulu bitirince otomobil sektöründe çalışmaya karar verdim. Tabii ki İTÜ de, diğer birçok güzide üniversitemiz gibi Mühendislik konusunda çok iyi bir okuldur.

uçak mühendisi havada seyir alabilen her türlü hava aracının yapımında,bakımında ve kontrolünde yer alır. havelsan tübitak tai aselsan ve ya özel uçak şirketlerinde iş bulma olasılığı çok yüksek

11,721 görüntülenme