Antalya

Antalya

15 kişi 28 cevap verdi.
28 Cevap
kışın yagmura ruzgara fırtınaya dayanırım diyosanız gelin yağuru severseniz hiç sıkıntı yok hava soguk diye montla çıkarsınız ma güneş açar belli olmaz buraların havası bi öyle bi böyle sanırsın sevgili tribi ...
yerleşke cevresinde her ekonomiye uygun evler uncalıda 450- 500 civarına ev bulursunuz meltemde 700-800e ev bulabilirsiniz temel giderleriniz cok pahalı değildir.Ancak biraz lükse kacarsanız mutlaka kısmi zamanlı bir iş bulun
İstanbul'a nazaran çok daha ucuz ve orayı özletmeyecek bir şehir. yakınlarında pek çok gezebileceğiniz yer var, yaz-kış eğlence ve geziye açık bir yer.
Terliğinizi asfalt'a yapıştıracak kadar sıcak geçen günler gördüm, şahsen öyle düşünüldüğü gibi sürekli denize girip 12 ay tatil yapmiyoruz.

1-yaz sıcağı (nemle karışık)
2-yerden seken dolu yağmurları.

bunları göze alın :)
Kış denen şey çok fazla yok.Sıcağı seven her insan burada mutlu yaşayabilir.
Sıcak iklimi ve Turizm şehri olması en büyük artıdır. Kış mevsimi Kasımın son haftasi ile Aralığın ilk haftası arasında başlar ve Şubatın son haftası ile Martın ilk haftası gibi biter. Mesela Şubatın son haftası ben kısa kollu okula gidip gelebiliyorum. Tabi şehir de hava bir müddet daha akşam 19:00dan sonra soğuyabiliyor.
Antalya şehri İstanbul ve Ankaraya nispeten biraz daha ucuzdur. Kyk kredisi ve aileden ufacıcık bir destekle bile rahat yaşanabilir. Tabi bu kişiden kişiye göre kesinlikle değişir. Aileden hiç destek alınmadan sadece kyk kredisiyle bile yaşayanlar mevcuttur. Aylık 1000 tl gelirle yaşayamayanlar da :)
Antalya'da çok sayıda kültür turizm ve eğlence faaliyeti vardır. Gelince görebilirsiniz. Bir çoğunu takip bile edemezsiniz.