Pazarlama Yüksek Lisansı size neler kattı? (1 Cevap)

Pazarlama Yüksek Lisansını yapmamdaki amaç; günümüzde Pazarlama’nın yerinin çok büyük olmasıdır. Neredeyse 24 saatimizin içinde bulunduğu bir bölümden bahsediyoruz. Sürekli Pazarlama’yla ilgili uyaranlara maruz kalıyoruz.  Ben İşletme bölümünün son senesinde ağırlıklı olarak Pazarlama’yla ilgili dersler seçmiştim. Bu derslere daha çok ilgim olduğunu hissettim ve bunun doğru bir karar olduğunu gördüm. Bu kararı akademik kariyer anlamında, bir üst basamağa taşıyabilmek adına Pazarlama Yüksek Lisansı yapmayı tercih ettim. Bu da bana farklı bir bakış açısı kattı. Gelişmeleri doğru analiz edip doğru yorumlayabilmeme, sosyal hayatta bilinçli bir tüketici olabilmeme ve farkındalığımın artmasına olanak sağladı. Herkese tavsiye ediyorum.

Neden Pazarlama Bölümü? (2 Cevap)

Bölümler arasında araştırma yaparken benimsediğim , yapabileceğim ve tepe yönetimine çıkabileceğim bir bölüm. Ayrıca Türkiyede mezunu yok denecek kadar az yani alternatif yok ee alternatif olmaz ve sizde kendinizi yeterince geliştirirseniz kısa vadede üst kademede genç ve deneyimli olabilirsiniz. :)
695

Neden Pazarlama Bölümü? (2 Cevap)

4 yıllık olması türkiyede bir ilk olması bu sene 2 nci öğrencileri alaçak olması ve piyasada çok büyük bir açık olması büyük avantajlardır. biz bu açığı doldurmak için çalışıyoruz. geçen sene düşük puanla kapattık ancak bunun aksine okul çok büyük bir çalışmayla yükselişe göz kırpmıştır.adopen sponsorluğunda bir fakülte olmamız ve iş imkanı sunması okulun cezbeden yönlerinden biridir.okul pazarlamayı değil pazarlamayı öğretmeyi öğretiyor. ümidimi kaybettim diyorsan ayşe sak uygulamalı bilimler fakültesinde bir ümit vardır.
595

What are the advantages of having a Marketing degree? (1 Cevap)

Once you go into the field of business there is always a technical understanding, marketing people they have their budgets and they want to spend it in a certain way. Business people, commercial or sales team have a different perspective of how to spend that money. So understanding where they are coming from you can always find a place to meet ensure that the way you do your marketing campaigns are fully scaled on sales initiatives.
282

Bentley University Pazarlama Bölümü size neler kattı? (1 Cevap)

Yurtdışında okumak benim için önemliydi. Bentley; school of business diye geçiyor ve tamamen İşletme ağırlıklı bir okul. Dolayısıyla Marketing bölümünde işin hem pazarlama hem de işletme fonksiyonlarını öğreniyorsunuz. Ben çok farklı dersler aldım, çok güzel hocalarla çalıştım. Dünyanın her yerinden birçok insanla beraber okudum. Bu nedenle benim için çok keyifliydi ve bana çok şey kattı. Yine olsa herhalde yine aynı şeyi yapardım. Pazarlama bölümü kreatif anlamda da beni çok geliştirdiği için tercihimden çok memnunum.
396

Marmara Üniversitesi Pazarlama Yüksek Lisansı size neler kattı? (1 Cevap)

Genel hatlarıyla baktığınızda Pazarlama ve Satış iki ayrı dinamiktir fakat hiçbir zaman birbirlerinden ayrılamazlar. Siz Satış aktivitelerini yürütürken bir yandan Pazarlama öğelerini de kullanmak zorundasınız çünkü Satış’ın temeli Pazarlama’ya dayanır. Özellikle Satış alanında kariyerinize devam etmek istiyorsanız; Pazarlama tarafında alabileceğiniz eğitimler size oldukça fark yaratacaktır çünkü bu eğitimlerin altında dinamik satış yöntemleri, karma satış yöntemleri veya pazarlama karma öğelerini görebiliyorsunuz. Bunlar günlük ve iş hayatınızda aktif olarak kullanabileceğiniz öğeler haline dönüşüyor. Bir yandan tecrübenizi edinirken bir yandan da öğrendiğiniz teorik bilgileri pekiştirmenizi sağlıyor.
395

Kıdemli Marka Müdürü olarak BAT Türkiye'de görev ve sorumluluklarınız neler? (1 Cevap)

Bir markanın hayata geçirilmesindeki her aşamayı yönetiyoruz. Adeta bir Teknik Direktör gibiyiz çünkü birlikte çalıştığımız birçok farklı departman var. Bir projenin hayata geçirilebilmesi için diğer departmanlarla sürekli birlikte çalışmamız gerekiyor. Pazarlama’nın buradaki en önemli rolü; adeta bir Teknik Direktör gibi maksimum performansı alabilmek için herkesi en iyi şekilde yönetmek, doğru şekilde yönlendirmek ve doğru zamanda doğru hareketlerin yapılmasını sağlamaktır. Benim de Kıdemli Marka Müdürü olarak en büyük sorumluluğum; takımın birbiriyle uyumlu bir şekilde maksimum performansın göstermesini sağlamaktır.
284

CEVAPLARI FİLTRELE

Soru Etiketi
Şirket
Üniversite
Bölüm