Pazarlama Bölümü

25 soruya 24 cevap verildi.

Cevaplar 24

Yükleniyor...
9,429 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Pazarlama Yüksek Lisansını yapmamdaki amaç; günümüzde Pazarlama’nın yerinin çok büyük olmasıdır. Neredeyse 24 saatimizin içinde bulunduğu bir bölümden bahsediyoruz. Sürekli Pazarlama’yla ilgili uyaranlara maruz kalıyoruz. 

Ben İşletme bölümünün son senesinde ağırlıklı olarak Pazarlama’yla ilgili dersler seçmiştim. Bu derslere daha çok ilgim olduğunu hissettim ve bunun doğru bir karar olduğunu gördüm. Bu kararı akademik kariyer anlamında, bir üst basamağa taşıyabilmek adına Pazarlama Yüksek Lisansı yapmayı tercih ettim. Bu da bana farklı bir bakış açısı kattı. Gelişmeleri doğru analiz edip doğru yorumlayabilmeme, sosyal hayatta bilinçli bir tüketici olabilmeme ve farkındalığımın artmasına olanak sağladı. Herkese tavsiye ediyorum.

8,005 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Eskiden “Ne iş olsa yaparım abi!” gibi bir deyiş vardı. Pek öyle değil ama Pazarlama birimi insanlara ihtiyacından fazlasını satar. Dünyada iş yapma şekilleri değişiyor ve Pazarlama’nın nosyonu çok daha öne çıkıyor. Dolayısıyla bu düşünceye sıcak bakan arkadaşlar birçok şirketin Pazarlama bölümünde çalışabilirler.

Pazarlamacı bir adamın kitlesi geniştir en basit örnek avrupada ceoların neredeyse hepsi satış-pazarlamacılar , ayrıca satış temsilcisi , pazar araştırmacısı , ürün sorumlusu , ürün müdürü , marka danışmanı , marka yöneticisi , mağaza sorumlusu , mağaza müdürü,müşteri ilişkileri yöneticisi,satış-pazarlama sorumlusu,uzmanı,müdürü,genel mdr. yrd. , genel mdr. ve Ceo gibi en alttan en tepeye kadar kendi gelişimleri , çabaları ile bu geniş kitle içerisinde(daha aklıma gelmeyenler var.) kendilerine yer bulabilirler.

3,822 görüntülenme
2,848 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben DenizBank’ta çalışırken yüksek lisans yapmaya karar verdim ve Beykent Üniversitesi Pazarlama bölümüne başladım. Pratikte edindiğim bilgileri akademik hayata taşıyabilmek benim için çok önemliydi. Tüketici davranışları ve firmaların pazarlama stratejileri konusunda farklı bir bakış açısı kattı. Bunun yanında sunum yeteneklerimi de geliştirmiş oldum.