Pazarlama Bölümü

Pazarlama Bölümü

26 soruya 25 cevap verildi.

Cevaplar 25

Filtrele:Sırala:

Pazarlama Yüksek Lisansı size neler kattı? (1 Cevap)

Pazarlama Yüksek Lisansını yapmamdaki amaç; günümüzde Pazarlama’nın yerinin çok büyük olmasıdır. Neredeyse 24 saatimizin içinde bulunduğu bir bölümden bahsediyoruz. Sürekli Pazarlama’yla ilgili uyaranlara maruz kalıyoruz. 


Ben İşletme bölümünün son senesinde ağırlıklı olarak Pazarlama’yla ilgili dersler seçmiştim. Bu derslere daha çok ilgim olduğunu hissettim ve bunun doğru bir karar olduğunu gördüm. Bu kararı akademik kariyer anlamında, bir üst basamağa taşıyabilmek adına Pazarlama Yüksek Lisansı yapmayı tercih ettim. Bu da bana farklı bir bakış açısı kattı. Gelişmeleri doğru analiz edip doğru yorumlayabilmeme, sosyal hayatta bilinçli bir tüketici olabilmeme ve farkındalığımın artmasına olanak sağladı. Herkese tavsiye ediyorum.

Pazarlama Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (3 Cevap)

Eskiden “Ne iş olsa yaparım abi!” gibi bir deyiş vardı. Pek öyle değil ama Pazarlama birimi insanlara ihtiyacından fazlasını satar. Dünyada iş yapma şekilleri değişiyor ve Pazarlama’nın nosyonu çok daha öne çıkıyor. Dolayısıyla bu düşünceye sıcak bakan arkadaşlar birçok şirketin Pazarlama bölümünde çalışabilirler.

Beykent Üniversitesi Pazarlama Yüksek Lisansı size neler kattı? (1 Cevap)

Ben DenizBank’ta çalışırken yüksek lisans yapmaya karar verdim ve Beykent Üniversitesi Pazarlama bölümüne başladım. Pratikte edindiğim bilgileri akademik hayata taşıyabilmek benim için çok önemliydi. Tüketici davranışları ve firmaların pazarlama stratejileri konusunda farklı bir bakış açısı kattı. Bunun yanında sunum yeteneklerimi de geliştirmiş oldum.