Yaşar Üniversitesi

15 soruya 33 cevap verildi.

Cevaplar 33

Yükleniyor...

Yaşar Üniversitesi İzmir'in önde gelen üniversitelerinden ve eğitim dili İngilizce. Üniversitemizin eğitim imkanlarına baktığımızda bu imkanların diğer üniversitelerden daha yüksekte tutulduğunu görebiliyoruz. Yaşar Üniversitesi sadece psikolog,avukat,mimar,mühendis yetiştirmeyle yetinmeyip bundan sonra farkınızı ortaya koyabilecek bireyler olarak yetişmenizi sağlıyor. Sosyal özgürlükçü eğitim anlayışı sizin ufkunuzu genişletebilecek tüm imkanları sunuyor.

3,809 görüntülenme

Yaşar Üniversitesi İzmir'de okumak isteyenler için kesinlikle mükemmel bir tercih. 2014 yılında ücretli olarak tercih ettiğim üniversitemden son derece memnunum. Sorunlar her yerde mutlaka var. Doğal olarak bizim üniversitemizde de birçok sorun mevcut. Fakat bunları çözmek için gerekli girişimleri gösterdiğiniz zaman sonuç alabilme olanağınız oldukça yüksek. Bunun en büyük sebebi ise üniversitemizin bir aile gibi olması. Rektöründen dekanına akademik ve idari personele ulaşmak bu üniversitede gerçekten kolay. Sorunları da iletmek ve çözümünü sağlama konusunda katkıda bulunmak biz öğrencilerin elinde. Bunun yanı sıra Yaşar Üniversitesi'ne ulaşım İzmir Metro sayesinde oldukça kolay. Kısmi zamanlı öğrenci çalıştırma programının başarı ile uygulandığı üniversitemizde ayrıca burs kesilmemesi de güzel bir olgu. Bugüne kadar gördüğüm tek sıkıntı geçme notunun 65'e çıkarılması. 50 aldığınız takdirde ve genel not ortalamanız 2.00'dan aşağı olmadığı sürece de derslerden sınamalı olarak geçebiliyorsunuz.

3,224 görüntülenme

Eğitim dili İNGİLİZCE. Herkes Türkçe eğitim alıyor. Fark dil bilmekte bence üstelik ikici yabancı dil zorunluluğu da var. bide sosyal kulüpleri tabii ki :)

3,175 görüntülenme

Yaşar Üniversitesi'nin beğendiğim yanları arasında ilk olarak kendi fakültem olan hukuk fakültesinin akademik kadrosunun mükemmel bir seviyede olması yer alıyor. Bunun dışında tabii ki de ulaşım en önemli avantajı.Bunun yanında mütevazi bir okul.Kampüsü küçük diye eleştirilse de bence şirin ve güzel bir kampüs.Bu küçüklüğün avantajı da rektörünüzü bile her an görebilmek. 7/27 açık bir kütüphane üniversitemiz için büyük avantaj. Bunun dışında burada aile ortamını görmek mutluluk veriyor.

2,890 görüntülenme