Anestezi Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (2 Cevap)

Anestezi Bölümünden mezun olanlar Anestezi teknikeri olarak görev yaparlar. Hastanelerin Anestezi ve Reanimasyon bölümlerinde, hastayı ameliyata hazırlamak ve operasyondan sonra tekrar uyanadırmak başlıca görev tanımları arasında sayılır. Özel sektörde hep aranan bir meslektir. Devlet atamaları birçok bölüme göre iyi olmakla beraber geçtiğimiz yıllardaki kadar fazla değildir.
1,411

Neden Anestezi Bölümü? (1 Cevap)

Lise bölümüm olduğu için yatay geçiş yapmak durumunda kaldım fakat seçme şansım olsaydı da bölümümün dışına çıkmazdım. İş imkanı sınırı olmadığı için öğrenciyken bile bu mesleğin icraatını sürdürebilirsiniz. Hem okuyup hem para kazanabilirsiniz. KPSS puanını tutturabilirseniz veya kadro açılırsa devlet memuru da olabilirsiniz.
550

Anestezi Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (2 Cevap)

Anestezi bölümü mezunu özel ve devlete bağlı hastanelerde ameliyathane bölümünde görev yapar. Bunun dışında sağlık sektöründe belki de en geniş bilgilere ve el becerilerine sahip bölüm olduğu için bazı şirketlerde hemşire, acil tıp teknisyeni olarak da görev alabilir. İş imkanları devlet hastaneleri, özel hastaaneler, şirketler, derneklerdir.(İlk yardım bilgisinden dolayı) KPSS'de ne yazık ki sağlık sektöründe en az kadro açılan bölümlerdendir bu yüzden yüksek puan almak gerekir. Özel hastanelerde de başta İstanbul olmak üzere pek çok hastanelerde anestezi bölümüne ihtiyaç duyulmaktadır.

CEVAPLARI FİLTRELE

Soru Etiketi
Üniversite
Bölüm