Aktüerya Bilimleri Bölümü

Aktüerya Bilimleri Bölümü

6 soruya 5 cevap verildi.

Cevaplar 5

Filtrele:Sırala:

Aktüerya Bilimleri Bölümü mezunları hangi sektörde, ne kadar maaş alır? (1 Cevap)

Mezunlarımız,

Sırasıyla Sigorta, Banka ve Danışmanlık Sektöründe istihdam edilmektedir. Genellikle özel sektör olup azınlık bir kısım kamu ve akademik alanda devam etmektedir. Yeni Başlayanlar için min. asgari ücret , max. ise asgari ücretin 1.5 katı olarak  genelleme yapılabilir. Maddiyattan önemli olan kişisel gelişim olduğunu düşünüyorum ve son olarak özel sektörde mesai + yol+ yemek+ sağlık sigortası+ şirket katkılı bes olanakları da bulunmaktadır.

Aktüerya Bilimleri Bölümü öğrencileri nasıl dersler alıyor, içerikleri nasıl? (1 Cevap)

4 yıllık lisans hayatı boyunca zorunlu ve seçmeli dersler alır. 1. Sınıf temel sigortacılık , istatistik genel ve matematik alan konuları ile başlar. 2. Sınıftan itibaren spesifik alan dersleri (ağırlıklı olarak hayat sigortaları) ve ileri matematik. 3. ve 4. Sınıfta ise ağırlıklı olarak seçmeli dersler ve bazı istatistiksel bilgisayar programlarının derslerini alırsınız.

Aktüerya Bilimleri Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (1 Cevap)

Genel olarak sigorta şirketlerinin rezerv ve fiyatlama işini yapıyorlar.İş imkanı özel sektör yoğunluklu ve İstanbul ile özdeşleşmiş bir bölüm.

Aktüerya Bilimleri Bölümü zorluk seviyesi nedir? Nelere hazırlıklı olmak lazım? (1 Cevap)

Zorlu derecesi kişiye göre değişmekte olup, matematiksel ve istatistiksel alanlara ilgili olanların veya yeteneği bulunanların bölüm içerisinde ve iş hayatında başarılı olduklarını gördüm.