İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü

16 soruya 11 cevap verildi.

Cevaplar 11

Yükleniyor...
3,667 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bölümün isminden de belli olduğu üzere bizim ilk alanımız İnsan Kaynakları’dır. Bunun dışında İşletme, İktisat ve Pazarlama dersleri aldığımızdan dolayı diğer departmanlarda iş bulma fırsatımız var ama kendimden ve arkadaşlarımdan da bildiğim üzere ilk tercihimiz genelde İnsan Kaynakları oluyor.

3,329 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Öncelikli olarak kendi mesleğime dair birçok farklı kişiyi tanımış oldum ve en büyük kazanımım bu diye düşünüyorum. Birbirinden değerli hocaları tanımak çok güzeldi ve hepsi kendi alanlarında uzmanlaşmış, teorik olarak bilgi verebilecek kişilerdi. Ben tecrübeli olarak yüksek lisansa gittiğim için birçok konuyu uygulamada da görmüştüm. Tüm bunları teoriyle desteklemek ilerleyen kariyer hayatımda sağlam temeller oluşturdu. Bitirme tezindeki konuyu ben belirledim ve çalışanların İnsan Kaynakları Departmanı’ndan neler beklediğini araştırmak istedim. Bu noktada yaptığım araştırmalarda aldığım sonuçlar kendi meslek hayatımda her zaman kullandığım, önem verdiğim ve mutlaka bir işi yaparken dikkate aldığım doneler oldu. Bu sebeple de oldukça katkısı oldu diyebilirim.

1,136 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Sakarya Üniversitesi, İnsan Kaynakları Yönetimi bölümünü açan ilk üniversite. Açılalı yaklaşık 7 yıl oluyor. Aslında tüm insan kaynakları süreçlerini teorik olarak 4 yıl içerisinde bize aktarıyorlar. 4. yılın son döneminde de 4 aylık staj imkanı sağlıyorlar. Bunlar çok pozitif noktalar. Ben buraya İnsan Kaynakları’nın ne iş yaptığını bilerek, süreçlere hakim bir şekilde geldim. Sadece teoriyi pratiğe dökmem gerekiyordu, bunu da en iyi yapabildiğim yer Koton oldu.