Cevaplar 3

Filtrele:Sırala:

Elektrik Enerjisi Üretim,İletim ve Dağıtımı Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (1 Cevap)

Elektriğin üretiminden tüketimine kadar geçen her alanda, EİE, TEİAŞ, EÜAŞ, TETAŞ gibi kamu kurumlarında, elektrik enerjisinin dağıtım ve pazarlamasından sorumlu tüm kuruluşlarda ve elektrik enerjisini kullanan tüm sanayi kuruluşlarında görev alabilecek ara eleman gereksinimini karşılamak içindir. Bu bölümden mezun olan arkadşlarda Enerji Yöneticisi çalıştırma zorunluluğu olan işletmelerde, bu kişilere yardımcı eleman olarak da istihdam edilmeleri mümkündür.

Neden Elektrik Enerjisi Üretim,İletim ve Dağıtımı Bölümü? (2 Cevap)

Çağımızda her geçen gün enerji ihtiyacının artması ve teknolojik gelişmelere bağlı olarak yenilenebilir enerji sistemlerinin hayatımızın her sahasında yer edinmesine bağlı olarak bu bölüme olan ilgimin artması; bir diğer  sebebi de kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam yapılırken teknik personel mahiyetinde alım yapılması.

Neden Elektrik Enerjisi Üretim,İletim ve Dağıtımı Bölümü? (2 Cevap)

Neden bu bölümü seçeceksiniz . İlk öncelikle Türkiyede onca hidroelektirik santraller olmasına rağmen bunlar bir gün tükenecektir ve biz elektriği başka hangi yollardan üretebiliriz bunu verimli bir şekilde nasıl kullanabilirizi düşünmemiz lazım . İşte bu bölümde tamda buna yarıyor . İstenilen profösör olunması değil zaten sunulan bilgileri kendi kafanızda değerlendirip yararlı bir birey olmanız . Biliyorsunuz ki termik santraller ve hidroelektirik santreller yetmediği için nükleer santrallere geçiliyor yavaş yavaş . Birazda buna dur demek için ...