Kişisel Gelişim

Kişisel Gelişim

19 soruya 32 cevap verildi.

Cevaplar 32

Filtrele:Sırala:

Vodafone Discover Genç Yetenek Programı'nın kişisel gelişiminize nasıl katkıları oluyor? (1 Cevap)

Vodafone'un genel olarak çalışanlarına uyguladığı belirli dönemlerde eğitim programları var. Discover olarak da bizim bir ayrıcalığımız var. 1 yıllık bir Discover Gelişim Programı'na dahil oluyoruz. 1 yıl boyunca ayda 1 tane oturum olmak üzere eğitimlere gidiyoruz. Bu eğitimlerde birbirinden tatlı iki tane hocamız var. Onlar üniversitedeki profesörlerimiz gibi eksik olduğumuz yönleri görüp onlar üzerinde gelişmemizi sağlayarak ve ödevler vererek kendimizi geliştirmemize yardımcı oluyorlar.

Yurtdışı tecrübenizin kişisel ve profesyonel gelişiminize katkısından bahsedebilir misiniz? (1 Cevap)

Yurtdışında yaşamanın ve çalışmanın kişiye kişisel ve profesyonel anlamda çok ciddi getirileri bulunuyor. Almanya merkezdeki pozisyonum sayesinde iş birimlerini çok daha global bir bakış açısıyla değerlendirme yetisi kazandım. Sadece Türkiye özeline odaklanmak yerine çok farklı ülkeler ve kültürlerin iş yapış şekillerini, o ülkelerdeki rakiplerin davranışlarını analiz edip uzun vadeli stratejik planlar yapabiliyorsunuz. Bu sayede çok farklı kültürlerin dinamiklerini öğrenip o ülkelerle çok daha etkin bir şekilde iş yapabiliyor ve bir iş birimini çok üst seviyeden yönetmenin getirdiği kabiliyete sahip oluyorsunuz.

Siemens'in çok büyük, karmaşık ve global bir yapıya sahip olmasından dolayı Almanya'da bir görevde bulunmanın kişisel anlamda bilinirlik ve networking açısından da ayrı avantajları var. Farklı ülkelerden yetkili birçok Siemens çalışanıyla yüz yüze tanışıp biraraya gelmenin yarattığı samimiyet, ileride ülkenize dönseniz dahi projelerdeki iş yapışınızı kolaylaştırıyor.