Kişisel Gelişim

30 soruya 77 cevap verildi.

Cevaplar 77

Yükleniyor...
2,775 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İş hayatına yeni başlayacak kişilere öncelikle iş hayatlarını üniversite hayatlarından itibaren planlamalarını öneririm çünkü ileride kendilerini nerede konumlandırabileceklerini çok iyi hedeflemeleri gerekiyor. Şimdiki yeni nesil hemen her şeyin çok hızlı olmasını, iyi bir mevki, iyi bir maaş, çok kurumsal bir şirket istiyor. Yeni mezunların tabii ki bilgi birikimleri doğrultusunda bu süreçler değişiyor ancak bu hemen olabilecek bir durum olmadığı için bu beklenti içine girmemelerini tavsiye ediyorum.

Üniversite hayatları boyunca kendilerindeki eksiklikleri mutlaka öngörüp bunların üstüne gitsinler ve kaçmasınlar çünkü bu iş hayatlarında çok sert bir şekilde karşılarına çıktığı zaman bunu organize edebilmek daha zor olabiliyor. Kendilerinin eksik olduğu yönleri mutlaka tamamlamaları gerektiğini düşünüyorum. İşe girdikten sonra ise o işe sımsıkı tutunsunlar. Bir işte bir yerlere gelebilmek için sabırlı ve özverili olmak gerekiyor. Bu sabrı ve özveriyi mutlaka göstermelerini tavsiye ediyorum. Üniversite yıllarında kişilerin boş vakitleri daha fazla olabiliyor. Bununla birlikte olabildiğince staj yapsınlar ve iş deneyimlesinler. Küçük ya da büyük demeden bu deneyimleri kendilerine katsınlar çünkü bu durum daha sonraki iş arama aşamalarında hedef odaklı olmalarını sağlayacaktır.

2,383 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bilinçaltı, tamamıyla müdahale ve kontrol edemediğimiz bir yapıdır. Doğduğumuz andan itibaren gözümüzle, görsel ve duyusal korteksimizle, tat alma duyumuzla beraber milyarlarca bilgi nöronların üzerine yerleşiyor. Nöronların tek başına herhangi bir bilgiyi ifşa edebilme yeteneği yok. Bir bilgiyi oluşturabilmeleri için birbirleriyle iletişime geçmeleri gerekiyor. Eğer anne ve babanız kaygı ve endişe odaklı bir profilse, siz bütün bilgiyi kaygı ve endişe odağından öğrenmeye başlıyorsunuz. Kontrol odaklı bir anne ve babaysa, o odak üzerinden öğrenmeye başlıyorsunuz. Dolayısıyla bilinçaltı, genetik kodlarınızla beraber getirdiğiniz bilgilerin üzerine, anne ve babadan aldığınız bilgilerle oluşuyor.

Bilinçaltına ulaşmak, bilinçaltını çözmek ve deşifre etmek konusunda henüz bilimsel anlamda ispat edilmiş bir çalışma yok ama nöronlar üzerinde çok sıkı çalışmalar yapılıyor. Bundan 6 ay önce Texas’ta bir Nörobilimci olan Dr. Jennifer, beynin sağ tarafında bulunan yaklaşık 600 milyon kadar nöronun duygularımızı kontrol ettiğiyle alakalı bir araştırma başlattı ve ilk aşamasında kanıtlandığını söyledi. Dolayısıyla bu çok dipsiz bir dünya. Bilinçaltımız bizim hayatı öğrenme şeklimiz olduğu için farklılığı yükseltmek ve bilinçle yaşayabilmek çok kıymetli.

Access’in de en büyük fark yarattığı iyileşme ve farklılıklardan birisi de, bilinçaltı kod temizliğidir. Bu yüzden bilinçaltını ne kadar temiz tutarsak, onun ne kadar farkında olursak ve oradan çıkan bilgilerle yüzleşmeye ne kadar hazırsak, hayatımızın kalitesi de her geçen gün daha rafine hale gelebilir.

1,930 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Vodafone'un genel olarak çalışanlarına uyguladığı belirli dönemlerde eğitim programları var. Discover olarak da bizim bir ayrıcalığımız var. 1 yıllık bir Discover Gelişim Programı'na dahil oluyoruz. 1 yıl boyunca ayda 1 tane oturum olmak üzere eğitimlere gidiyoruz. Bu eğitimlerde birbirinden tatlı iki tane hocamız var. Onlar üniversitedeki profesörlerimiz gibi eksik olduğumuz yönleri görüp onlar üzerinde gelişmemizi sağlayarak ve ödevler vererek kendimizi geliştirmemize yardımcı oluyorlar.