İstanbul şehrinde öğrenci olmanın eksileri nelerdir?

38,113 görüntülenme 2 takipçi

Cevaplar 218

Yükleniyor...

En büyük eksisi tam anlamıyla öğrenci hayatını deneyimleyememek. Daha küçük şehirlerde ve kampüsü olan okullarda okuyan öğrencilere göre İstanbul'da okuyan öğrenciler şehrin hızlı temposu, kalabalığı ve yaşamın daha pahalı olması nedeniyle yetişkinliğe bir tık daha yakın bir hayat yaşıyorlar.

343 görüntülenme

Gerçekten yaşamak, vaktinizi dolu dolu geçirmek isterseniz bir miktar paraya ihtiyacınız var. Ortalama bir öğrenci bütçesine sahipseniz hesap yapmadığınız bir gününüz geçmeyecektir.
Barınmak büyük mesele, ben sıkıntı yaşamadım yurtta kaldığım için ama ev kiralarının ne ocaklar söndürdüğünü biliyorum, hem de rutubeti ıvır-zıvırı cabası.

500 görüntülenme

Kalabalığın getirdiği birtakım trafik gibi sorunlar

622 görüntülenme

gs üniversitesine yakın bir yerde eve cıkmak pahalı.
trafık ve bazen aşırı kalabalık olması bunaltıyor.

200 görüntülenme

Öncelikle yol problemidir baştan anlaşalım. Öğrenci akbili denen bir şey hayatınızı kurtaracak olan cisimcik o. Okula girer girmez hemen başvurunuzu yapın affetmeyin. Çoğu öğrenci eve çıkma hayaliyle gelir bu yedi tepeli hırçın şehre ancak ev fiyatları genel olarak yüksek. Tabii insan ucuz yerden çıkmak istiyor eve fakat ev fiyatları okul çevrelerinde biraz tuzlu haliyle öğrenci uzak semtlere yöneliyor ancak o da ne okula 129312 km böyle olunca öğrencinin ne zamanı kalıyor ne de harcayacak enerjisi siz siz olun başlarda bir yurda falan çıkın.

298 görüntülenme

Pahalı bir şehir , gerçekten öyle

286 görüntülenme

Trafikte harcanan saatler( Eviniz okula yakınsa pek problem değil aslında),diğer şehirlere kıyasla masrafların iki katının otuz fazlası olması,yapacak aktivitelerin çokluğu nedeniyle bütçe konusunda yaşanabilecek sıkıntılar,insan kalabalığı,hava kirliliği,metropolitan stresi... ama yapılmayacak gibi de değil.Düzeninizi oluşturduktan sonra çok daha olay oluyor her şey.

493 görüntülenme

Eğer oto-disiplinin yeterince gelişmediyse, İstanbul çok çabuk dikkatini dağıtabilecek bir şehir. İradeli bir öğrenci olmak lazım İstanbul'da başarılı bir öğrenci olmak için. Ayrıca trafik çekilmez dert. En güzeli metro ile ulaşımı sağlayabilmek.

257 görüntülenme

sadece geçim sıkıntısı diyebilirim.ama bunula birlikte iş olanakları çok fazla çalişmak isteyen bir öğrenci rahatlıkla iş bulabilir.

130 görüntülenme

Küçük şehirlere göre ev kiraları çok yüksek.
Yaşam pahalı.
Trafikte çok fazla zaman geçiyor.

219 görüntülenme
Sonraki Sayfa »