Galatasaray Üniversitesi

44 soruya 73 cevap verildi.

Cevaplar 73

Yükleniyor...

Galatasaray Üniversitesi eğitiminin en büyük artısı dildir. Fransızca eğitimin yanı sıra İngilizceyi de geliştirip yanı sıra zorunlu dil dersleriyle 4 yıl boyunca ekstra bir dil daha öğrenmek mümkün. Uluslarası imkanların yanı sıra bazı bölümlerde(iktisat gibi) çift diploma imkanı mevcut.
Aktif bi okul. Konferanslar, söyleşiler vs. sıkça olur.
Küçük bir okul olması sebebiyle hocalarla iletişim kurmak çok kolay. Bunun yanı sıra bulunduğu yer itibarıyle ulaşım her yere çok rahat.

27,360 görüntülenme

Neden Galatasaray üniversitesi dediğimiz zaman emin olun her üniversite için bir neden bulunur.önemli olan sizin nedeniniz ile gs üniversitesinin nedeni uyuşsun.
Galatasaray üniversitesi Türkiye'de Fransizca eğitim dili olan ve Fransa ile uluslararası anlaşmalarla kurulmuş tek üniversite.bu anlamda Fransa ve mukabilinde çalışmak isteyenler için iyi bir fırsat.
az mezun verir.
okul kültürü farklıdır ve normal üniversite havasında değildir.

23,270 görüntülenme

Tercih döneminin son gününde Koç Ekonomi ya da Hukuk'tan Galatasaray Hukuk'a döndüm. Çünkü bir çok uluslararası hukuk bürosu ile konuştuğumda, işe alım tercihlerinde Galatasaray Üniversitesi'nin daha prestijli olduğunu öğrendim. Hali hazırda bulunan İngilizce'me Fransızca'yı da katıp geliştirince, hukuk branşlaşmasındaki seçim şansımın genişlediğini fark ettim. Bunun yanında hukuk fakültesi için konuşursak, Türkiye'nin en iyi öğretim kadrosuna sahip diyebilirim.

22,759 görüntülenme

"Neden Galatasaray" ,ilk olarak prestijli bir okul.Ama tek başına içi boş bir şey kendinizi de koymanız geliştirmeniz gerek.İki ,sosyal bilimler okumak istiyorsanız dil bu dallarda en önemlilerden.Üniversiteden üç dil bilerek mezun olma şansınız var tabii burada sizin bu dilleri ne kadar geliştirdiğinize bağlı da her şey.Üç,sınıfların kapasitesinin çok fazla olmaması sayesinde hocalarla birebir iletişime geçebilirsiniz hatta muhabbet edebilirsiniz.

18,649 görüntülenme

Lise hayatimin cogunda Galatasaray Universitesi hayalimdi. Adi olsun, okul ortami olsun, gitmek istedigim yerdi. Sonunda da oldu. Iletisim bolumu olarak kapsamli egitim veren bir okul oldugu icin burayi tercih ettim. Yeni tercih yapacak insanlar icin de tavsiye edebilirim. Ancak dil konusunda kendinize guvenmiyorsaniz ve bu yastan sonra yeni bir dil ogrenemem diyorsaniz uzak durmaniz gereken bir okul, cunku en azindan iletisim bolumu icin derslerin cogu fransizca. Bir yillik bir hazirlik sureci var. Ama ben yaparim, ogrenirim, sikinti olmaz, bogazin dininde cayimi da icerim diyorsaniz tercih edebileceginiz bir universitedir.

18,236 görüntülenme