Galatasaray Üniversitesi

Galatasaray Üniversitesi

30 soruya 67 cevap verildi.

Cevaplar 67

Filtrele:Sırala:

Ahmet Mümtaz yaylan sordu.

Galatasaray Üniversitesi'nin zorluğu ile ilgili bir çok söylenti var, acaba doğru mu ders çalışmaktan sosyal yaşama zaman kalıyor mu? (1 Cevap)

Ders çalışmak ve özellikle aynı anda birden fazla proje üzerinde çalışmak gerekiyor tabi ki ama öte yandan bunun pozitif yönleri de var. Güzel hocalardan güzel ve işe yarar bilgiler ediniyorsun ve bunları iş hayatına uyarlayabiliyorsun.

Neden Galatasaray Üniversitesi? (14 Cevap)

Galatasaray Üniversitesi eğitiminin en büyük artısı dildir. Fransızca eğitimin yanı sıra İngilizceyi de geliştirip yanı sıra zorunlu dil dersleriyle 4 yıl boyunca ekstra bir dil daha öğrenmek mümkün. Uluslarası imkanların yanı sıra bazı bölümlerde(iktisat gibi) çift diploma imkanı mevcut.
Aktif bi okul. Konferanslar, söyleşiler vs. sıkça olur.
Küçük bir okul olması sebebiyle hocalarla iletişim kurmak çok kolay. Bunun yanı sıra bulunduğu yer itibarıyle ulaşım her yere çok rahat.

Neden Galatasaray Üniversitesi? (14 Cevap)

Tercih döneminin son gününde Koç Ekonomi ya da Hukuk'tan Galatasaray Hukuk'a döndüm. Çünkü bir çok uluslararası hukuk bürosu ile konuştuğumda, işe alım tercihlerinde Galatasaray Üniversitesi'nin daha prestijli olduğunu öğrendim. Hali hazırda bulunan İngilizce'me Fransızca'yı da katıp geliştirince, hukuk branşlaşmasındaki seçim şansımın genişlediğini fark ettim. Bunun yanında hukuk fakültesi için konuşursak, Türkiye'nin en iyi öğretim kadrosuna sahip diyebilirim.

Eda Bahar sordu.

Galatasaray Üniversitesi'nde okumayı düşünüyorum ancak Fransızca ve İngilizce bilmiyorum. Hazırlık süreci hakkında bilgi verir misiniz? Tavsiyeleriniz ne olur? (1 Cevap)

Hazırlık sürecin tamamen fransızca geçicek. Hocalarından projelerine kadar her şeyin feansızca olucak. Sadece dil eğitimi almıcaksın, fransız kültürünün sana kattığı yönlerle hayata farklı bakmayı öğreniceksin çünkü dil eğitimi değil kültür eğitimi veriliyor. Bu eğitim hazırlık süreci için en ideali. Hatta hazırlık sonunda istersen Fransa’ya çalışmaya gidiceksin. 1 ayını orda geçirip festivalden festivale koşucaksın. 

İngilizce konusuna gelicek olursak şunu söyleyebilirim: bölümüne bağlı olarak bazı derslerini ingilizce bile alabilirsin. Tabi bundan önce ingilizce seviyeni geliştirmek için ingilizce dersleri alıcaksın. Okuldan ingilizce bilmeden mezun olmanın imkanı yok çünkü sınava gitip geçmen gerekiyor. Geçemezsen ders alıp telafi ettirip seni iyi bir ingilizceyle mezun ediyorlar.

Umarım kafandakileri cevaplamışımdır. Senin gibi meraklı ve araştıran insanları aramızda görmeyi çok isteriz. Kendine iyi bak :)