İletişim Bölümü

İletişim Bölümü

11 soruya 6 cevap verildi.

Cevaplar 6

Filtrele:Sırala:

Neden İletişim Fakültesinde okumayı seçtiniz? (1 Cevap)

İletişim Fakültesi'nde okumayı ortaokul ikinci sınıftayken seçtim. O zamanlar Hey Girl diye bir dergi vardı, genç kızlar için hayat önerilerinin yanı sıra hangi mesleklerin ne iş yaptığını da anlatırdı. Bence çok faydalı olan ve benim hayatımı etkileyen böyle bir bölümleri vardı. Bir gün o dergide yaşça büyük bir hanım Halkla İlişkiler’in ne olduğundan ve ne iş yaptığından bahsediyordu. Ben de elimde dergiyle anneme gidip bu mesleği yapacağımı söyledim. O zamanlar Türkiye’de İletişim Danışmanlığı’nın ve Halkla İlişkiler’in esamesiokunmuyordu fakat o dergide anlatılanlardan ben çok etkilenmiştim.

İletişim Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (1 Cevap)

öncelikle iletişim bölümü öğrencileri,bir hukuk veya bir tıp gibi cıktığı zaman ne olacağı belli olan öğrenciler olmuyoruz.yani aldığımız eğitim geniş haliyle meslek dallarıda geniş. çok tepeden bir sıralama yaparsak
radyolarda
spikerlik
kurumsal iletişim departmanında
tasarım bolumunde
yönetmen
reklam sektorunde:
musteri ilişkileri bolumunde
satış bölüminde
pazarlama bölümünde
arka tarafta tasarımcı
metin yazarlığı
hakkla ilişkilerde
şirketlerin kurumsal iletişim departmanında
hastanelerde sağlık iletişim üzerine çalışabilir
siyaset iletişim alıp siyasi danışmanlık,
televizyonlarda
muhabır
spiker
sinema
oyuncu
yönetmen
senarist
sosyal medya yöneticisi
sosyal medya müsteri temsilcisi
e-pazarlama
....
saymakla bitmez. ama önemli olan sizin sevmeniz ve yapabilmeniz.işini bilen iletişim öğrencileri işsiz kalmaz.

İletişim Fakültesi öğrencileri ve yeni mezunları için tavsiyeleriniz nelerdir? (1 Cevap)

Okurken insan biraz kafası dağınık mezun olabilir. Ne işe başlayacağına dair kafasında bir sürü soru işareti olabiliyor. Ama hangi alan olursa olsun bence devir biraz uzmanlaşma devri. İleride nelere ihtiyaç var gibi konularda öngörülü olabilirseniz, bence bir kaç adım önde olursunuz çevrenizdekilere kıyasla. Mesela 10 yıl önce dijitalin gittiği yeri görüp bunun hakkında çalışmalar yapıp bambaşka yerlere gelmiş insanlar var. Dolayısıyla geleceğin alanlarını öngörüp o konuda uzmanlaşmak bence çok önemlidir.

Neden İletişim Bölümü? (2 Cevap)

1.üç farklı lisans eğitimini bir arada alabileceğiniz ve meslek hayatınızda üçünde de çalışma imkanı veren tek üniversite.(halkla ilişkiler,gazetecilik,radyo,sinema,televizyon.)
2.derslerimiz sürekli yenilenmekte.
3.karma ders alabilme imkanı ile iletişimciyi kalıplara oturtmayan bir okul.
4.sıkı bir teorik eğitim ve alt yapı.
5.farklı kültürlerin bu kadar yakın ve iç içe olduğu bölüm.

Neden İletişim Bölümü? (2 Cevap)

Iletisim bolumu hem radyo, sinema, tv, hem gazetecilik, hem de reklamcilik ve halkla iliskileri kapsadigi icin genis bir alan. Hangisini tercih edeceginize ikinci yilin basinda karar veriyorsunuz ve sectiginiz alanin disindan da dersler alabiliyorsunuz. Yani her telden calabilirsiniz. Mezun oldugunuzda da Iletisim diplomasina sahip olacaginiz icin sadece alaninizla ilgili islerde degil, iletisimi kapsayan her alanda calisabilirsiniz.