Öncelikli olarak bölüm tercihi mi, yoksa üniversite tercihi mi yapmalıyım?

536 Cevap

Önce "bölüm" dedim, çünkü bilgisayarla alakalı bir bölüm istiyordum. Sonra da seçtiğim bölümü hangi üniversitede okumak keyifli olur diye düşünüp üniversite seçimimi yaptım.
Kesinlikle bolum tercihi. Her universitede hemen hemen ayni derslerin goruldugunu dusundukce bolumu sevmedigin surece hicbir yerde mutlu olamazsin. Hatta bolum secerken alacaklari derslere de onceden bir goz atmalari arkadaslara tavsiyemdir.

Bu bölüme göre değişir . Örneğin bir hukuk , tıp okumak istiyorsa birisi nerede okuduğu farketmez . Ama bir iktisadi bilimler fakültesinden bir bölüm , mühendislikten , siyasal bilimlerden bir bölümde üniversite adı çok önemlidir .Üniversite adı ile birlikte hangi bölüm okuyorsanız okuyun her zaman kendinizi geliştirmek zorundasınızdır.

Bölüm senin tüm hayatını yönlendirecek bir seçim, üniversite ise öğrencilik yıllarını.
Aslında ikisi de. Mesleğe bağlı olarak değişir bu durum. Eğer seçtiğiniz bölümde iş bulma olanağınız çok yüksekse ya da hangi üniversiteden mezun olduğunuza bakmadan istediğiniz alanda iş bulabiliyorsanız bölüm daha önemli. Ancak örnek vermek gerekirse mühendislik gibi bir bölüm seçmişseniz kötü bir üniversite okumak mezun olduktan sonra işsiz kalmanıza sebep olabilir.

CEVAPLARI FİLTRELE

Şirket
Üniversite
Bölüm