Kimya Bölümü

Kimya Bölümü

20 soruya 36 cevap verildi.

Cevaplar 36

Filtrele:Sırala:

Neden Kimya Bölümü? (11 Cevap)

Neden kimya .. ODTÜ’yü anlatırken kolaydı da bu kısımda zorlanıyorum işte. :) Aslında ilk tercihime yerleştim ve başlarda mutluydum da. Ancak bölümde zaman ilerledikçe yapmak istediğim şey konusunda da tereddütlerim oldu. Yine de bu bölümü severek okuyacağını düşünenler için bölüm hakkında bilgi veriyim. ODTÜ’de kimya okumayı düşünüyorsanız iyi edersiniz aslında. Çünkü alanlarında çok başarılı hocaları var ve laboratuvarlarında aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Diğer üniversiteler de bulamayacağınız ya da görseniz bile kullanma fırsatınızın olmayacağı birçok cihazı kullanırsınız. Hatta kullanamazsanız sıkıntı o zaman başlar. Diğer üniversitelerdeki gibi hocayı izlemekle yetinmezsiniz. Ortada yapılması gereken bir deney varsa o bizzat sizin ellerinizden öper :) Bölümle ilgili herşeyi öğrenip çıkacağınızdan şüpheniz olmasın. Ama ODTÜ Kimyayla ilgili şu notu düşmeliyim ki burası daha çok akademik yetiştirir. Özel sektör hayalleriniz varsa 2kat fazla çaba harcamanız gerekir.

Neden Kimya Bölümü? (11 Cevap)

Bu konu biraz da alinan puan ve yapilabilecek tercihlerle alakaliydi fakat diger fen fakultesi bolumlerini secmememin sebebi ise kimya bolumunun bir cok sektore hitap etmesi ve insanlar ne kadar aksini idda etse de en cok eleman aranan bolumlerden biri olmasi

Neden Kimya Bölümü? (11 Cevap)

Çünkü tamamen puanım oraya denk geldi diye. Aklıma yoktu ama seçenek belirince aslında kimyayı sevdiğimi, kimyada da başarılı olduğumu bu yüzden okumak isteyeceğime karar verdim. O nedenle kimya bölümünü seçtim. Üstelik iş olanaklarının çok geniş olması çok fazla farklı yöne yönelebilecek olmam da cazip geldi. Yara bandının yapışkanından tutun arabanızın lastiğine kadar, cupcake yapılan silikon kaplardan pedlerin içindeki jellere kadar her yerde kimyagerler ve kimya var.