Eskişehir Osmangazi Üniversitesi

18 soruya 60 cevap verildi.

Cevaplar 60

Yükleniyor...

En buyuk etken tabi ki eskisehirde olmasi buraya gelebileceginiz puanla diger universitelerde daha farkli bolumlere gidebilirsiniz ama eskisehirin yeri apayridir bunu burda okuyan bilir

10,310 görüntülenme

İstediğim bölüm bir burda bir de Necmettin Erbakan Üniversitesinde vardı. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi daha bilinmiş bi üniversite olması bir yana şehir de önemliydi. İstanbul'dan gelen biri için sessiz bir yer değil Eskişehir. Ortama ayak uydurabiliyorsunuz rahat bir şekilde. :)

8,822 görüntülenme

Şehir güzel, okul güzel eğitim acısınından kaliteli bir okulumuz var

7,309 görüntülenme

Bir nedeni yok. Makine mühendisliği eğitimi veren hocalar gayet kaliteli ve bilinçliler. Fakat bir odtü - itü damgası yoksa iş imkanı çok zor.

6,578 görüntülenme

Çünkü ben mühendislikte kendimi geliştirebileceğim, üniversite hayatımı iyi değerlendirebileceğim bir şehir olsun istedim. Eskişehir’i buna uygun gördüm. Anadolu Üniversitesi ve Osmangazi Üniversitesi arasında seçim yapmak zorundaydım. Üniversitelerin geçmişlerini, mezunlarını ve en önemlisi de halkın gözünde nasıl bir izlenime sahip olduklarını araştırdım. Mühendislikte Anadolu Üniversitesinin Osmangazi Üniversitesinden ayrıldığını ve Osmangazi’nin Mühendislik Fakültesinin 40 yıllık geçmişinin olduğunu öğrendim. Halkın gözünde ise mühendislikte Osmangazi, sözel alanlarda Anadolu tavsiye edilmekte.

6,052 görüntülenme