Eskişehir Osmangazi Üniversitesi

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi

10 soruya 58 cevap verildi.

Cevaplar 58

Filtrele:Sırala:

Neden Eskişehir Osmangazi Üniversitesi? (16 Cevap)

En buyuk etken tabi ki eskisehirde olmasi buraya gelebileceginiz puanla diger universitelerde daha farkli bolumlere gidebilirsiniz ama eskisehirin yeri apayridir bunu burda okuyan bilir

Neden Eskişehir Osmangazi Üniversitesi? (16 Cevap)

Çünkü ben mühendislikte kendimi geliştirebileceğim, üniversite hayatımı iyi değerlendirebileceğim bir şehir olsun istedim. Eskişehir’i buna uygun gördüm. Anadolu Üniversitesi ve Osmangazi Üniversitesi arasında seçim yapmak zorundaydım. Üniversitelerin geçmişlerini, mezunlarını ve en önemlisi de halkın gözünde nasıl bir izlenime sahip olduklarını araştırdım. Mühendislikte Anadolu Üniversitesinin Osmangazi Üniversitesinden ayrıldığını ve Osmangazi’nin Mühendislik Fakültesinin 40 yıllık geçmişinin olduğunu öğrendim. Halkın gözünde ise mühendislikte Osmangazi, sözel alanlarda Anadolu tavsiye edilmekte.

Neden Eskişehir Osmangazi Üniversitesi? (16 Cevap)

İstediğim bölüm bir burda bir de Necmettin Erbakan Üniversitesinde vardı. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi daha bilinmiş bi üniversite olması bir yana şehir de önemliydi. İstanbul'dan gelen biri için sessiz bir yer değil Eskişehir. Ortama ayak uydurabiliyorsunuz rahat bir şekilde. :)