Lisans

Lisans

3 soruya 5 cevap verildi.

Cevaplar 5

Filtrele:Sırala:

Önlisans, lisans ve yüksek lisans akademik hikayenizden bahsedebilir misiniz? (2 Cevap)

Önlisans eğitimimi İthalat İhracat bölümüyle yaptım. Burada aldığım teorik ve pratik eğitimleri lisansla tamamlama ihtiyacı duydum çünkü bazı derslerin eksik olduğu düşüncesi içerisindeydim. 2 yıllık önlisans eğitimimi 4 yıllık bir eğitimle pekiştirme ihtiyacı duydum. İş hayatı belli bir noktada devam ediyordu ve 36 yaşında bir yüksek lisans yapma ihtiyacı duydum. Bu ihtiyacımın en önemli faktörü; yaptığım işi akademik alana nasıl taşıyabileceğim, bana akademik alanda neler katabileceği ve bunu işime nasıl uygulayabileceğim üzerineydi. Açıkçası İstanbul Üniversitesi Ulaştırma Lojistik Yüksek Lisans Yönetimi’ne başlamamın en önemli etkenleri bunlardı.

Tabii ki hayat eğitimlerle devam ediyor. Bir şekilde kendinizi ve işinizi motive etmek için eğitimler bitmiyor. Temellerini atıp kısa dönem içerisinde rafa kaldırdığım doktora eğitimine yakın dönemde başlayacağım. Bunu yapmak istemememin de en önemli nedenleri; gerek ulusal gerekse uluslararası platformda Dış Ticaret ile ilgili eğitimleri vermek, Uluslararası Lojistik, Dış Ticaret, Gümrük İşletmeleri gibi bölümlerde okuyan öğrencilere 20 yıllık Dış Ticaret deneyimimi eğitimsel olarak aktarmak istememdir.

Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora eğitiminiz size neler kattı? (2 Cevap)

Lisans, BS bachelor of scince ilgili bilim dalı altında farklı seçenekleri de içine alan 100 kredi ders yükünü kaldirmaniz yada enaz 2.00GPA ile alınan diplamadir.Orta zeka ve üzeri her birey ben neymisim diyebilmesi için en az 3.00 üstü yarısı goguslemesi gereken bir durum.Kendi adımı 2.50 i beni ayakta taşıdı.Master of science biraz daha farklı tadları da görün, devam mi tamam mi sorusuna cevab bulacağınız bir dönem.Burada GPA 3.00 altı ise ayin bitti demektir.Ben 3.50 ile kendim oyunu bitirmistim MS i bıraktım.Bırakmak da ayrı bir tad mantığıyla hayata atılmayı secmiştim.MS gerek okul ile bölüm ile tam bütünleşmenin birleşim yeri bence.

Kişilerin Çalıştığı Şirketler

Akademik

6926 soru, 9875 cevap.

Koton

242 soru, 631 cevap.

Bilkent Üniversitesi

45 soru, 547 cevap.

Migros

191 soru, 353 cevap.

DenizBank

152 soru, 325 cevap.

Tümünü Gör (814)

Kişilerin Üniversiteleri

Anadolu Üniversitesi

22 soru, 351 cevap.

İstanbul Üniversitesi

53 soru, 308 cevap.

Tümünü Gör (282)

Kişilerin Bölümleri

İşletme Bölümü

75 soru, 349 cevap.

İktisat Bölümü

32 soru, 162 cevap.

Tümünü Gör (395)