Lisans

4 soruya 14 cevap verildi.

Cevaplar 14

Yükleniyor...
689 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Önlisans eğitimimi İthalat İhracat bölümüyle yaptım. Burada aldığım teorik ve pratik eğitimleri lisansla tamamlama ihtiyacı duydum çünkü bazı derslerin eksik olduğu düşüncesi içerisindeydim. 2 yıllık önlisans eğitimimi 4 yıllık bir eğitimle pekiştirme ihtiyacı duydum. İş hayatı belli bir noktada devam ediyordu ve 36 yaşında bir yüksek lisans yapma ihtiyacı duydum. Bu ihtiyacımın en önemli faktörü; yaptığım işi akademik alana nasıl taşıyabileceğim, bana akademik alanda neler katabileceği ve bunu işime nasıl uygulayabileceğim üzerineydi. Açıkçası İstanbul Üniversitesi Ulaştırma Lojistik Yüksek Lisans Yönetimi’ne başlamamın en önemli etkenleri bunlardı.

Tabii ki hayat eğitimlerle devam ediyor. Bir şekilde kendinizi ve işinizi motive etmek için eğitimler bitmiyor. Temellerini atıp kısa dönem içerisinde rafa kaldırdığım doktora eğitimine yakın dönemde başlayacağım. Bunu yapmak istemememin de en önemli nedenleri; gerek ulusal gerekse uluslararası platformda Dış Ticaret ile ilgili eğitimleri vermek, Uluslararası Lojistik, Dış Ticaret, Gümrük İşletmeleri gibi bölümlerde okuyan öğrencilere 20 yıllık Dış Ticaret deneyimimi eğitimsel olarak aktarmak istememdir.

2019 Yılından İtibaren ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ PERAKENDE SATIŞ VE MAĞAZA YÖNETİMİ ÖNLİSANS PROGRAMINDA EĞİTİMİME DEVAM EDİYORUM

207 görüntülenme

Lisans, BS bachelor of scince ilgili bilim dalı altında farklı seçenekleri de içine alan 100 kredi ders yükünü kaldirmaniz yada enaz 2.00GPA ile alınan diplamadir.Orta zeka ve üzeri her birey ben neymisim diyebilmesi için en az 3.00 üstü yarısı goguslemesi gereken bir durum.Kendi adımı 2.50 i beni ayakta taşıdı.Master of science biraz daha farklı tadları da görün, devam mi tamam mi sorusuna cevab bulacağınız bir dönem.Burada GPA 3.00 altı ise ayin bitti demektir.Ben 3.50 ile kendim oyunu bitirmistim MS i bıraktım.Bırakmak da ayrı bir tad mantığıyla hayata atılmayı secmiştim.MS gerek okul ile bölüm ile tam bütünleşmenin birleşim yeri bence.

124 görüntülenme