Cevaplar 11

Yükleniyor...

Bilindiği üzere matematik her dersin alt yapısını oluşturan bir bölüm. Eczacılık, tıp, mühendislik vb. bölümlerin temeli matematiğe dayanmaktadır. Diğer bölümlere nazaran daha anaç, merhametli, fedakar bir bölüm olan ilköğretim matematik öğretmenliği son derece gelecek vaat eden bir bölümdür. Gerek özel ders imkanları gerekse okul eğitimi husunda kariyer yapma olanağımız bulunmaktadır. Matematiksel düşünmeyi öğreten ve problem çözmenin yalnızca matematik olmadığını öğreniyorsunuz. Daha geniş bir bakış açısına sahip olmanın yanı sıra gündelik hayat içerisindeki matematiği fark ederek matematiği eğlence halinde görebiliyorsunuz. Özellikle bayanlar için en ideal meslek olan öğretmenliğin matematik dalında olması kişiyi daha bilinçli kılmaktadır.

9,555 görüntülenme

Devlet okullarının veya özel okulların ortaokul matematik derslerine girebilir.  Özel ders verebilir.  eğitimine devam ederek akademisyen olabilir. okul yönetiminde görev alabilir. Ölçme alanında yüksek lisans yaparak özel okullarda ölçme uzmanı olarak çalışabilir. matematik ve pedagoji kökenli bir eğitim aldıkları için bir çok alanda iş imkanları bulabilirler. 

7,745 görüntülenme

ilk başta devlette öğretmenlik yapmak isteyen yazsın ama kpss puanının çok olması gerekir,her zaman bu böyledir.sonra özel sektörde çalışabilirsin ama bu imkanda dershanelerin kaldırılmasıyla azaldı.

6,463 görüntülenme