İstanbul şehrinde öğrenci olmanın artıları nelerdir?

52,071 görüntülenme 2 takipçi

Cevaplar 223

Yükleniyor...

Türkiye'nin en güzel şehrinde okuyorsun. Canın sıkılıyor bir yürüyüş yapıyorsun tarihi yarımadanın şahitliğinde. Yeri geliyor keşfedilmemiş bir lokantaya giriyorsun ve Dünya'nın en iyi şeflerinden birinin eserini tadıyorsun. Kısacası İstanbul medeniyetin başkentidir.

1,297 görüntülenme

Dünyanın hiç bir yerinde göremeyeceğimiz, hatta ve hatta değerini kıymetini bilemediğimiz müthiş bir doğa harikasına sahip bu şehir; İstanbul Boğazı... 2 kıtanın bir arada olduğu bir şehir. İstanbul'u beğenmeyen insanlara sadece "bir kere olsun vapura binin" derim. Bu aşık olmaları için yeterli bir sebep olabilir. Öğrencilik hayatınız boyunca yaşaya yaşaya bitiremeyeceğiniz tarihe, sanata, spora, müziğe, eğlenceye ve 1 km arayla birbirinden çok farklı kültürlere ev sahipliği yapıyor. Bu şehrin insana katacağı şeyler bitmez.

4,088 görüntülenme

Öncelikle hayatı tanıma açısından bir çok faydası var. Şöyle diyebilirim ki toplu taşıma konusunda yüksek lisans vermiş gibi bir yön bilgisine sahip oluyorsunuz. Tabii iş olsun okul olsun fark etmez bir yere yetişmek için sürekli zaman kaygısı içinde olduğunuz için zamanı iyi kullanmayı öğreniyorsunuz. Neyse uzatmayım geyiği. Öncelikle aradığınız her şeyi bulma imkanınız var. Üniversite açısından düşünmek gerekirse seminerler, konferanslar, kendinize yakın bulduğunuz hobiler vs İstanbul'da bunlara ulaşmak çok kolay. Vizyonunu geliştirmek isteyen adam için İstanbul biçilmiş kaftan diyebilirim. Ha bunları yaparken para konusunu tekrardan gözden geçirmek gerekebilir. Çoğu müze etkinlik bilindiği gibi öğrencilere daha uygun fiyatlı tabii. Aslında diyebilecek çok şey de yok gibi gelin artısını eksisini siz görün. İstanbul sonuçta elinizde olan durumu artıya ya da eksiye çevirecek olan sizlersiniz.

498 görüntülenme

Lisede edebiyat hocam hep derdi :D Arkadaşlar ikanı olan gitsin İstanbul da üniversite okusun.Bunu dinlerken ben içimden hocam ne İstanbul u ben Ankara da okuycam derdim.Ama nasibim İtü de okumakmıs iyi ki :D benim evim ve okulum Avrupa oldugu için daha cok yer ve zaman ayırıyorum bu yakada.İstanbul un tek basına boğazının varlığı bile yeter :D benim için.Spesifik olarak öğrenciyken İstanbul da bulunmak iş çevrelerine yakınlık ve kendini eğitme açısından çok ama çok avantajlı.İstanbul bir dünya kenti bunu okurken ilk senede anlıyorsunuz zaten.

686 görüntülenme

Perspektif diyebilirim. Gerçekten at gözlüklerini genişletiyor. Ayrıca programınızı ufacık bir boş vaktiniz kalmadan kolaylıkla doldurabilirsiniz. Yapacak o kadar çok şey var ki. Arada deniz görmek de harika hissettiriyor bence. Çekilen onca trafiğe fazlasıyla değen bir yer burası.

417 görüntülenme

İstanbul çok büyük bir şehir ve çok fazla öğrenci var.Çok fazla öğrenci olduğu içinde çok fazla etkinlik oluyor.Kendinizi geliştirmek için sınırsız sayıda imkanınız var gezebileceğiniz çok güzel yerler var gün içinde kıta değiştirme gibi bir lüksünüz var :D(Dünyada kolay kolay bulabileceğiniz bir şey değil).İş imkanı çok fazla,nerdeyse bütün büyük şirketler İstanbulda bulunuyor en güzel üniversitelerde İstanbulda Boğaziçi,Koç,Sabancı,İTÜ gibi.Bence tam bir öğrenci şehri.

885 görüntülenme

Arkadaşların sürekli seni ziyarete gelirler. Bu İstanbul'un en büyük artılarından.
İstanbul çok geniş bir yelpazeye sahup her tür insan var kendinizi kesinlikle özel hissetmiyorsunuz yalnız da kalmıyorsunuz.
Şehir her ne kadar pahalı olsa da öğrenci olduktan sonra önünüzde kapalı kapı yok denebilir.

3,034 görüntülenme

İletişim Fakultesi'nde okuyan bir öğrenci olarak, kesinlikle imkanlar en büyük artı. Ülkenin neredeyse her alanda merkezi İstanbul'da bulunduğu için öğrencinin bunlardan kazanım sağlaması çok muhtemel. İş, staj, etkinlikler, buluşmalar vb. şeylere ulaşmak diğer şehirlere göre daha mümkün.

Yaşamın kendisi de bir artı. İnanılmaz bir kültür birleşimine sahip bir şehir olduğu için kişinin beslenebileceği çok fazla şey var. Özellikle kreatif olarak insanı çok besliyor. Herhangi bir konuda en geniş seçeneği sunabilecek bir şehir olması spontaneliğe sebep oluyor ve yaşamayı daha keyifli hale getiriyor.

719 görüntülenme

İstanbul karakteristik ve jeolojik konumu itibari ile dünyanın açık ara en güzel şehri olabilir. Ama insanı ve sahip olduğu keşmekeş ile de yaşaması en zor şehirlerden birisi. Türkiye'de okuyan bir öğrencinin okuyabileceği en iyi yer İstanbul'dur. Sebebi belli. Her türlü etkinlik, seminer,eğitim, her insana hitap edecek şekilde ancak ve ancak bu şehirde bulunabiliyor. Kendisini geliştirmek ve bir şeyler başarmak isteyen insanların neredeyse tamamı bu şehre akın ediyor. Çünkü bu şehirden başka kabuğunuzdan çıkabileceğiniz şehir Türkiye sınırları içerisinde gerçekten yok.

Tabi bunda, iş, sanat, bilim gibi dalların tamamının burada konuşlanmış olması da yadsınamaz bir gerçek. Amerika gibi ülkelerde iş dünyası New York, Teknoloji merkezi San Fransisco vb. ayrımlar bulunurken bizim ülkemizde tüm bunların merkezi İstanbul.

483 görüntülenme
Sonraki Sayfa »