Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (3 Cevap)

Genellikle Denizcilik ve Taşımacılık sektöründe çalışırlar.
Sektörlerin operasyon,lojistik,ulaştırma,taşıma/nakliye,alım-satım, kiralama, sigorta gibi departmanlarında görev alırlar.
Yüke gemi; gemiye yük bulurlar.
Limanlarda çalışabilirler.
1,732

Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (3 Cevap)

Mezunlardan gemilerde çalışmak isteyenler, Deniz Ulaştırması Genel Müdürlüğü’ne bağlı Gemi Adamları Sınav Merkezi tarafından yapılan sınavlardan da başarılı olmaları halinde: “Uzakyol Vardiya Zabiti” unvanına hak kazanır.Karada çalışmak isteyen arkadaşlar ise acentelik, loydlar, denizcilik firmalarının insan kaynakları bölümünde çalışabilirler.İş imkanları olarak diğer sektörlere göre daha hızlı ve sürekli genişleyen bir meslek dalı.
1,606

Neden Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü? (2 Cevap)

"Dünyada ticaret bitmedikçe, gemilerin de pervanesi durmayacaktır." demişti bir mezunumuz bize. İş ve dolayısıyla gelecek garantisinin olduğu bir bölümdür DUİM. Rekabet, diğer mühendislik dallarında olduğu kadar kıyasıya değil, dolayısıyla daha rahat bir eğitim hayatına sahip oluyorsunuz.

Üniforma giymeden "Kaptan" olarak mezun olabilirsiniz.*Daha sonra gelecek sorulara göre yeni yanıtlar ekleyebilirim.
228

Neden Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü? (2 Cevap)

Herşey den önce farklı bir meslek.Bu bölümü seçmeniz bile sizi farklı kılacak.Durumlar karşısında dayanma gücünüzün çokça sınanacağı ve bilgilinizle doğru orantılı saygı görebilceğiniz bir meslek.Ne kadar mezun verirse versin bu işi yapacak kişiler sadece gerçekten denizi seven kişiler olacaktır.
149

Mühendislik okumanın kadınlar için herhangi bir zorluğu var mı? (1 Cevap)

Kadın için bi zorluğu olduğunu düşünmüyorum kadın isterse her işi yapar.Fizilsel bi zorluğu yok.Olmak istedikçe sevdikçe her daim olur.İşe alım sürecinde erkek bireylerden de öndeyiz onlara askerlik yapma şartı sunulurken bizde öyle bişi olmuyor.

CEVAPLARI FİLTRELE

Soru Etiketi
Üniversite
Bölüm