Cevaplar 7

Yükleniyor...

Genellikle Denizcilik ve Taşımacılık sektöründe çalışırlar.
Sektörlerin operasyon,lojistik,ulaştırma,taşıma/nakliye,alım-satım, kiralama, sigorta gibi departmanlarında görev alırlar.
Yüke gemi; gemiye yük bulurlar.
Limanlarda çalışabilirler.

7,601 görüntülenme

Mezunlardan gemilerde çalışmak isteyenler, Deniz Ulaştırması Genel Müdürlüğü’ne bağlı Gemi Adamları Sınav Merkezi tarafından yapılan sınavlardan da başarılı olmaları halinde: “Uzakyol Vardiya Zabiti” unvanına hak kazanır.Karada çalışmak isteyen arkadaşlar ise acentelik, loydlar, denizcilik firmalarının insan kaynakları bölümünde çalışabilirler.İş imkanları olarak diğer sektörlere göre daha hızlı ve sürekli genişleyen bir meslek dalı.

7,499 görüntülenme

Uzakyol vardiya zabiti, brokerlik, denizcilik sigortacılığı, insan kaynakları, liman yönetimi ve benzeri alanlardaki pozisyonlar

5,102 görüntülenme

"Dünyada ticaret bitmedikçe, gemilerin de pervanesi durmayacaktır." demişti bir mezunumuz bize. İş ve dolayısıyla gelecek garantisinin olduğu bir bölümdür DUİM. Rekabet, diğer mühendislik dallarında olduğu kadar kıyasıya değil, dolayısıyla daha rahat bir eğitim hayatına sahip oluyorsunuz.

Üniforma giymeden "Kaptan" olarak mezun olabilirsiniz.*Daha sonra gelecek sorulara göre yeni yanıtlar ekleyebilirim.

1,711 görüntülenme

Herşey den önce farklı bir meslek.Bu bölümü seçmeniz bile sizi farklı kılacak.Durumlar karşısında dayanma gücünüzün çokça sınanacağı ve bilgilinizle doğru orantılı saygı görebilceğiniz bir meslek.Ne kadar mezun verirse versin bu işi yapacak kişiler sadece gerçekten denizi seven kişiler olacaktır.

1,249 görüntülenme