Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (3 Cevap)

Genellikle Denizcilik ve Taşımacılık sektöründe çalışırlar.
Sektörlerin operasyon,lojistik,ulaştırma,taşıma/nakliye,alım-satım, kiralama, sigorta gibi departmanlarında görev alırlar.
Yüke gemi; gemiye yük bulurlar.
Limanlarda çalışabilirler.

Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (3 Cevap)

Mezunlardan gemilerde çalışmak isteyenler, Deniz Ulaştırması Genel Müdürlüğü’ne bağlı Gemi Adamları Sınav Merkezi tarafından yapılan sınavlardan da başarılı olmaları halinde: “Uzakyol Vardiya Zabiti” unvanına hak kazanır.Karada çalışmak isteyen arkadaşlar ise acentelik, loydlar, denizcilik firmalarının insan kaynakları bölümünde çalışabilirler.İş imkanları olarak diğer sektörlere göre daha hızlı ve sürekli genişleyen bir meslek dalı.

Neden Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü? (2 Cevap)

"Dünyada ticaret bitmedikçe, gemilerin de pervanesi durmayacaktır." demişti bir mezunumuz bize. İş ve dolayısıyla gelecek garantisinin olduğu bir bölümdür DUİM. Rekabet, diğer mühendislik dallarında olduğu kadar kıyasıya değil, dolayısıyla daha rahat bir eğitim hayatına sahip oluyorsunuz.

Üniforma giymeden "Kaptan" olarak mezun olabilirsiniz.*Daha sonra gelecek sorulara göre yeni yanıtlar ekleyebilirim.

Baybars Umur sordu.

Mühendislik okumanın kadınlar için herhangi bir zorluğu var mı? (3 Cevap)

Deri Mühendisliği Bölümünden mezun olup iş hayatında başarılı olmuş o kadar çok kadın mühendis var ki. Öncelikle deri mühendisinin sadece deri fabrikalarında çalıştığı gibi yanlış bir algı var. Deri konfeksiyondan, Moda tasarımına ve ayakkabı sektörüne kadar çok geniş bir çalışma alanı var.Son dönemlerde ünlü giyim markalarının hepsi bünyelerinde deri Mühendisi çalıştırıyorlar. Ve özellikle kadın deri mühendisleri çok başarılı çalışmalar yürütüyorlar.Sadece Türkiye'de değil yurt dışında büyük moda markalarında çalışan kadın deri mühendisleri var.Yabancı dil bilen ve kendini iyi yetiştiren mezunlar çok kolay iş bulabiliyor. Türkiye'de Sadece 20 kontenjana sahip olması ve öğrencilerin büyük çoğunluğunun daha öğrenciyken yurtdışı imkanlarından faydalanması ciddi bir avantaj.Diğer mühendislik bölümlerinden her yıl mezun olan binlerce mühendisin durumları da ortada. Bence 150-200 bin başarı sıralamasına sahip öğrenciler için değerlendirilmesi gereken bir fırsat. Baybars Umur sordu.

Mühendislik okumanın kadınlar için herhangi bir zorluğu var mı? (3 Cevap)

Öğrenim görme sürecinde bir sorun yok. Teorik ve pratik bilgiler tüm öğrencilere veriliyor sonuçta. Kadın-erkek ayrımı okurken sorun teşkil etmiyor. Sonrası için bir tecrübem yok ama tecrübeli kadın mühendislerden duyduğum kadarıyla iş yaşamında mobbing başta olmak üzere pek çok zorlukla karşılaşmışlar kadın olarak. Ama bulundukları ortam ve muhattaplara göre değişiyor tabiki .Üstesinden gelmek ve kendini ispatlamak esas olandır.

Neden Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü? (2 Cevap)

Herşey den önce farklı bir meslek.Bu bölümü seçmeniz bile sizi farklı kılacak.Durumlar karşısında dayanma gücünüzün çokça sınanacağı ve bilgilinizle doğru orantılı saygı görebilceğiniz bir meslek.Ne kadar mezun verirse versin bu işi yapacak kişiler sadece gerçekten denizi seven kişiler olacaktır.

Baybars Umur sordu.

Mühendislik okumanın kadınlar için herhangi bir zorluğu var mı? (3 Cevap)

Kadın için bi zorluğu olduğunu düşünmüyorum kadın isterse her işi yapar.Fizilsel bi zorluğu yok.Olmak istedikçe sevdikçe her daim olur.İşe alım sürecinde erkek bireylerden de öndeyiz onlara askerlik yapma şartı sunulurken bizde öyle bişi olmuyor.

CEVAPLARI FİLTRELE

Soru Etiketi
Üniversite
Bölüm

Filtreyi Temizle