Yarı Zamanlı / Part Time

55 soruya 57 cevap verildi.

Cevaplar 57

Yükleniyor...
5,457 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Üniversitede 3. sınıftayken bir arkadaşımın tavsiyesiyle bu sektörde part-time olarak çalışmaya başladım. İlk önce yapabilir miyim diye şüpheye düştüm ama sonradan yapabildiğimi fark ettim. Okul çıkışlarında veya hafta sonları çalışıyordum. Part-time çalışanlar hem kendilerine hem de ekiplere fayda sağlıyor. Bizim mağazalarımızda part-time çalışan ihtiyacı çok fazla çünkü bize işi öğretebileceğimiz ve gelecekte kariyer planı sunabileceğimiz arkadaşlar gerekiyor. Ayrıca sektörde de çok fazla part-time çalışan ihtiyacı var. Arkadaşlar sektörü pek bilmediği için bu işleri biraz zor yapabileceklerini düşünüyorlar ama aslında mağaza ve çalışma ortamları üniversitede okuyan arkadaşlar için çok doğru bir yer çünkü işe istedikleri saatlerde gelebiliyorlar. Bunun dışında Koton’da ilerleyen dönemlerde mağaza yöneticileri ve bölge yöneticileri kadrolarımıza dahil olabiliyorlar. Hatta mağazalarımızda part-time çalışan oranı %40-45’lere kadar geldi. Dolayısıyla biz bu yapıya çok önem ve değer veriyoruz. Bu yüzden tüm üniversiteli arkadaşları aramızda görmeyi istiyoruz.

5,114 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Aslında ilanlar kariyer.net'ten yayınlanıyor, ben de bir gün iş ararken buradan bulmuştum. Sonrasında başvurumu yaptım ve birkaç gün sonra bana bir mail geldi, online başvuru için gün ve tarih yazıyordu. Online başvuru yapıyorsunuz, burada 5 tane soru var: bu 5 sorunun 4 tanesi sizi tanımaya yönelik, 1 tanesi de İngilizce seviyenizi ölçmeye yönelik sorular. Bunları cevaplandırdıktan sonra başarılı olursanız eğer TOFAŞ'a davet ediliyorsunuz. TOFAŞ'ta staj yapacağınız bölümlerle ilgili müdürleriniz, yöneticileriniz, İnsan Kaynaklarından kişiler size mülakat yapıyorlar. Burada da başarılı olursanız eğer stajınız başlıyor.

  • Fluent in English.
  • Minimum 1 years of part-time experience of Communications or Marketing/Digital Marketing or Digital agencies.
  • Ability to manage, monitor and participate in conversations with customers and consumers via social accounts.
  • Experience working with social media analytics, social media listening.
  • Good customer service orientation and attitude.
  • Ability to manage distribution of interactions to solve with related departments.
3,343 görüntülenme
3,328 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Part-time çalışmamın kariyerime katkısı; Satış Direktörü olmamdır. Üniversiteden mezun olacağım zaman ya askere gidecektim ya eğitim için yurtdışına gidecektim ya da şu anda yapmış olduğum iş için gelen Müdür Yardımcılığı teklifini kabul edecektim. Bu üç seçenek benim için çok önemliydi ve birisinde karar vermem gerekiyordu. Ben de bu işi sevdiğimi, zaten part-time olarak çalıştığımı ve faydasını gördüğümü, sektörü ve işi öğrendiğimi düşünerek diğer arkadaşlarımdan bir adım önde olduğumu fark ettim. Böylece askerliği ve yabancı dil eğitimini biraz bekletip kariyer planıma odaklanmak istediğim için o zamanki firmamda Müdür Yardımcısı olarak işe başladım. İşe başladıktan sonra hayatımda birçok şey değişti çünkü mezun olan arkadaşlarım 2001 kriz yılında iş ararken benim bir işim vardı. Bunların hepsini düşününce part-time olarak çalışıp hayata atılarak bu mesleğin nasıl olduğunu gördüğümü ve doğru bir seçim yaptığımı fark ettim. Ayrıca bu mesleği kendimle özdeşleştirip benimsediğim için devam ettim. Dolayısıyla benim açımdan bundan daha güzel bir şey olamaz diye düşünüyorum.

3,225 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Prova+ süreci üniversitelerin son yıllarında okurken aynı zamanda çalışma imkanı sunan bir program. Bu programda hem part-time çalışabiliyorsunuz hem staj yapabiliyorsunuz. Üniversitedeki yoğunluğunuza göre buradaki çalışma gününüzü ve saatinizi ayarlayabiliyorsunuz. Aslında gerçekten çok büyük bir yararı var çünkü iş hayatına başlamadan önce iş hayatının bir provasını yapmış oluyorsunuz.