Cevaplar 4

Yükleniyor...
6,074 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Aslında ilanlar kariyer.net'ten yayınlanıyor, ben de bir gün iş ararken buradan bulmuştum. Sonrasında başvurumu yaptım ve birkaç gün sonra bana bir mail geldi, online başvuru için gün ve tarih yazıyordu. Online başvuru yapıyorsunuz, burada 5 tane soru var: bu 5 sorunun 4 tanesi sizi tanımaya yönelik, 1 tanesi de İngilizce seviyenizi ölçmeye yönelik sorular. Bunları cevaplandırdıktan sonra başarılı olursanız eğer TOFAŞ'a davet ediliyorsunuz. TOFAŞ'ta staj yapacağınız bölümlerle ilgili müdürleriniz, yöneticileriniz, İnsan Kaynaklarından kişiler size mülakat yapıyorlar. Burada da başarılı olursanız eğer stajınız başlıyor.

3,625 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Hali hazırda bir açık pozisyonumuz vardı. Öncelikle tekrardan bir mülakat yaptılar, kişilik envanteri uyguladılar. Sonrasında İngilizce sınavı yaptılar ve tam zamanlı olarak çalışmaya başladım. Tabi ki bu işe alım sürecinde müdürümün ve mentorümün beni desteklemesi benim için çok önemliydi.

3,619 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Prova+ süreci üniversitelerin son yıllarında okurken aynı zamanda çalışma imkanı sunan bir program. Bu programda hem part-time çalışabiliyorsunuz hem staj yapabiliyorsunuz. Üniversitedeki yoğunluğunuza göre buradaki çalışma gününüzü ve saatinizi ayarlayabiliyorsunuz. Aslında gerçekten çok büyük bir yararı var çünkü iş hayatına başlamadan önce iş hayatının bir provasını yapmış oluyorsunuz.

3,462 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Aslında staj deyince aklımıza ilk gelen şey fotokopi çekmek oluyor, fakat benim departmanımdaki ekip arkadaşlarım beni gerçekten çok güzel yönlendirdiler, onların yaptığı her konuya beni de dahil ettiler. Bazı riskli toplantılar vardı, beni de kattılar ve ben bu sayede tüm iş ortamını tanımış oldum. Herhangi bir problem ortaya çıktığında nasıl yaklaşmam gerektiğini öğrenmiş oldum ve tabi ki de onların günlük hayatta neler yaptığını iş hayatına başlamadan görmüş oldum. Bu süreçler de benim için uygun mu değil mi diye tartarak kendi iş hayatımdaki yolumu çizdim. Gerçekten benim için çok güzel bir süreçti, bu işi severek yaptığımı anladım ve tam zamanlı olarak çalışmaya başladım.