Cevaplar 49

Sırala:
Çoook kalabalık. Tam olarak bilmiyorum ama bizim dönem neredeyse 500 kişi. Bu yüzden anatomi pratikleri işkence gibi geçiyor, diğerlerinde sorun yok ama anatomide tam anlamıyla işkence. Kadavrayı görmek bile zor oluyor ki hocanın anlattığını dinleyip de anlayacaksınız, biraz zor o iş. Ama sınav dönemi öncesi serbest çalışma saatlerinde her şeyi öğreniyorsunuz, çünkü mecbursunuz.

Ayrıca kampüs hayatı yok, ona da alışılıyor ama bazen insan imrenmiyor değil.

Spor salonu falan da beklemeyin, bir adet potamız var, iki tane de voleybol direği, ama file olmuyor bazen, zaten hiç oynayan da olmuyor.

Evet, sadece tıpçılar, dişçiler, hastalar ve arkadaşlarınız var. Zaten orayı yaşanabilir kılan da arkadaşlarınız, yoksa çekilmez olurdu. İyi arkadaşlarınız varsa kampüse de gerek kalmıyor zaten, o tamamı beton olan fakülte size çok güzel geliyor.
Üniversite tanıım broşürlerinde görülen çimlere uzanmış eğlenen öğrenci topluluğunun olmaması, bir hafta uykusuz kalarak çalışmanın hiçbr sınavı geçmeye yetmemesi ve kimse tarafından adam yerine konmamak.

“Sıradan bir tıp öğrencisine yapılan şeyleri bir köpeğe yapmak için iki başpiskopos tarafından imzalanmış, üç nüshalı bir lisans gerekir.” – J.B.S Haldane
otomasyon sistemimiz biraz sıkıntılı ve -sanırım aşırı rahat olmamızdan kaynaklanıyor :))- sınav sonuçlarımız biraz geç açıklanıyor. özellikle de final notlarımız bütünleme sınavlarından sadece bir kaç gün önce açıklanıyor.
Her sene Dekanlık ve Rektörlük tarafından belirlenen çeşitli not sistemi uygulamaları ve ara geçiş dönemlerinin iyi ayarlanamaması ile sınavların açıklanma safhasının yasal işgünü sınırlarını ekseriyetle geçmesi en büyük sıkıntımız diyebilirim.
Teknolojik olanakların üniversite iletişiminde kullanılmaması gibi bir durum söz konusu. Bunu üniversitenin bütün birimlerinde görebilirsiniz. Özel bir üniversiteden buraya geçiş yapmış biri olarak bu durumu çok daha iyi görebiliyorum. Hala çakışan sınavlar için Aksis adındaki sisteme herhangi bir yenilik söz konusu değil. Teknoloji çağında yaşıyoruz ve ben hala gidip dilekçe doldurup daha sonra bölümden onaylı sınav takvimi alıp bu işlemi 10 dakikada yapmak yerine 1 saat uğraşıyorum. Bununla birlikte de okul içi yönetilen bütün resmi süreçler müthiş bir yavaşlıkta ilerliyor. Bir diğer husus İngilizce. Başta hocalarımız olmak üzere öğrencilerde de bir İngilizceden kaçış durumu var. Bu konu üzerinde yoğunlaşılması gerekiyor.
festival organizasyonları kötü. yemekler kötü. sağlık bilimleri fakültesi, üniversiteye bağlı değilmiş gibi.

Hangi bir sıkıntıdan bahsedeyim ki 

Teknik bilimler meslek yüksekokulu öğrencilerine ikinci sınıf insan muamelesi yapılıyor 

Sadece TBMYO yu  ara dönemde Hadımköy deki kampüse gönderip öğrencileri iyice dışladılar zaten nerde bir artık,döküntü varsa tbmyo yu gönderiyorlar ve hiçbir geliştirme ve yatırım yok.Ayrıca Avcılar kampüsünün de girişi çöl gibi bomboş arazi ağaçlandırma veya tesis yok

Uçak teknolojisi birinci sınıfta 60 kişiden sadece üç kişiye staj buldular toplamda yaklaşık 200 kişiden 15 kişiye staj buldular halbuki diğer okullardaki uçak teknolojisi bölümü öğrencileri ortalamaları 2.5 iken bile çok iyi yerlerde staj imkanı okulları tarafından veriliyor üstelik kendi bulduğumuz yetkili otomotiv servislerinde bile staja izin vermiyorlar 

Okulda birkaç uçak komponentleri var fakat bir defa bile derste gösterilmedi

Öncelikle kampüs hayatının olmaması. Fen-Edebiyat Fakültelerindeki bahçelerin yetersizliği ki bundan dolayı bahçeye oksijen almaya çıktığımızda oksijen değil nikotin alıyoruz(!). Ve olmazsa olmazı; Yabancı Dillerin bulunduğu yer. Bir öğrenciye o ara sokaklarda araba çarpmadan önce kesinlikle önlem alınmayacak.

Festivaller vasat, hatta festival yok. Fakültelerin kaynaşmasını zorlaştırıyor.

İlgili Konular

İstanbul

8 soru, 486 cevap.

İlgili Şirketler

Tat Gıda & Düzey Pazarlama

112 soru, 197 cevap.

Huawei

67 soru, 118 cevap.

EY Türkiye

88 soru, 157 cevap.

Canon Eurasia

82 soru, 147 cevap.

Decathlon

68 soru, 116 cevap.

Hepsini Göster (26)
Penti

73 soru, 150 cevap.

Pharmactive

32 soru, 68 cevap.

Arvato CRM Türkiye

47 soru, 82 cevap.

Migros

191 soru, 353 cevap.

Pronet

122 soru, 167 cevap.

Abdi İbrahim

78 soru, 245 cevap.

Burgan Bank

59 soru, 128 cevap.

Microsoft

58 soru, 101 cevap.

BSH

102 soru, 221 cevap.

Anlatsın

47 soru, 276 cevap.

Philip Morris / Sabancı

94 soru, 248 cevap.

L'Oréal

97 soru, 161 cevap.

Anadolu Efes

51 soru, 90 cevap.

Zingat.com

88 soru, 216 cevap.

Marjinal Porter Novelli

8 soru, 22 cevap.

Pfizer

86 soru, 215 cevap.

AIESEC Türkiye

49 soru, 65 cevap.

Koton

224 soru, 573 cevap.

Ipsos

28 soru, 55 cevap.

METRO Cash & Carry Türkiye

151 soru, 318 cevap.

Eczacıbaşı Topluluğu

12 soru, 19 cevap.