Cevaplar 49

Sırala:
Çoook kalabalık. Tam olarak bilmiyorum ama bizim dönem neredeyse 500 kişi. Bu yüzden anatomi pratikleri işkence gibi geçiyor, diğerlerinde sorun yok ama anatomide tam anlamıyla işkence. Kadavrayı görmek bile zor oluyor ki hocanın anlattığını dinleyip de anlayacaksınız, biraz zor o iş. Ama sınav dönemi öncesi serbest çalışma saatlerinde her şeyi öğreniyorsunuz, çünkü mecbursunuz.

Ayrıca kampüs hayatı yok, ona da alışılıyor ama bazen insan imrenmiyor değil.

Spor salonu falan da beklemeyin, bir adet potamız var, iki tane de voleybol direği, ama file olmuyor bazen, zaten hiç oynayan da olmuyor.

Evet, sadece tıpçılar, dişçiler, hastalar ve arkadaşlarınız var. Zaten orayı yaşanabilir kılan da arkadaşlarınız, yoksa çekilmez olurdu. İyi arkadaşlarınız varsa kampüse de gerek kalmıyor zaten, o tamamı beton olan fakülte size çok güzel geliyor.
Üniversite tanıım broşürlerinde görülen çimlere uzanmış eğlenen öğrenci topluluğunun olmaması, bir hafta uykusuz kalarak çalışmanın hiçbr sınavı geçmeye yetmemesi ve kimse tarafından adam yerine konmamak.

“Sıradan bir tıp öğrencisine yapılan şeyleri bir köpeğe yapmak için iki başpiskopos tarafından imzalanmış, üç nüshalı bir lisans gerekir.” – J.B.S Haldane
otomasyon sistemimiz biraz sıkıntılı ve -sanırım aşırı rahat olmamızdan kaynaklanıyor :))- sınav sonuçlarımız biraz geç açıklanıyor. özellikle de final notlarımız bütünleme sınavlarından sadece bir kaç gün önce açıklanıyor.
festival organizasyonları kötü. yemekler kötü. sağlık bilimleri fakültesi, üniversiteye bağlı değilmiş gibi.
Her sene Dekanlık ve Rektörlük tarafından belirlenen çeşitli not sistemi uygulamaları ve ara geçiş dönemlerinin iyi ayarlanamaması ile sınavların açıklanma safhasının yasal işgünü sınırlarını ekseriyetle geçmesi en büyük sıkıntımız diyebilirim.
anfilerin çok kalabalık olması ve bazı derslerde arkadaşlarımızın ouracak yer bulamaması.
Festivaller vasat, hatta festival yok. Fakültelerin kaynaşmasını zorlaştırıyor.
Teknolojik olanakların üniversite iletişiminde kullanılmaması gibi bir durum söz konusu. Bunu üniversitenin bütün birimlerinde görebilirsiniz. Özel bir üniversiteden buraya geçiş yapmış biri olarak bu durumu çok daha iyi görebiliyorum. Hala çakışan sınavlar için Aksis adındaki sisteme herhangi bir yenilik söz konusu değil. Teknoloji çağında yaşıyoruz ve ben hala gidip dilekçe doldurup daha sonra bölümden onaylı sınav takvimi alıp bu işlemi 10 dakikada yapmak yerine 1 saat uğraşıyorum. Bununla birlikte de okul içi yönetilen bütün resmi süreçler müthiş bir yavaşlıkta ilerliyor. Bir diğer husus İngilizce. Başta hocalarımız olmak üzere öğrencilerde de bir İngilizceden kaçış durumu var. Bu konu üzerinde yoğunlaşılması gerekiyor.
Üniversite son derece kaliteli olsa da, fakülteler hatta bölümler değiştikçe kalite çok farklı oranda değişmektedir. Her bölüm aynı seviyede kalitede değildir ve seviye farkı çok fazladır.
Mühendislik Fakültesi Avcılar Kampüsü'nde okudum. Avcılar Kampüsü, üniversite hayatınızın yüz karalarından biri olacaktır fakat aynı durum diğer kampüsler için geçerli değildir. Diğer üniversitelere oranla yönetim yeniliklere açık değildir. Yönetimin öğrencilerle ilişkisi son derece zayıftır. Sosyal imkanlar son derece kısıtlıdır.

İlgili Konular

İstanbul

8 soru, 489 cevap.

İlgili Şirketler

Zingat.com

90 soru, 216 cevap.

Microsoft

59 soru, 101 cevap.

AIESEC Türkiye

49 soru, 65 cevap.

BSH

102 soru, 288 cevap.

Anlatsın

40 soru, 262 cevap.

Hepsini Göster (25)
Marjinal Porter Novelli

9 soru, 22 cevap.

Ipsos

32 soru, 55 cevap.

Huawei

73 soru, 118 cevap.

Penti

73 soru, 150 cevap.

Pfizer

87 soru, 215 cevap.

METRO Cash & Carry Türkiye

156 soru, 318 cevap.

Decathlon

47 soru, 95 cevap.

L'Oréal

101 soru, 161 cevap.

Eczacıbaşı Topluluğu

13 soru, 19 cevap.

Anadolu Efes

52 soru, 90 cevap.

Arvato

51 soru, 82 cevap.

Koton

250 soru, 609 cevap.

Migros

192 soru, 354 cevap.

Canon Eurasia

93 soru, 147 cevap.

Burgan Bank

60 soru, 128 cevap.

Abdi İbrahim

89 soru, 245 cevap.

EY Türkiye

89 soru, 157 cevap.

Pharmactive

33 soru, 68 cevap.

Philip Morris / Sabancı

94 soru, 248 cevap.

Pronet

122 soru, 167 cevap.