Cevaplar 37

Sırala:

Kapıdan girmeye çok heves etmeyin, bir havası yok. Biz üniversiteyi kazandığımızda restore ediliyordu. Bahar döneminin sonuna doğru açıldı taş çatlasa 10 kere girip çıkmışımdır. Görüntüsü hoş ama sadece o kadar. İçeri girince Atatürk ve Gençlik Heykeli'ne ve arkasındaki eski Harbiye Nezareti şimdinin ise Rektörlük binası olan binaya doğru götüren ağaçlarla bezeli, uzunca bir yol çıkıyor, orada ilk kez yürüyecekseniz yavaş yürüyün. Gitmeden Turan Emeksiz'in kim olduğuna bakınız zira yemekhanemizin ismi bu abimizin ismidir ayrıca yemekhaneye inerken solda bir heykeli bulunmaktadır. İlk kaynaşma zamanında yemekhanenin ve tarihçesini bilmek sizi öne geçirir. Zannettiğiniz gibi derslerin hepsi o tarihi binalarda olmuyor. Ek bina kavramı var. Araştırırsanız güzel olur. Kütüphanede mutlaka sabahlayıp insanlarla tanışın. Ben hiç yapmadım içimde kaldı. Yemekhanenin yemeğini yiyin güzeldir ve ucuzdur. Bazen saçma sapan bir balık yapıyorlar onun dışında patates yemeği her zaman var. Yemekhanenin yanından harika manzarayı izlerken çay içmeyi unutmayın. Hukuk Fakültesi'nin oradaki sahaya bakan banklara ve çimlere oturun keyif yapın. Her şey iyi güzel hoş son olarak unutmayın EN İYİ ORTALAMA BİRİNCİ SINIFTA YAPILIR. ÇALIŞMIYORMUŞ GİBİ YAPIN KARİZMANIZI BOZMAYIN AMA ÇALIŞIN. 

Güncelleme: En son gittiğimde Turan Emeksiz Yemekhanesi yıkılmış gerine geçici olarak hizmet vermesi için çadır kurulmuştu. Zannedersem yenisi yapılıyor. Okulda öğrenci iken her ne kadar birçok şeyden şikayet etseniz de mezun olduktan sonra o yılları çok ararsınız gibi bir klişe laf edeceğim. Bunun temel sebebi öğrenci olmak dünyanın her yerinde ve hatta üniversite dahilinde (yaptığınız saçma hareketler olsa dahi) hoşgörü ile karşılandığını bilmemdir. Ancak mezun olduktan sonraki hayatınızda hatalarınızın, şımarıklıklarınızın telafisi ne o kadar kolay oluyor, ne de yerli yersiz isteklerinize dahi az da olsa kulak kabartan insanlar kalıyor. Anlayacağınız çemberin dışında fırtına biraz sert esiyor.

Korkma ya sen orda okumak istedikten sonra her yol açılıyor. Öğrencilik İstanbul üniversitesi'nde yaşanır.
Eğer İstanbul dışından geliyorlarsa okula yakın kalacak yer ayarlasınlar. İstanbul içindekiler zaten aileleriyle olduğu için 2 3 saat mesafeden gelenler var. Bir de öğrenci işlerine hazırlıklı olsunlar. Tamamen farklı bir dünya. :))
İlk senenizde kesinlikle yurtta kalın efendim.İstanbul dışından geliyorsanız,korkmayın,kendinize güvenin.Sakın ha sakın,tek bir gününüzü bile boş geçirmeyin,unutmayın İstanbul'dasınız.Paranızı doğru kullanın çünkü aklınızı çelecek çok etken olacaktır.İstanbul Üniversitesi'nin kütüphanesi çok zengindir,kaldı ki yakınlarında en değerli halk kütüphaneleri de bulunabilir(Beyazıt için geçerli) kesinlikle kullanın !
Okuduğunuz şehir öğrenci olmak için mükemmel bir yer. Tadını çıkarın!
Devlet yurdu veya okulun yurdu çıkarsa sevinin yoksa özel yurtlar sıkıntı ve 1. sınıfta ingilizce muafiyete girmeyin ek puan getiriyor ortalama için gerekli
Endüstri Mühendisliği daha çok işletme ve işletme mühendisliği ile birlikte yeterlik, etkinlik ve verimlilik kavramlarıyla tanımlanabilir. Yani bir elektrik veya makine ya da bilgisayar mühendislikleri gibi değil. Saydığım dallarla ilgili sizi aydınlatacak yeterli bilgim yok. Ancak İstanbul Üniversitesi Endüstri Mühendisliği sektörde iyi olarak biliniyor. Bunda İstanbul İşletme fakültesinin kalitesi ve ortak hocalardan ders görmenin etkisi de var. Ayrıca bölüm hocaları da genellikle yol göstericidir.

Bence en önemli iş kişinin kendisine düşüyor. Sen başarılı olmak için çabalarsan başarıyı yakalarsın. Aslanlar gibi yatarsan mezun olunca da aslanlar gibi yatarsın.
Çok iyi yerlerde çalışan mezunlarımız var.
Hangi üni'de okursanız okuyun üç aşağı beş yukarı Endüstri Mühendisliğinde göreceğiniz dersler aynıdır. Kavramlar da çok fazla değişmez. Ama sonrasında kendinizi geliştirmek size kalıyor.

Bu arada şunu da atlamamak gerekir ki iş hayatına bir artı olarak başlamak istiyorsanız elbette marka üniversitelerden mezun olmanız önemlidir. Siz onları sıralayın.

YETERLİK, ETKİNLİK ve VERİMLİLİK bu üç kelimeyi bir yere yazmanızı ve çok iyi anlamanızı öneriyorum.
Bu üniversiteye gireyim de bölüm farketmez düşüncesi çok yanlış. Binası, yeri vb. şeylerden çok iyi bir üniversite olan İstanbul Üniversitesi'nin de elbette her bölümü harika değil.

İlgili Konular

İstanbul

7 soru , 495 cevap.

İlgili Şirketler

EY Türkiye

89 soru , 157 cevap.

Microsoft

59 soru , 101 cevap.

BSH

102 soru , 272 cevap.

Anlatsın

34 soru , 260 cevap.

Zingat.com

90 soru , 216 cevap.

Hepsini Göster (24)
Pronet

122 soru , 167 cevap.

Abdi İbrahim

96 soru , 244 cevap.

Penti

64 soru , 142 cevap.

L'Oréal

103 soru , 161 cevap.

Ipsos

32 soru , 55 cevap.

Canon Eurasia

94 soru , 147 cevap.

Philip Morris / Sabancı

94 soru , 248 cevap.

Pfizer

87 soru , 215 cevap.

Huawei

73 soru , 118 cevap.

Pharmactive

23 soru , 44 cevap.

Koton

241 soru , 586 cevap.

METRO Cash & Carry Türkiye

156 soru , 318 cevap.

Arvato

51 soru , 82 cevap.

AIESEC Türkiye

49 soru , 65 cevap.

Anadolu Efes

52 soru , 90 cevap.

Eczacıbaşı Topluluğu

13 soru , 19 cevap.

Migros

192 soru , 354 cevap.

Marjinal Porter Novelli

9 soru , 22 cevap.

Burgan Bank

60 soru , 128 cevap.