Cevaplar 36

Sırala:
Korkma ya sen orda okumak istedikten sonra her yol açılıyor. Öğrencilik İstanbul üniversitesi'nde yaşanır.
İlk senenizde kesinlikle yurtta kalın efendim.İstanbul dışından geliyorsanız,korkmayın,kendinize güvenin.Sakın ha sakın,tek bir gününüzü bile boş geçirmeyin,unutmayın İstanbul'dasınız.Paranızı doğru kullanın çünkü aklınızı çelecek çok etken olacaktır.İstanbul Üniversitesi'nin kütüphanesi çok zengindir,kaldı ki yakınlarında en değerli halk kütüphaneleri de bulunabilir(Beyazıt için geçerli) kesinlikle kullanın !
Eğer İstanbul dışından geliyorlarsa okula yakın kalacak yer ayarlasınlar. İstanbul içindekiler zaten aileleriyle olduğu için 2 3 saat mesafeden gelenler var. Bir de öğrenci işlerine hazırlıklı olsunlar. Tamamen farklı bir dünya. :))

Kapıdan girmeye çok heves etmeyin, bir havası yok. Biz üniversiteyi kazandığımızda restore ediliyordu. Bahar döneminin sonuna doğru açıldı taş çatlasa 10 kere girip çıkmışımdır. Görüntüsü hoş ama sadece o kadar. İçeri girince Atatürk ve Gençlik Heykeli'ne ve arkasındaki eski Harbiye Nezareti şimdinin ise Rektörlük binası olan binaya doğru götüren ağaçlarla bezeli, uzunca bir yol çıkıyor, orada ilk kez yürüyecekseniz yavaş yürüyün. Gitmeden Turan Emeksiz'in kim olduğuna bakınız zira yemekhanemizin ismi bu abimizin ismidir ayrıca yemekhaneye inerken solda bir heykeli bulunmaktadır. İlk kaynaşma zamanında yemekhanenin ve tarihçesini bilmek sizi öne geçirir. Zannettiğiniz gibi derslerin hepsi o tarihi binalarda olmuyor. Ek bina kavramı var. Araştırırsanız güzel olur. Kütüphanede mutlaka sabahlayıp insanlarla tanışın. Ben hiç yapmadım içimde kaldı. Yemekhanenin yemeğini yiyin güzeldir ve ucuzdur. Bazen saçma sapan bir balık yapıyorlar onun dışında patates yemeği her zaman var. Yemekhanenin yanından harika manzarayı izlerken çay içmeyi unutmayın. Hukuk Fakültesi'nin oradaki sahaya bakan banklara ve çimlere oturun keyif yapın. Her şey iyi güzel hoş son olarak unutmayın EN İYİ ORTALAMA BİRİNCİ SINIFTA YAPILIR. ÇALIŞMIYORMUŞ GİBİ YAPIN KARİZMANIZI BOZMAYIN AMA ÇALIŞIN. 

Güncelleme: En son gittiğimde Turan Emeksiz Yemekhanesi yıkılmış gerine geçici olarak hizmet vermesi için çadır kurulmuştu. Zannedersem yenisi yapılıyor. Okulda öğrenci iken her ne kadar birçok şeyden şikayet etseniz de mezun olduktan sonra o yılları çok ararsınız gibi bir klişe laf edeceğim. Bunun temel sebebi öğrenci olmak dünyanın her yerinde ve hatta üniversite dahilinde (yaptığınız saçma hareketler olsa dahi) hoşgörü ile karşılandığını bilmemdir. Ancak mezun olduktan sonraki hayatınızda hatalarınızın, şımarıklıklarınızın telafisi ne o kadar kolay oluyor, ne de yerli yersiz isteklerinize dahi az da olsa kulak kabartan insanlar kalıyor. Anlayacağınız çemberin dışında fırtına biraz sert esiyor.

Ben edebiyat fakültesindeyim orası için bir şeyler söyliyim bi kere şirin bi bahçemiz var. İçi ilk başta karmaşık gelicektir size kaybolursanız telaş yapmayın her yerden çıkabilirsiniz. Hergele meydanımız var rahatlığın adresi dyebileceğim he an her şey olabilir şaşırmayın işinize devam edin :)
YETERKİ KAZANMALARI.AMA UNUTMAMALARI GEREKEN ŞEY UNİVERSİTE YATMA YERİ DEĞİLDİR BURAYA GELDİKLERİNDE HAYATLARINI DEĞİŞTİRMEK GELECEKLERİNİ OLUŞTURMAK AMACIYLA COK CALISMALARI GEREKECEKLER BU UNUTULMASIN.

TEŞEKKUR EDERİM.
Bu üniversiteye gireyim de bölüm farketmez düşüncesi çok yanlış. Binası, yeri vb. şeylerden çok iyi bir üniversite olan İstanbul Üniversitesi'nin de elbette her bölümü harika değil.
İ.Ü.'de okumanın ayrı bir avantaj olduğunu bilerek gelin.Hocalarınız sürekli "siz zaten İstanbul Üniversitesi'ndesiniz" tarzında şeyler söyleyecekler :) ayrıca yemekhanenin yemeklerini mutlaka tadın derim,ben şahsen beğeniyorum... :)

İlgili Konular

İstanbul

8 soru, 489 cevap.

İlgili Şirketler

Penti

73 soru, 150 cevap.

L'Oréal

101 soru, 161 cevap.

Microsoft

59 soru, 101 cevap.

Decathlon

47 soru, 95 cevap.

Arvato

51 soru, 82 cevap.

Hepsini Göster (25)
Ipsos

32 soru, 55 cevap.

Philip Morris / Sabancı

94 soru, 248 cevap.

AIESEC Türkiye

49 soru, 65 cevap.

Pfizer

87 soru, 215 cevap.

Pronet

122 soru, 167 cevap.

Marjinal Porter Novelli

9 soru, 22 cevap.

Burgan Bank

60 soru, 128 cevap.

BSH

102 soru, 272 cevap.

METRO Cash & Carry Türkiye

156 soru, 318 cevap.

Eczacıbaşı Topluluğu

13 soru, 19 cevap.

EY Türkiye

89 soru, 157 cevap.

Canon Eurasia

93 soru, 147 cevap.

Anadolu Efes

52 soru, 90 cevap.

Pharmactive

33 soru, 68 cevap.

Anlatsın

40 soru, 262 cevap.

Migros

192 soru, 354 cevap.

Zingat.com

90 soru, 216 cevap.

Koton

250 soru, 609 cevap.

Huawei

73 soru, 118 cevap.

Abdi İbrahim

89 soru, 245 cevap.