Cevaplar 36

Yükleniyor...

Korkma ya sen orda okumak istedikten sonra her yol açılıyor. Öğrencilik İstanbul üniversitesi'nde yaşanır.

6,969 görüntülenme
2

Bir kez daha düşünün.

7,954 görüntülenme
1

Eğer sosyal bir ortam olsun kulüp vb. aktivitelerde çokça yer alayım diyorsanız bu konuda sizi tatmin etmeyebilir. Bu nedenle sizin için önemli olan eğitimin yanında sosyal aktiviteler mi yoksa üniversitenin adı ve verdiği eğitim mi bunu iyi belirlemeniz gerekiyor.

Yabancı dil konusu bir diğer önemli kriter. İstanbul Üniversitesi bazı bölümler hariç genel çerçevede Türkçe eğitim veren bir üniversite ve Boğaziçi, Galatasaray, İTÜ gibi okulların verdiği dil eğitimini burada almanız biraz zor. Dil sizin için en önemli kriterlerden biriyse ve gene de İstanbul Üniversitesi'ni tercih etmek istiyorsanız okula ek olarak yabancı dil eğitimi almanız şart.

2,308 görüntülenme
1

Devlet yurdu veya okulun yurdu çıkarsa sevinin yoksa özel yurtlar sıkıntı ve 1. sınıfta ingilizce muafiyete girmeyin ek puan getiriyor ortalama için gerekli

3,222 görüntülenme
1

Okuduğunuz şehir öğrenci olmak için mükemmel bir yer. Tadını çıkarın!

3,019 görüntülenme

Kampüs hayali kuruyolarsa tercih etmememelerini öneririm.Ayrıca kulüp olaylarına takıntılıysanız da doğru adres burası değil.Öptüm.

2,407 görüntülenme

Üniversite kulüplerinin hazırladığı tüm konferans, söyleşi veya etkinliklere vakit buldukça katılın. Her davetlinin hayat tecrübelerini dinlemek çok şey katıyor kişiye. Hem eğleniyorsunuz hem nelerin değerli ve önemli olduğunu idrak ediyorsunuz. Hazırlık veya 1. sınıfsanız neye yöneleceğinize karar veriyorsunuz. 2. tavsiyem Avcılara yakın oturmuyorsanız veya herhangi bir kampüsüne yurtta kalın!

2,317 görüntülenme

kalabalığı sevmeyenler tercih etmeden önce biraz daha düşünün türkiyenin en büyük üniversiteleinden birine geleceğinizide unutmayın

1,987 görüntülenme

Nokta otomasyon ve öğrenci işleriyle işiniz zor. Bol şans! :)

1,949 görüntülenme

Öncelikle hazırlık okuyacaklar için söylüyorum: Lise 5'e hoş geldiniz! 1 yıl boyunca o ara sokaklara lanet okuyabilirsiniz. Daha sonra o zamanları gülerek hatırlayacaksınız, anı yaşayın. Gezip çevreyi öğrenmeyi unutmayın. Süleymaniye'nin bahçesi çok güzeldir. Yürüyerek Sultan Ahmet'e gidebilirsiniz. Bu arada hemen müze kartı çıkartın derim. Topkapı'dan öğrenci kimlik kartınızla çıkartabilirsiniz. Şehrin size sunduklarının farkına varın ve keyfini çıkartın.

1,941 görüntülenme