Cevaplar 35

Yükleniyor...

Korkma ya sen orda okumak istedikten sonra her yol açılıyor. Öğrencilik İstanbul üniversitesi'nde yaşanır.

9,370 görüntülenme

Biyoloji bölümü gibi bir çok bölümde eğitim dilinin Türkçe olduğunu düşünürsek,ki bunu dezavantaj olarak görüyorum,İngilizce'yi ilk seneden yoğun bir şekilde öğrenmeye bakın.( Lisede yoğun İngilizce eğitimi aldıysanız önemi yok diyebilirim, ancak İngilizce'nizi yenilemeniz ve hayatınızdan bu dili konuşmayı, duymayı eksik etmemeniz gerekiyor).Bunu takiben ikinci bir dil de öğrenebilirsiniz,ki Erasmus bunun için inanılmaz bir fırsat.Ben Lise'de Almanca temelim oluştuğu için,Almanya'ya gitmeyi tercih ettim ve şu anda, İngilizce'den sonra ikinci yabancı dilim ve yeni yeni İspanyolca öğrenmeye başladım.( Aslında mesleki olarak getirisi olacağını düşündüğümden çok öğrenmesi kolay ve eğlenceli bir dil olduğundan ).Anlatmak istediğim, kendinize, diğer meslek gruplarındaki insanlara kıyasla daha fazla şey katmanız gerekecektir, dil bence ilk sırada.Sonrasında,yurt dışı ile mutlaka bağlantılar oluşturun,başka ülkelerdeki Profesörlerle iletişime geçmekten çekinmeyin ve bunu ilk yıllarda yapın.Kendi üzerimden örnek verecek olursam, çalışmaları ilgimi çeken birçok Profesörle iletişim kurdum,kurmayı denedim.Çabanızın karşılıksız kalması imkansız... Özellikle yurt dışındaki Profesörler, çalışmalarıyla ilgilendiğinizde inanılmaz pozitif yaklaşıyorlar.Bol bol bilimsel makale okuyun, bilimsel kitap... Kısacası kendinize sürekli bir şeyler ekleyin.İlk sene dersler kolay diyebilirim, birazcık üniversitenin ilk yıllarının getirdiği rehavet olabilir ancak yüksek ortalama yapmak ilk sene diğer senelere kıyasla oldukça kolay, bunu göz önünde bulundurmanızda fayda var.Yüksek ortalama yapıp sadece ezberleyen bir öğrenci olmanızdan çok, açık görüşlü,bilimin amacını anlayabilen,dünya insanı olabilmeyi başarmış olabilmenizin çok daha tercih edilme sebebi olduğunu da ekler, başarılar dilerim.

1,647 görüntülenme

Devlet yurdu veya okulun yurdu çıkarsa sevinin yoksa özel yurtlar sıkıntı ve 1. sınıfta ingilizce muafiyete girmeyin ek puan getiriyor ortalama için gerekli

5,073 görüntülenme

Tavsiye etmelerini öneririm.

1,971 görüntülenme

Okuduğunuz şehir öğrenci olmak için mükemmel bir yer. Tadını çıkarın!

4,712 görüntülenme

Kampüs hayali kuruyolarsa tercih etmememelerini öneririm.Ayrıca kulüp olaylarına takıntılıysanız da doğru adres burası değil.Öptüm.

4,062 görüntülenme

Üniversite kulüplerinin hazırladığı tüm konferans, söyleşi veya etkinliklere vakit buldukça katılın. Her davetlinin hayat tecrübelerini dinlemek çok şey katıyor kişiye. Hem eğleniyorsunuz hem nelerin değerli ve önemli olduğunu idrak ediyorsunuz. Hazırlık veya 1. sınıfsanız neye yöneleceğinize karar veriyorsunuz. 2. tavsiyem Avcılara yakın oturmuyorsanız veya herhangi bir kampüsüne yurtta kalın!

4,113 görüntülenme

kalabalığı sevmeyenler tercih etmeden önce biraz daha düşünün türkiyenin en büyük üniversiteleinden birine geleceğinizide unutmayın

3,533 görüntülenme

Bir kez daha düşünün.

9,906 görüntülenme

Öncelikle hazırlık okuyacaklar için söylüyorum: Lise 5'e hoş geldiniz! 1 yıl boyunca o ara sokaklara lanet okuyabilirsiniz. Daha sonra o zamanları gülerek hatırlayacaksınız, anı yaşayın. Gezip çevreyi öğrenmeyi unutmayın. Süleymaniye'nin bahçesi çok güzeldir. Yürüyerek Sultan Ahmet'e gidebilirsiniz. Bu arada hemen müze kartı çıkartın derim. Topkapı'dan öğrenci kimlik kartınızla çıkartabilirsiniz. Şehrin size sunduklarının farkına varın ve keyfini çıkartın.

2,658 görüntülenme
Sonraki Sayfa »