Şimdiki aklınızla yeniden tercih yapıyor olsaydınız hangi okulu ve/veya bölümü seçerdiniz? Neden?

411 Cevap

Şu an okuduğum bölüm ile ilgili bir iş yapmamaktayım. Turizm sektörü her ne kadar renkli gibi görünse de işin içine girince çok daha farklı, genel olarak her ne kadar kuvvetli bir eğitim alsanız dahi başlangıç olarak en alttan başlamak durumundasınız; işin mutfağından. Fakat yeniden tercih yapacak olsam yine aynı okulu ve bölümü seçerdim diye düşünüyorum, hayatımın en güzel zamanlarıydı diyebilirdim. Uygulamalı bir bölüm olduğu için her öğrendiğinizi anında gerçekleştirmenizin keyfi çok başka. Okulumdan, bölümümden ve hocalarımın her birinden öğrendiğim çok değerli şeyler var. Yine Turizm okuyup fakat yine sonrasında kesinlikle Nokta’da olmak isterdim.
5,450
İstanbul İçerisinde her hangi bir bölümü.
129
İstanbul'da Radyo Televizyon ve Sinema okumak isterdim. Ülkemiz standartlarında hangi donanıma sahip olduğunuz, hangi bölümden mezun olduğunuz değil siyasi görüşünüz ve tanıdığınız olup olmaması önemli. Toplumun benden beklentilerini, gelecek kaygısını ve para kazanma dürtüsünü düşünmeden, istediğim şehirde istediğim bölümde tek bir üniversite hayatım olduğunu bilerek ve sonuçlarına katlanarak o bölümü okumak isterdim.
85
Şimdiki aklımla tekrar tercih yapıyor olsam ilk sıraya Boğaziçi psikoloji ikinci sıraya ODTÜ psikoloji yazar başka da tercih yapmazdım heralde. Üniversite hayatım boyunca özel üniversitelere karşı iyice soğudum. Ve psikoloji konusunda Boğaziçi hala ODTÜ'nün önünde bence.
293

CEVAPLARI FİLTRELE

Şirket
Üniversite
Bölüm