Cevaplar 375

Yükleniyor...

Vallahi , yalanim yok , ben yine bu bolumu secerdim. Catlagim yani. Yapcak hic bir sey yok. Bolum bitti lisans ustu egitim yapiyorum yurt disinda. Haftada 50-60 saat arasi cok az bir maasla hayati gecirmeye calisiyorum diger arkadaslarim gibi. Ancak, yine yazardim bu bolumu, cikan her olumlu sonuc yasanilan stresi ve yorgunlugu unutturuyor. Bazen konusuyoruz MBGcilerle, ulan keske muhendis filan olsaydik diye ama bizim hamurumuzda bilim adami olmak varmis. Zaten bilim disinda her seyde beceriksizim. Azicik sesim guzel olsaydi tabi...

5,389 görüntülenme

Tabiki herkes en iyi bölümü en iyi yerde okumak ister.Ama sınavlar isteğimize bir sınır getirir.Yine aynı civarlarda puan alsaydım , yine burayı yazardım :)

4,429 görüntülenme

1- ODTU Fen bilgisi öğretmenliği

4,006 görüntülenme

Aynı sınav sonucum olsaydı yine burayı tercih ederdim. Çünkü bölümümü seviyorum, okulumun eğitiminden de memnunum. Çankaya Üniversitesi çok bilinen bir üniversite olmasa da mezun ederken seni (eğer faydalanmayı bilirsen) donanımlı bir şekilde sektöre yollar.

2,024 görüntülenme

Şu an okuduğum bölüm ile ilgili bir iş yapmamaktayım. Turizm sektörü her ne kadar renkli gibi görünse de işin içine girince çok daha farklı, genel olarak her ne kadar kuvvetli bir eğitim alsanız dahi başlangıç olarak en alttan başlamak durumundasınız; işin mutfağından. Fakat yeniden tercih yapacak olsam yine aynı okulu ve bölümü seçerdim diye düşünüyorum, hayatımın en güzel zamanlarıydı diyebilirdim. Uygulamalı bir bölüm olduğu için her öğrendiğinizi anında gerçekleştirmenizin keyfi çok başka. Okulumdan, bölümümden ve hocalarımın her birinden öğrendiğim çok değerli şeyler var. Yine Turizm okuyup fakat yine sonrasında kesinlikle Nokta’da olmak isterdim.

9,905 görüntülenme

Yıldız Teknik Üniversitesi - Matematik Mühendisliği

2,480 görüntülenme

Şimdiki aklım olsa bu bölümü seçmezdim zira öyle de yaptım. Üniversiteyi 3.sınıfta bırakarak Ankara Üniversitesi - Sosyal Bilgiler Öğretmenliğini kazandım. Şu an gayet memnunum. RTS bitirdikten sonra ne iş yapacağınız tam bir soru işareti. İş bulsanız bile işlerin tamamı özel sektöre bağlı olduğu için ne kadar tutunabileceğiniz de bir soru işareti. O yüzden en güvenlisi devlet.

167 görüntülenme

ZOR OLMASINA RAĞMEN EVET

1,478 görüntülenme

şimdiki aklımla öğrenci olsaydım gercekten sevdiğim bi bölüm secerdim.ve gercekten ıstediğim bölüme gitmek için çokkk calısırdım. mezun olduktan sonra anlıyorsun kı dıploma için okumak kaybolmus emek ...

2,858 görüntülenme

Kararımdan dönmezdim.

2,223 görüntülenme
Sonraki Sayfa »