Şimdiki aklınızla yeniden tercih yapıyor olsaydınız hangi okulu ve/veya bölümü seçerdiniz? Neden?

398 Cevap

Şu an okuduğum bölüm ile ilgili bir iş yapmamaktayım. Turizm sektörü her ne kadar renkli gibi görünse de işin içine girince çok daha farklı, genel olarak her ne kadar kuvvetli bir eğitim alsanız dahi başlangıç olarak en alttan başlamak durumundasınız; işin mutfağından. Fakat yeniden tercih yapacak olsam yine aynı okulu ve bölümü seçerdim diye düşünüyorum, hayatımın en güzel zamanlarıydı diyebilirdim. Uygulamalı bir bölüm olduğu için her öğrendiğinizi anında gerçekleştirmenizin keyfi çok başka. Okulumdan, bölümümden ve hocalarımın her birinden öğrendiğim çok değerli şeyler var. Yine Turizm okuyup fakat yine sonrasında kesinlikle Nokta’da olmak isterdim.
Sanırım yine tıp seçerdim, belki veterinerlik de olabilirdi. İnsanı, hayvanı kısacası canlıyı seviyorum. Elbette ki bizi meslek hayatından soğutacak insanlarla karşılaşacağız ama bu her meslekte geçerli, bir şekilde onları da idare etmeyi öğreniriz ne dersiniz?

Şimdiki aklımla tercih yapıyor olsaydım galiba yeni bir üniversite yazmazdım. Özellikle bizimki gibi senelik planlar yapan bir üniversiteyi... İzmir'de olduğum için mutluyum evet ama üniversitenin düzeni olmaması beni yordu çocuklar. Belki sizlere daha iyi olur, bilemiyorum.
İstanbul İçerisinde her hangi bir bölümü.
Vallahi , yalanim yok , ben yine bu bolumu secerdim. Catlagim yani. Yapcak hic bir sey yok. Bolum bitti lisans ustu egitim yapiyorum yurt disinda. Haftada 50-60 saat arasi cok az bir maasla hayati gecirmeye calisiyorum diger arkadaslarim gibi. Ancak, yine yazardim bu bolumu, cikan her olumlu sonuc yasanilan stresi ve yorgunlugu unutturuyor. Bazen konusuyoruz MBGcilerle, ulan keske muhendis filan olsaydik diye ama bizim hamurumuzda bilim adami olmak varmis. Zaten bilim disinda her seyde beceriksizim. Azicik sesim guzel olsaydi tabi...

CEVAPLARI FİLTRELE

Şirket
Üniversite
Bölüm