Cevaplar 390

Sırala:
Vallahi , yalanim yok , ben yine bu bolumu secerdim. Catlagim yani. Yapcak hic bir sey yok. Bolum bitti lisans ustu egitim yapiyorum yurt disinda. Haftada 50-60 saat arasi cok az bir maasla hayati gecirmeye calisiyorum diger arkadaslarim gibi. Ancak, yine yazardim bu bolumu, cikan her olumlu sonuc yasanilan stresi ve yorgunlugu unutturuyor. Bazen konusuyoruz MBGcilerle, ulan keske muhendis filan olsaydik diye ama bizim hamurumuzda bilim adami olmak varmis. Zaten bilim disinda her seyde beceriksizim. Azicik sesim guzel olsaydi tabi...
Şu an okuduğum bölüm ile ilgili bir iş yapmamaktayım. Turizm sektörü her ne kadar renkli gibi görünse de işin içine girince çok daha farklı, genel olarak her ne kadar kuvvetli bir eğitim alsanız dahi başlangıç olarak en alttan başlamak durumundasınız; işin mutfağından. Fakat yeniden tercih yapacak olsam yine aynı okulu ve bölümü seçerdim diye düşünüyorum, hayatımın en güzel zamanlarıydı diyebilirdim. Uygulamalı bir bölüm olduğu için her öğrendiğinizi anında gerçekleştirmenizin keyfi çok başka. Okulumdan, bölümümden ve hocalarımın her birinden öğrendiğim çok değerli şeyler var. Yine Turizm okuyup fakat yine sonrasında kesinlikle Nokta’da olmak isterdim.

İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar mühendisliği 

İstanbul'da Radyo Televizyon ve Sinema okumak isterdim. Ülkemiz standartlarında hangi donanıma sahip olduğunuz, hangi bölümden mezun olduğunuz değil siyasi görüşünüz ve tanıdığınız olup olmaması önemli. Toplumun benden beklentilerini, gelecek kaygısını ve para kazanma dürtüsünü düşünmeden, istediğim şehirde istediğim bölümde tek bir üniversite hayatım olduğunu bilerek ve sonuçlarına katlanarak o bölümü okumak isterdim.
İstanbul İçerisinde her hangi bir bölümü.

Tabiki herkes en iyi bölümü en iyi yerde okumak ister.Ama sınavlar isteğimize bir sınır getirir.Yine aynı civarlarda puan alsaydım , yine burayı yazardım :)

Şimdiki aklımla tekrar tercih yapıyor olsam ilk sıraya Boğaziçi psikoloji ikinci sıraya ODTÜ psikoloji yazar başka da tercih yapmazdım heralde. Üniversite hayatım boyunca özel üniversitelere karşı iyice soğudum. Ve psikoloji konusunda Boğaziçi hala ODTÜ'nün önünde bence.
Şu anda Solvoyo’da yaptığım meslek üniversite bölümümde öğrendiklerim ile birebir aynı. Mesleğimden memnunum, bu yüzden yeniden tercih yapmak olsam yine bu bölümü seçerdim. Tabi aynı liseden mezun olduğumu ve aynı ÖSS puanımı aldığımı varsayarsam.
Okul olarak Bilkent’ten genel olarak memnundum; ama üniversite hayatımı İstanbul’da yaşamak nasıl olurdu merak ediyorum.