Şimdiki aklınızla yeniden tercih yapıyor olsaydınız hangi okulu ve/veya bölümü seçerdiniz? Neden?

406 Cevap

Şu an okuduğum bölüm ile ilgili bir iş yapmamaktayım. Turizm sektörü her ne kadar renkli gibi görünse de işin içine girince çok daha farklı, genel olarak her ne kadar kuvvetli bir eğitim alsanız dahi başlangıç olarak en alttan başlamak durumundasınız; işin mutfağından. Fakat yeniden tercih yapacak olsam yine aynı okulu ve bölümü seçerdim diye düşünüyorum, hayatımın en güzel zamanlarıydı diyebilirdim. Uygulamalı bir bölüm olduğu için her öğrendiğinizi anında gerçekleştirmenizin keyfi çok başka. Okulumdan, bölümümden ve hocalarımın her birinden öğrendiğim çok değerli şeyler var. Yine Turizm okuyup fakat yine sonrasında kesinlikle Nokta’da olmak isterdim.
5,536
İstanbul İçerisinde her hangi bir bölümü.
168
Vallahi , yalanim yok , ben yine bu bolumu secerdim. Catlagim yani. Yapcak hic bir sey yok. Bolum bitti lisans ustu egitim yapiyorum yurt disinda. Haftada 50-60 saat arasi cok az bir maasla hayati gecirmeye calisiyorum diger arkadaslarim gibi. Ancak, yine yazardim bu bolumu, cikan her olumlu sonuc yasanilan stresi ve yorgunlugu unutturuyor. Bazen konusuyoruz MBGcilerle, ulan keske muhendis filan olsaydik diye ama bizim hamurumuzda bilim adami olmak varmis. Zaten bilim disinda her seyde beceriksizim. Azicik sesim guzel olsaydi tabi...
291
İstanbul'da Radyo Televizyon ve Sinema okumak isterdim. Ülkemiz standartlarında hangi donanıma sahip olduğunuz, hangi bölümden mezun olduğunuz değil siyasi görüşünüz ve tanıdığınız olup olmaması önemli. Toplumun benden beklentilerini, gelecek kaygısını ve para kazanma dürtüsünü düşünmeden, istediğim şehirde istediğim bölümde tek bir üniversite hayatım olduğunu bilerek ve sonuçlarına katlanarak o bölümü okumak isterdim.
132

CEVAPLARI FİLTRELE

Şirket
Üniversite
Bölüm