Ekonometri eğitiminizin Garanti Bankası'ndaki kariyerinize nasıl katkıları oldu? (1 Cevap)

Ekonometri bölümü mezunu bir öğrenci olarak, ağırlıklı olarak istatistik dersleri gördüm ki bunun da kredi değerlendirme sürecinde yaptığımız çeşitli analizlerde, öngörümlemelerde oldukça işime yaradığını görüyorum. İşe alım süreçlerinde de zaten arkadaşlarımızın mezun olduğu bölümlerle alakalı birimlerde illa ki kendi akademik hayatlarında öğrendikleri bilgilerin iş hayatlarını kolaylaştıracağını düşünüyorum.
4,546

Ekonometri bölümü size neler kattı? İş imkanları nelerdir? (1 Cevap)

Ekonometri bölümü son derece zor bir bölüm ve ben de çok zorlanarak bitirmiştim. Ekonometri bölümünden mezun olmamız, her işi yapabileceğimiz anlamına gelir. Bu bölüm bana planlama ve öngörü yeteneği kattı. Şu an yaptığım iş de planlama ve öngörüye dayanıyor. Büyük bir açık yüreklilikle söyleyebilirim ki Ekonometri bölümünden mezun olan bir kişi her şeyi yapabilir. Bu yüzden sırf bankacı olacaklar diye bunalıma girmesinler çünkü bütün meslekleri yapabilirler.
5,605

Ekonometri Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (5 Cevap)

iibf nin iş bulabildiği her yerde iş bulabilir artıları var analiz yeteneği analitik düşünme gibi
635

Uludağ Üniversitesi Ekonometri bölümü size neler kattı? (1 Cevap)

Ekonometri; matematik, iktisat, istatistik ve ekonominin birleşiminden oluşuyor. Bizim kendi KPI’larımızın takibinde, verilerin analiz edilmesinde ve tablonun yorumlanmasında bölümümün çok büyük bir katkısını gördüm. Oluşan veriyi hızlı analiz etmek ve hedef belirleyip bu verileri değerlendirmek çok önemli. Yaptığımız iş geliştirme projelerinde de istatiksel olarak birçok ölçümleme yapıyoruz. Bu ölçümlemenin alt tabanını oluşturmak, doğru objektifleri belirlemek ve yorumlamak üniversitede aldığım eğitimlerle çok eşdeğer gidiyor. Dolayısıyla Ekonometri’nin katkılarını iş alanında ve normal hayatta görebiliyorum.
414

Ekonometri Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (5 Cevap)

Ekonometri Bölümü; İşletme, İktisat ve İstatistik ağırlıklı bir eğitim veriyor. Fabrikalardaki üretim bantlarının kalite süreçlerinden bankacılığa, işletmelerde müdürlük yapan kişilerden satış alanında çalışan kişilere veya istatistikte ve devlet kurumlarında çalışan kişilere kadar çalışan birçok arkadaşım var. Bölümümüz, kişi kendini hangi alanda ifade etmek isterse o alana katkı sağlayan birçok bilgi ve deneyimi içeriyor. Hem rakamlarla aranızın çok iyi olmasını sağlayan bir eğitim alıyorsunuz hem de işletmeciliği görüyorsunuz. Ekonomi ve para hakkında aldığınız eğitimlerle gündemi rahatlıkla takip ederek işinize katkı sağlayabiliyorsunuz. Dolayısıyla Ekonometri; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi içerisinde en değerli bölümlerden bir tanesidir.
782

CEVAPLARI FİLTRELE

Soru Etiketi
Şirket
Üniversite
Bölüm