Dijital Pazarlama

Dijital Pazarlama

51 soruya 62 cevap verildi.

Cevaplar 62

Filtrele:Sırala:

Bankacılık sektörünün dijitalde geleceğini nasıl görüyorsunuz? (1 Cevap)

Bankacılık hizmetlerinin birçoğunun dijitalize olacağını düşünüyorum. Öyle ki müşteriler bankacılık hizmeti aldıklarını dahi hissetmeyecekler. Aynı şekilde IoT’nin gelişmesiyle birlikte bankacılık hizmetlerinin büyük oranda cihazlar arası bir işlemden ibaret olacağını tahmin ediyorum.

Burgan Bank'ta Dijital Bankacılık Ekibi olarak nasıl dijital projeler üzerinde çalışıyorsunuz? (1 Cevap)

Bankacılık ürün ve hizmetlerini, müşteri ihtiyaçlarını, piyasadaki teknolojik gelişmeleri değerlendirerek yeniden tasarlayıp dijital dönüşümlerini gerçekleştiriyoruz. Örnek vermek gerekirse; internet ve mobil bankacılığı projelerini hayata geçiriyoruz.

L'Oréal Dijital Pazarlama Ekibinin görev ve sorumlulukları nelerdir? (1 Cevap)

L'Oréal içerisinde Tüketici Ürünleri, Aktif Kozmetik, Profesyonel Ürünler ve Lüks Kozmetik olmak üzere dört farklı divizyon var. Ben Lüks Kozmetik Divizyonu’nda Dijital Departman’da çalışıyorum. Bizim divizyonda lüks tüketiciyi bulmak her zaman zor olduğu için dijital dünyada da hedeflemesi zor bir kitle oluyor. Dijital Departmanı olarak en büyük görevimiz; hedef kitlemizin nerede olduğunu bulmak, onlara doğru kanallar üzerinden doğru bir iletişimle ve içerikle ulaşmaktır.

Dijital Müşteri Temsilcisi olarak çalışmak için nasıl özellikler ve yetkinlikler gerekir? (1 Cevap)

Müşteri memnuniyetinin yönetildiği bir merkez olan Dijital Müşteri Temsilcisi’nin dijital dünyaya yakın ve ilgili olması gerekiyor. Ayrıca hızlı karar alabilmesi, dinamik bir yapıda olması, sosyal medyaya ilgisinin yüksek olması ve bu alanlardaki gelişmeleri takip etmesi gerekiyor. İyi bir Dijital Müşteri Temsilcisi’nin sadece dijital alanda değil, sektörle ilgili de tüm gelişmeleri takip etmesi gerektiğini düşünüyorum.

Dijital Pazarlama alanında hangi bölüm mezunları çalışabilir? (2 Cevap)

Dijital’de çalışmak için belli bir bölümden mezun olmanız gerektiğiyle ilgili bir kural yok. Okuduğunuz bölümden çok, bu alana duyduğunuz ilginin önemi var.

Ben İTÜ’de İşletme Mühendisliği okudum ama 2. sınıfta yapmak istediğim şeyin biraz daha farklı olduğuna karar verdim. Bu da o dönemde Twitter’ın hayatıma girmesiyle, ondan çok keyif almamla ve oradaki iş fırsatlarını görmemle başladı. Benim ekip arkadaşlarımın bir tanesi işletmeci, bir tanesi de Sosyoloji mezunu. Dolayısıyla birbirinden çok bağımsız bölümlerden mezun olduk ama günün sonunda hepimiz dijitale olan ilgimizden ve tutkumuzdan dolayı aynı işi yapabiliyoruz.