Dijital Pazarlama

Dijital Pazarlama

51 soruya 64 cevap verildi.

Cevaplar 64

Filtrele:Sırala:

L'Oréal Dijital Pazarlama Ekibinin görev ve sorumlulukları nelerdir? (1 Cevap)

L'Oréal içerisinde Tüketici Ürünleri, Aktif Kozmetik, Profesyonel Ürünler ve Lüks Kozmetik olmak üzere dört farklı divizyon var. Ben Lüks Kozmetik Divizyonu’nda Dijital Departman’da çalışıyorum. Bizim divizyonda lüks tüketiciyi bulmak her zaman zor olduğu için dijital dünyada da hedeflemesi zor bir kitle oluyor. Dijital Departmanı olarak en büyük görevimiz; hedef kitlemizin nerede olduğunu bulmak, onlara doğru kanallar üzerinden doğru bir iletişimle ve içerikle ulaşmaktır.

Dijital reklamcılık alanında çalışmayı düşünen kişilere tavsiyeleriniz nelerdir? (1 Cevap)

Bu mesleği kendine yakın gören bir kişi kendini geliştirmek adına dijitalde neler olup bittiğini, teknolojiyi yakından takip edip, dijital reklamcılık hakkında fikir edinebilir.
Bunun yanı sıra sözlü ve yazılı anlatım becerisini kuvvetlendirebildiği gibi, her koşulda riskleri öngörme becerisini ve hızlı çözüm odaklılığını edinebilir.

Dijital Pazarlama alanında çalışmaya nasıl başladınız? (2 Cevap)

Ben Dijital Pazarlama’yla ilgili bir şeyler yaptığım zaman sene 1999 veya 2000’di. O zaman yaptığım şeylerin Dijital Pazarlama olduğunu bilmiyordum. Ortaokuldayken okulun bloğunu yönetiyordum. Liseye geçtiğimde video prodüksiyonlarıyla ilgili bir şeyler yapmaya başladım ve üniversitede de buna devam ettim. Sonrasında kendimi bir şekilde Dijital Pazarlama’nın içinde çalışırken buldum. Daha sonra üniversitede Adwords ile tanıştım. Adwords yeni çıkmıştı ve Google’da pazarlama çok ilgimi çektiği için onları öğrenmeye başladım. Üniversiteden sonra SEO, SEM, Display Advertising gibi Dijital Pazarlama altındaki diğer terimleri öğrenip onlar üzerinde çalışmaya devam ettim. Bu sayede çok küçüklükten beri Dijital Pazarlama’nın içinde çalıştığımı ve bir şeyler ürettiğimi fark ettim.