Dijital Pazarlama

82 soruya 91 cevap verildi.

Cevaplar 91

Yükleniyor...
3,909 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Dijital Pazarlama; herhangi bir okulda veya bölümde okunabilecek bir meslek değil ve oldukça yeni bir meslek. Ben üniversitede okurken Dijital Pazarlama Uzmanlığı daha yeni yeni gelişiyordu. Herhangi bir bölümden mezun olan insan yeterince ilgiliyse, meraklıysa ve tecrübelerini bu yönde geliştirirse Dijital Pazarlama Uzmanı olabilir veya bu alanda çalışabilir. Mühendislik bölümleri de biraz daha analitik ve matematik ağırlıklı olduğu için Dijital Pazarlama’da da karşınıza çok fazla analitik veri çıkacağından dolayı faydalı olabilir. Öte yandan Dijital Pazarlama’da yaratıcılık da var. Bu konuda da kendinizi besleyen bir insansanız yine Dijital Pazarlama’da yer bulabileceğinizi düşünüyorum. Bence herhangi bir kriter yok ama üretmekten, işin içindeki dinamizmden, iletişim kurmaktan keyif almanız gerekiyor. Ürettiğiniz ürün ne olursa olsun bunu bir insanın kullanacağından haberdar olmanız ve bundan keyif almanız çok önemli.

3,620 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Dijital’de çalışmak için belli bir bölümden mezun olmanız gerektiğiyle ilgili bir kural yok. Okuduğunuz bölümden çok, bu alana duyduğunuz ilginin önemi var.

Ben İTÜ’de İşletme Mühendisliği okudum ama 2. sınıfta yapmak istediğim şeyin biraz daha farklı olduğuna karar verdim. Bu da o dönemde Twitter’ın hayatıma girmesiyle, ondan çok keyif almamla ve oradaki iş fırsatlarını görmemle başladı. Benim ekip arkadaşlarımın bir tanesi işletmeci, bir tanesi de Sosyoloji mezunu. Dolayısıyla birbirinden çok bağımsız bölümlerden mezun olduk ama günün sonunda hepimiz dijitale olan ilgimizden ve tutkumuzdan dolayı aynı işi yapabiliyoruz.

3,378 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Müşteri memnuniyetinin yönetildiği bir merkez olan Dijital Müşteri Temsilcisi’nin dijital dünyaya yakın ve ilgili olması gerekiyor. Ayrıca hızlı karar alabilmesi, dinamik bir yapıda olması, sosyal medyaya ilgisinin yüksek olması ve bu alanlardaki gelişmeleri takip etmesi gerekiyor. İyi bir Dijital Müşteri Temsilcisi’nin sadece dijital alanda değil, sektörle ilgili de tüm gelişmeleri takip etmesi gerektiğini düşünüyorum.

Procter & Gamble
3375 takipçi

Would you like to be a part of P&G organization as an intern this summer?

We guarantee responsibilities from day 1 and ownership of at least one or two big projects. Your manager will coach you and will ensure you get a dedicated training program and many learning opportunities. You will join our dynamic teams and work closely with colleagues from other functions: Brand Management, Sales, Supply Network Operations, Finance and Human Resources, Purchases, Analytics & Insights.

The internship program will last for 10-12 weeks during summer period, and you will get a chance to see whether a career at P&G is what will help you unleash your potential. Our internship program benefits from a competitive salary and benefits package. At the end of the internship, our successful interns are considered the best pipeline of talent for our permanent positions.

1,517 görüntülenme
1,460 görüntülenme
·
Transkripti Göster

L'Oréal içerisinde Tüketici Ürünleri, Aktif Kozmetik, Profesyonel Ürünler ve Lüks Kozmetik olmak üzere dört farklı divizyon var. Ben Lüks Kozmetik Divizyonu’nda Dijital Departman’da çalışıyorum. Bizim divizyonda lüks tüketiciyi bulmak her zaman zor olduğu için dijital dünyada da hedeflemesi zor bir kitle oluyor. Dijital Departmanı olarak en büyük görevimiz; hedef kitlemizin nerede olduğunu bulmak, onlara doğru kanallar üzerinden doğru bir iletişimle ve içerikle ulaşmaktır.