Dijital Pazarlama

65 soruya 76 cevap verildi.

Cevaplar 76

Yükleniyor...
3,378 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Müşteri memnuniyetinin yönetildiği bir merkez olan Dijital Müşteri Temsilcisi’nin dijital dünyaya yakın ve ilgili olması gerekiyor. Ayrıca hızlı karar alabilmesi, dinamik bir yapıda olması, sosyal medyaya ilgisinin yüksek olması ve bu alanlardaki gelişmeleri takip etmesi gerekiyor. İyi bir Dijital Müşteri Temsilcisi’nin sadece dijital alanda değil, sektörle ilgili de tüm gelişmeleri takip etmesi gerektiğini düşünüyorum.

1,972 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Dijital’de çalışmak için belli bir bölümden mezun olmanız gerektiğiyle ilgili bir kural yok. Okuduğunuz bölümden çok, bu alana duyduğunuz ilginin önemi var.

Ben İTÜ’de İşletme Mühendisliği okudum ama 2. sınıfta yapmak istediğim şeyin biraz daha farklı olduğuna karar verdim. Bu da o dönemde Twitter’ın hayatıma girmesiyle, ondan çok keyif almamla ve oradaki iş fırsatlarını görmemle başladı. Benim ekip arkadaşlarımın bir tanesi işletmeci, bir tanesi de Sosyoloji mezunu. Dolayısıyla birbirinden çok bağımsız bölümlerden mezun olduk ama günün sonunda hepimiz dijitale olan ilgimizden ve tutkumuzdan dolayı aynı işi yapabiliyoruz.

1,604 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Dijital Pazarlama; herhangi bir okulda veya bölümde okunabilecek bir meslek değil ve oldukça yeni bir meslek. Ben üniversitede okurken Dijital Pazarlama Uzmanlığı daha yeni yeni gelişiyordu. Herhangi bir bölümden mezun olan insan yeterince ilgiliyse, meraklıysa ve tecrübelerini bu yönde geliştirirse Dijital Pazarlama Uzmanı olabilir veya bu alanda çalışabilir. Mühendislik bölümleri de biraz daha analitik ve matematik ağırlıklı olduğu için Dijital Pazarlama’da da karşınıza çok fazla analitik veri çıkacağından dolayı faydalı olabilir. Öte yandan Dijital Pazarlama’da yaratıcılık da var. Bu konuda da kendinizi besleyen bir insansanız yine Dijital Pazarlama’da yer bulabileceğinizi düşünüyorum. Bence herhangi bir kriter yok ama üretmekten, işin içindeki dinamizmden, iletişim kurmaktan keyif almanız gerekiyor. Ürettiğiniz ürün ne olursa olsun bunu bir insanın kullanacağından haberdar olmanız ve bundan keyif almanız çok önemli.

1,454 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Garanti Teknoloji, Garanti Bankası’na ve Garanti Bankası iştiraklerine hizmet veriyor. Garanti Emeklilik, Garanti Factoring, Leasing, Garanti Filo, Emekli Sandığı gibi alanlarda şirketlerin yazılım ihtiyaçlarını biz karşılıyoruz. Dijital Kanallar ve CRM Yazılım Birimi de bu iştiraklerin müşteriye dokunduğu noktalarda devreye giriyor. İnternet şubeleri, çağrı merkezi ve CRM uygulamaları, mobil uygulamalar gibi direkt olarak müşteriye temasımız olduğu noktalardaki geliştirmeler bizim sorumluluğumuzda.

Geçtiğimiz sene devreye aldığımız, bütün cihazlarda çalışacak şekilde geliştirdiğimiz, tamamen responsive ve çok fazla grafik arayüzü olan, iyi geribildirimler aldığımız bir uygulama olan Garanti Emeklilik’in internet şubesini, IOS ve Android platformlardaki uygulamayı da biz geliştirdik.


1,287 görüntülenme
·
Transkripti Göster

L'Oréal global olarak dijital dönüşüme çok önem veren, çalışanlarını ve iş modellerini gelişen dünyaya adapte etmeye çalışan bir şirket. L'Oréal’de geçirdiğim 7 ayda neredeyse her gün yeni bir şey öğrendim. Burası dijital anlamda bir kariyere başlamak için en doğru şirketlerden bir tanesi. L'Oréal’in ikinci okulum olduğunu söyleyebilirim.