Kozmetik

4 soruya 3 cevap verildi.

Cevaplar 3

Yükleniyor...
891 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bir erkek olarak makyaj dünyasına ilk girdiğim zaman bazı zorluklarla karşılaştım çünkü ürünler hakkında bilgim yoktu. Maskaranın nerede kullanıldığını, allığın nereye sürüldüğü hakkında hiçbir bilgim yoktu ve bunları öğrenme aşamasında biraz zorluk çektim ama sonrasında alıştım.

675 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Güzellik denince akla kadınların gelmesi çok normal. L'Oréal gibi bir firmada da %100 kadınların çalıştığı fikrine kapılmak da beraberinde geliyor ama bu durum böyle değil. Ben şirkete ilk başladığımda ilk halı saha maçımızı organize etmek zor olmuştu ama o kadar süre geçtikten sonra bugün şirketin büyümesiyle beraber L'Oréal’in futbol takımını çıkarmak için ciddi seçmeler yapıyoruz. Bizim şu anda içinde bulunduğumuz oluşum da bu algıyı üniversitelerde değiştirmeye yönelik. Üçümüz beraber üniversitelerde gezip erkek olarak güzellik sektörüne nasıl yön verdiğimizi anlatmaya çalışıyoruz.

448 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bence kişilerin farklı sektörler görmesi kişisel gelişim için çok önemli. Ben çok şanslıydım. Kozmetikte de çalışırken farklı kategorilerden sorumluydum. Büyük bir şirkette çalışıyordum. Birkaç şirket değiştirmişcesine rollerim oldu. Ülkeler arası rollerim oldu. Öyle olunca da hakikaten o dinamizmi koruyabildim. Şimdi neden teknoloji sektörü? Çünkü; şu anda aslında hepinizin hayatını domine eden şey teknoloji. Şu an hayatımızın çok büyük bir parçası. Son 5 senedir hayatımızın resmen içine girip, ellerinin içine aldı. Ben de bunun bir parçası olmak istedim. Bunun dışında şu an geleceğe baktığımda da her şey teknoloji ile ilintili olarak gidiyor. Bunun bir parçası olmak çok güzel. Mesela “HoloLens” diye bir ürün üzerinde çalışıyorlar. Bu ürünü gördüğünüzde hakikaten tüyleriniz diken diken oluyor ve “Vaov!” diyebiliyorsunuz. Benim çalıştığım şirket böyle bir ürün yaratıyor, böyle bir vizyona sahip ve bunun bir parçası olmak istiyorsunuz.