L'Oréal'de nasıl bir çalışma ortamı var? L'Oréal kimler için uygun bir şirket? (1 Cevap)

L'Oréal, çok prestijli markaları olan çok iyi bir şirket olmasının yanı sıra, aynı zamanda çok dinamik ve genç bir ekibe sahip. Sizi ilk gününüzden beri benimseyen ve kendilerinden biri olarak gören bir ekibi var. Eğer inisiyatif almak ve sıcak bir ortamda çalışmak istiyorsanız L'Oréal tam size göre!

L'Oréal'de nasıl bir şirket kültürü var? (3 Cevap)

L'Oréal'in kültürünü size beş kelimede anlatabilirim. Bunlar; yenilikçilik, tutku, girişimcilik, inisiyatif ve işbirliğidir.

Kozmetik sektöründen teknoloji sektörüne geçmenizin sebepleri nelerdir? (1 Cevap)

Bence kişilerin farklı sektörler görmesi kişisel gelişim için çok önemli. Ben çok şanslıydım. Kozmetikte de çalışırken farklı kategorilerden sorumluydum. Büyük bir şirkette çalışıyordum. Birkaç şirket değiştirmişcesine rollerim oldu. Ülkeler arası rollerim oldu. Öyle olunca da hakikaten o dinamizmi koruyabildim. Şimdi neden teknoloji sektörü? Çünkü; şu anda aslında hepinizin hayatını domine eden şey teknoloji. Şu an hayatımızın çok büyük bir parçası. Son 5 senedir hayatımızın resmen içine girip, ellerinin içine aldı. Ben de bunun bir parçası olmak istedim. Bunun dışında şu an geleceğe baktığımda da her şey teknoloji ile ilintili olarak gidiyor. Bunun bir parçası olmak çok güzel. Mesela “HoloLens” diye bir ürün üzerinde çalışıyorlar. Bu ürünü gördüğünüzde hakikaten tüyleriniz diken diken oluyor ve “Vaov!” diyebiliyorsunuz. Benim çalıştığım şirket böyle bir ürün yaratıyor, böyle bir vizyona sahip ve bunun bir parçası olmak istiyorsunuz.
336

Bir erkek olarak Güzellik sektöründe çalışmanın farklılıkları nelerdir? (1 Cevap)

Bir erkek olarak makyaj dünyasına ilk girdiğim zaman bazı zorluklarla karşılaştım çünkü ürünler hakkında bilgim yoktu. Maskaranın nerede kullanıldığını, allığın nereye sürüldüğü hakkında hiçbir bilgim yoktu ve bunları öğrenme aşamasında biraz zorluk çektim ama sonrasında alıştım.
347

L'Oréal'de erkek bir çalışan olmak nasıl bir deneyim? (1 Cevap)

Güzellik denince akla kadınların gelmesi çok normal. L'Oréal gibi bir firmada da %100 kadınların çalıştığı fikrine kapılmak da beraberinde geliyor ama bu durum böyle değil. Ben şirkete ilk başladığımda ilk halı saha maçımızı organize etmek zor olmuştu ama o kadar süre geçtikten sonra bugün şirketin büyümesiyle beraber L'Oréal’in futbol takımını çıkarmak için ciddi seçmeler yapıyoruz. Bizim şu anda içinde bulunduğumuz oluşum da bu algıyı üniversitelerde değiştirmeye yönelik. Üçümüz beraber üniversitelerde gezip erkek olarak güzellik sektörüne nasıl yön verdiğimizi anlatmaya çalışıyoruz.
303

L'Oréal olarak nasıl ekip arkadaşları arıyorsunuz? (1 Cevap)

Heyecan verici bir deneyim istiyorsan L'Oréal tam sana göre bir yer!Değişime liderlik etmek istiyorsan aramıza katılmanı bekliyoruz.Girişimci ruhunu konuşturmak istiyorsan L'Oréal’e gel!
265

Güzellik sektöründe çalışmak size neler katıyor? (2 Cevap)

Güzellik sektöründe çalışmanın bana kattığı en önemli şey, complex the management diyebilirim. Güzellik sektörü Türkiye’de en çok büyüyen pazarlardan birisi ve L'Oréal de buraya liderlik eden şirketlerin başında geliyor. Dolayısıyla birçok sektörde, özellikle FMCG’nin içindeki alt kategorilerde birçok pazarın büyümediğini, yerinde saydığını ya da çok stabil işler yapıldığını görüyoruz. Güzellik sektörüne ve özellikle L'Oréal’e geldiğimizde ise, L'Oréal’in bunun içindeki bütün kategorilerde faaliyet gösterdiğini görüyoruz. Tüm bunları yönetmek için de ciddi anlamda complex the management yapmanız gerekiyor. Özellikle Satış tarafı için online ve offline planların ayrı olması gerekiyor. Bunun yanı sıra bir taraftan makyaj konuşurken, aynı gün içinde saç bakımı veya cilt bakımı konuşuyorsunuz. Bunlar çok farklı ve müthiş büyüyen kategorilerdir. Dolayısıyla bu kadar büyüyen bir işin içinde toplam işi yönetebilmek için çok iyi complex the management yapılması lazım.
232

CEVAPLARI FİLTRELE

Soru Etiketi
Şirket
Üniversite
Bölüm

İş İlanları (1)