İş Geliştirme üzerine çalışmak isteyen yeni mezun ve öğrencilere tavsiyeleriniz nelerdir? (1 Cevap)

Bitmeyen bir merakları olması lazım. Benim olmazsa olmazım kesinlikle bu. Merak eden kişi benim için buradaki en değerli çalışan. Çünkü bizim için burada bir sorunun cevabı bir cevap değildir, her zaman yeni bir sorudur. Böyle olması gerekiyor. Sorduğum sorunun cevabı olarak “Bu sorunun cevabını buldum ama ondan sonra aklıma başka bir soru geldi.” diyen bir çalışanla çalışmak benim en büyük zevkim.

Business Development Manager olarak Anlatsın.com'da görev ve sorumluluklarınız nelerdir? (1 Cevap)

Business Development diye tabir ettiğimiz alan; birçok şirkette farklı görev tanımlarıyla yer bulmuş durumda. Anlatsın'daki Business Development; çalıştığımız ve işbirliği yaptığımız tüm firmalarla birlikte başından sonuna kadar tüm iletişimin sağlanmasını, onların ihtiyaçlarının belirlenmesini ve o ihtiyaçlara yönelik doğru aksiyonların alınmasını sağlar. Bunun dışında İş Geliştirme'de karşı tarafı süreç boyunca beslememiz ve onların hangi noktalarda eksik olduğunu hissederek stratejik geliştirmeleri gerçekleştirmemiz gerekir. Biz o partnerle hangi stratejik geliştirmeyi yapacağımız ve partneri hangi noktada güçlendirebileceğimiz hakkında çalışarak bu partnerliklerde her iki tarafın da faydasına olacak şeyler yapıyoruz. Dolayısıyla gün içerisinde işbirliği yaptığımız firmalara her zaman maksimum faydayı getirecek aksiyonları almaya çalışıyoruz.

Bilgi Teknolojileri ve İş Geliştirme Direktörü olarak çalışmanın sizi tatmin eden yanları nelerdir? (1 Cevap)

Birçok süreç hakkında bilginiz, yorumunuz ve desteğiniz var. En önemli tatmin;yaptığınız uygulamaların iş birimlerinde kullanılması, onların işine yaraması ve işlerini geliştirmesidir. Temelde bizim yaptığımız işlerin tedarikçiye, müşteriye ve çalışana fayda getirmesi gerekiyor. Yaptığınız uygulamanın, yazılımın veya süreç değişikliğinin bunu etkilediğini gördüğünüzde çok mutlu olursunuz çünkü yaptığınız işin ilgili kişi tarafından kullanılması ve etkisinin olumlu olması gerekiyor. Beni bu işin en tatmin eden tarafı işlerin ciroya veya karlılığa dönüşmesidir. Bunun dışında Migros teknolojik olarak dünyayı takip etmeye çok izin veriyor. Ben IT Direktörü olarak 24 yıllık bir şirkette bunu yaşıyorum ve bu çok mutluluk veriyor. İstediğiniz konferansı, yazılımı veya donanımı alabilirsiniz, deneyebilirsiniz ya da proje başarısız olursa kimse size soru sormaz. Amacınız şirkete faydalı bir iş yapmak olduğu sürece kapılar finans, operasyon, üst yönetim ve İK açısından çok açıktır. Dolayısıyla ben Migros IT Direktörü olarak yaptığımız işlerin önü açık olduğunu ve faydasını görünce çok mutlu oluyorum.

CEVAPLARI FİLTRELE

Soru Etiketi
Şirket
Üniversite
Bölüm

Filtreyi Temizle