İş Geliştirme

İş Geliştirme

42 soruya 43 cevap verildi.

Cevaplar 43

Filtrele:Sırala:

Business Development Manager olarak Anlatsın.com'da görev ve sorumluluklarınız nelerdir? (1 Cevap)

Business Development diye tabir ettiğimiz alan; birçok şirkette farklı görev tanımlarıyla yer bulmuş durumda. Anlatsın'daki Business Development; çalıştığımız ve işbirliği yaptığımız tüm firmalarla birlikte başından sonuna kadar tüm iletişimin sağlanmasını, onların ihtiyaçlarının belirlenmesini ve o ihtiyaçlara yönelik doğru aksiyonların alınmasını sağlar. Bunun dışında İş Geliştirme'de karşı tarafı süreç boyunca beslememiz ve onların hangi noktalarda eksik olduğunu hissederek stratejik geliştirmeleri gerçekleştirmemiz gerekir. Biz o partnerle hangi stratejik geliştirmeyi yapacağımız ve partneri hangi noktada güçlendirebileceğimiz hakkında çalışarak bu partnerliklerde her iki tarafın da faydasına olacak şeyler yapıyoruz. Dolayısıyla gün içerisinde işbirliği yaptığımız firmalara her zaman maksimum faydayı getirecek aksiyonları almaya çalışıyoruz.

İş Geliştirme üzerine çalışmak isteyen yeni mezun ve öğrencilere tavsiyeleriniz nelerdir? (1 Cevap)

Bitmeyen bir merakları olması lazım. Benim olmazsa olmazım kesinlikle bu. Merak eden kişi benim için buradaki en değerli çalışan. Çünkü bizim için burada bir sorunun cevabı bir cevap değildir, her zaman yeni bir sorudur. Böyle olması gerekiyor. Sorduğum sorunun cevabı olarak “Bu sorunun cevabını buldum ama ondan sonra aklıma başka bir soru geldi.” diyen bir çalışanla çalışmak benim en büyük zevkim.

Ürün Yönetimi Ekibi ne iş yapar? Ürün ve İş Geliştirme Yöneticisi olarak görevleriniz nelerdir? (1 Cevap)

Pazar analizleri, ürün eğitimleri, yeni iş kolları bulma, ürünü konumlandırma ve fiyatlandırma, ürünün stok süreçlerini yönetebilme gibi çok fazla sayıda görevimizin olduğunu söyleyebilirim. Genel merkezle görüşme ya da raporlama yapmak gibi özel görevlerden de bahsetmek gerekir. Benim açımdan ürünle ilgili iyi bir bilgiye sahip olmak ve ürüne hakim olmak önemlidir çünkü bu işlem ürünü pazarda doğru bir şekilde yönetebilmenizi ve doğru konumlandırabilmenizi sağlıyor. Satış yaptığımız çok fazla kanalımız var. Satış personelleri arkadaşlarımızla beraber yaptığımız toplantılar neticesinde pazarlama stratejimizi farklı bir pazara yönlendirip orada gelişmeye çalışabiliyoruz. Bu da ürünle ilgili yeterli bilgiye sahip olmanız alakalı bir şey.


Ürün ve İş Geliştirme Yöneticisi olarak Canon Eurasia'da nasıl projeler üzerinde çalışıyorsunuz? (1 Cevap)

Ürün dokuman tarayıcı ürünü, proje ürünü olarak adlandırılıyor. Teknolojinin gelişip ihtiyaçların artmasıyla beraber, son 15 yıl içerisinde popülaritesi arttı ve Canon İş Çözümleri grubunda en popüler ürünlerden bir tanesi. Bunun dışında devlet tarafında, finans ve telekom sektöründe ciddi işlerimiz oluyor. Müşterimize bu hizmeti sağlarken cihazın yanında yazılımlar ve materyaller de sağlıyoruz. Bu müşterimizin ihtiyacını karşılarken, cihazı da öne çıkartıyor. Böylece cihazın yanında çözüm de sunmuş oluyoruz. Devlet kuruluşlarına ve bankalara gittiğimiz zaman cihazlarımızın başarılı bir şekilde çalıştığını görmek bizi duygulandırıyor ve başarılı olduğumuzu hissettiriyor.