Bilkent Üniversitesi'nde burslu - burssuz ilişkisi nasıl? Herhangi bir ayrım var mı?

62 Cevap

Bilkent Üniversitesi özellikle burslu-burssuz ayrımı konusunda bir çok özel üniversiteden ayrılıyor çünkü bunu öğrenebileceğiniz herhangi bir yer tabiki söz konusu değil ve ancak sohbet ortamında yıllar sonra öğreniyorsunuz.
Bunu bir örnekle açıklamam gerekirse bir çok arkadaşım var ama ben gerçekten hangisi burslu hangisi yarı burslu veya burssuz gerçekten bilmiyorum ve bu okulda okuduğum süreçte kimse bana bu soruyu yöneltmedi.
Açıkça söylemek gerekirse ne burssuzlar arasında ne de burslular arasında bir gruplaşma, ötekileştirme söz konusu bile değil, içiniz rahat olsun ;)
2,941
Arkadaşlarımın çoğunun burs durumundan habersizim. Genelde kimse kimsenin burs durumuyla ilgilenmez, tesadüfen sohbet arasında öğrenirsiniz. Burslu/burssuz arasında ayrım var diyeni sopayla kovalamak lazım, eskide kalmış onlar.
2,322
Kesinlikle yok çünkü kimse kimsenin burslu veya burssuz okuduğunun bilgisinde değil. İnsanın böbürlenme huyu yoksa ki bu da binde bir gerçekleşen bir şey, dereceyle giren insanları bilmezsiniz bile. Hazırlık okurken 2 arkadaşım da Türkiye derecesi yapıp, Bilkent seçerek burs almışlar, başarılarını çok uzun zaman sonra öğrendik.

Bilkent'in farklı yanı bu aslında. Girerken yaptığınız derecenin değil de, içindeyken çabaladığınız vaktin karşılığını aldığınız bir üniversite olduğundan, onca yoğunluğun ve zor çalışmanın arasında, kimsenin ayrım yapmaya dahi vakti kalmaz (:
1,043
Feriha ve Pis Yedili sanal şeyler arkadaşlar ciddiye almayın bi şunları ya.
616
Hayır herhangi bir ayrım hiçbir şekilde bulunmamaktadır. 4.5 senelik Bilkent hayatım boyunca edindiğim arkadaşlarımın büyük bir bölümünün burs durumları hakkında herhangi bir bilgiye sahip değilim, merak da etmedim. Şahsi kanaatimce bu gibi ayrımların yapıldığı, burslular ile burssuz okuyanların arasında farklılık olduğu tamamen bir şehir efsanesidir.
688

CEVAPLARI FİLTRELE

Şirket
Üniversite
Bölüm