Bilkent Üniversitesi'nde burslu - burssuz ilişkisi nasıl? Herhangi bir ayrım var mı?

62 Cevap

Bilkent Üniversitesi özellikle burslu-burssuz ayrımı konusunda bir çok özel üniversiteden ayrılıyor çünkü bunu öğrenebileceğiniz herhangi bir yer tabiki söz konusu değil ve ancak sohbet ortamında yıllar sonra öğreniyorsunuz.
Bunu bir örnekle açıklamam gerekirse bir çok arkadaşım var ama ben gerçekten hangisi burslu hangisi yarı burslu veya burssuz gerçekten bilmiyorum ve bu okulda okuduğum süreçte kimse bana bu soruyu yöneltmedi.
Açıkça söylemek gerekirse ne burssuzlar arasında ne de burslular arasında bir gruplaşma, ötekileştirme söz konusu bile değil, içiniz rahat olsun ;)
Arkadaşlarımın çoğunun burs durumundan habersizim. Genelde kimse kimsenin burs durumuyla ilgilenmez, tesadüfen sohbet arasında öğrenirsiniz. Burslu/burssuz arasında ayrım var diyeni sopayla kovalamak lazım, eskide kalmış onlar.
Kesinlikle yok çünkü kimse kimsenin burslu veya burssuz okuduğunun bilgisinde değil. İnsanın böbürlenme huyu yoksa ki bu da binde bir gerçekleşen bir şey, dereceyle giren insanları bilmezsiniz bile. Hazırlık okurken 2 arkadaşım da Türkiye derecesi yapıp, Bilkent seçerek burs almışlar, başarılarını çok uzun zaman sonra öğrendik.

Bilkent'in farklı yanı bu aslında. Girerken yaptığınız derecenin değil de, içindeyken çabaladığınız vaktin karşılığını aldığınız bir üniversite olduğundan, onca yoğunluğun ve zor çalışmanın arasında, kimsenin ayrım yapmaya dahi vakti kalmaz (:
Feriha ve Pis Yedili sanal şeyler arkadaşlar ciddiye almayın bi şunları ya.
Bilkent'e dair sevdiğim efsanelerdendir bu da.Bu sene okuldaki son senem olacak ve bugüne kadar hiç böyle bir ayrıma şahit olmadım.Mesela benim pek çok yakın arkadaşımın burs durumundan haberim yok,tesadüfen öğrendiklerim dışında.Eğer böyle bir ayrıma giden insanlarla karşılaşırsanız da koşarak kaçmanızı öneriyorum:)

CEVAPLARI FİLTRELE

Şirket
Üniversite
Bölüm