Cevaplar 52

Yükleniyor...

Hacettepe’nin en sevdiğim yanlarından birisi doğayla başbaşa bir kampüsünün olmasıdır. Beytepe Kampüsü ciddi anlamda öğrencilere verilmiş bir nimet. Ben üniversiteyi üniversite yapan etkenlerden birinin de kampüs üniversitesi olduğunu düşünüyorum. Farklı bölümlerden insanlarla tanışıp kaynaşmak ve sosyalleşmek bu sayede daha kolay oluyor. Ayırca bize sağladığı kaliteli ve uygun fiyatlı yurtlar da hoşuma gidiyor.

Bölümümün akademisyenleri de sevdiğim başka bir yön. Hiçbirinin bize kapıları kapalı değil ve aklımıza takılan şeyleri sormakta hiç çekinmiyoruz. Hepsinin alanında uzman olması ve yurtdışı deneyimi olması da bizim vizyonumuzu geliştiren başka bir unsur.

Kütüphanenin haftaiçi 24 saat açık olması da bizi sınav dönemlerinde kurtarıyor diyebilirim. Çoğu üniversitede bu imkan yoktur. Spor salonumuzu anlatmaya gerek yok, TBL de oynayan bir basketbol takımımız olduğu için salon her sene yenileniyor ve üniversite öğrencilerinin hizmetinde.

Öğrenci klüpleri de çok etkin olan Hacettepe, bu yönden de beni tatmin ediyor. Neredeyse her ilgi alanının bir klübü var ve çoğu da aktif. Söyleşiye getirilen kişiler Türkiye çapında ünlüler. Mesleki konferanslar ve söyleşiler de cabası tabi.

Yemek olanaklarının da uygun olduğunu düşünüyorum. 2 TL’ye 4 çeşit yemek yiyoruz(bazen kötü yemekler çıksa da öğrenci hali tabi, katlanıyoruz). Yemekhane dışında da birçok cafesi olan bir kampüste yaşamak da güzel bir şey. Çiğköfteciden hamburgerciye kadar her çeşit var. Ancak bu kafe ve restaurantlar öğlen vakti öğrenci sayısının çokluğundan kalabalık olabiliyor.

6,920 görüntülenme
2

Bir kere tıp değilsiniz. Önünüzde çalışmanız için yığınla not yok. Günlerce sabahlamanıza da gerek kalmıyor haliyle. Kafanız rahat. Devam zorunluluğu var ama yerinize imza atacak birini bulduğunuz sürece okula gitmek zorunda değilsiniz. Boş vaktiniz bol, özellikle ikinci sınıfta. Diyeceksiniz ki ne boş adamsın azıcık okulunla ilgilen, ilk iki sene bölüm dersi çok az, temel tıp dersleri alınıyor ki tamamen gereksiz.
Biraz da Hacettepe’yi öveyim; kampüsten Kızılay’a yürüyerek 15 dakikada varabilirsiniz.
Etkinliği bol, ismi büyük olduğundan getirdiği konuklar gayet başarılı. Bahar şenlikleri daha çok başarılı.
Ev tutarken Hacettepe’de okuyorum demek de ayrı bi avantaj.

463 görüntülenme
1

1.kesinlikle kampüs hayatı
2.yurtlar
3.tabi ki boş insan da çok var ama genel olarak insanların kültürlü ve gayet keyifli sohbetler edilebilir olması
4.çok değerli hocalar barındırması(tabi kadroda gençleşme olsa daha iyi olurdu)

1,148 görüntülenme
1
- Hastanesi çok gelişmiş, bu da bize katkı sağlıyor.
- İstediğimiz zaman hastanede en ünlü doktorlara ücretsiz şekilde muayene olabiliyoruz.
- Dekanla istediğiniz zaman kolayca görüşüp derdinizi anlatabilirsiniz.
- Devam zorunluluğu yok
- Yeşillik çok:)
1,874 görüntülenme
1

Kampüs gerçekten harikadır. Aradığınız çoğu şeyi bulabilirsiniz. Yemek fiyatları çok çok uygundur. Eğitim açısından hocalarımız gerçekten en azından kendi bölümüm adına söyleyebilirim profesyoneldir. Ayrıca Hacettepe yani adı yeter :)

1,919 görüntülenme

Hacettepe Üniversitesi demek BEYTEPE KAMPÜSÜ demek ! Yemyeşil ve öğrenciler için çok sayıda aktivite (bilardo,ps,kafeler,tabiki çimler vb.) olanağı sunan kampüsümüz her anlamda bizim için bir nimet. Özellikle de öğrenci evlerinde ya da yurtlarda kalıyorsan üniversite hayatını tam anlamıyla yaşıyorsun demektir.Mesela en sevdiğim kar yağdığında yurtta bir kişi bulamazsın çünkü hepimiz dışardayızdır :)
Yemek konusuna gelince City'nin giriş katında bulunan KÖZ'ü tek geçerim! Doğrusunu söylemek gerekirse yemekhanede çok fazla yemek yemedim ama daha uygun fiyatlı olsun diyenlere tavsiye ederim.
Bölümümün akademisyen kadrosu fazlasıyla iyiydi.Hocalarımız hiç bir konuda bizden yardımlarını esirgemediler.Mezun olduktan sonra da referans olmaktan çekinmediler.

482 görüntülenme

Üniversitenin kampüs hayatını ve sağladığı sosyal imkanları beğeniyorum.

668 görüntülenme

-Kütüphanemiz neredeyse sürekli açık, ve ders çalışmak için gereken her şeyi sağlıyor.

-Dersin hakkını vererek anlatan, öğrenciyi seven, öğretmekten zevk alan hocalarımız var (her ne kadar bu saydığım özelliklere sahip olanlar oran olarak maalesef biraz düşük de kalsa)

-Kampüse bitişik olan Hamamönü boş vakit geçirmek için çok güzel bir yer

-Devam zorunluluğu yok

735 görüntülenme

Aklınıza takılan herhangi bir soruyu danışmaya gittiğinizde sizi hiçbir zaman geri çevirmeyen, size arkadaşınızmışçasına yaklaşan akademik personeli.
Tıp alanıyla ilgili etkinlikleri, konferansları, başka üniversitelerde bulamayacağınız önemli konukları, söyleşileri.
24 saat açık kütüphanesi.
Yurdunun iki kişilik odaları, odanın dev balkonu, ortamı, mevkisi, rahatlığı.

722 görüntülenme

kampüs içi yaşam çok iyi, etkinlikler ve kulüpler çok aktif

551 görüntülenme
Sonraki Sayfa »