Melih Gokcek.
Herkes genelde denizin olmaması öne sürer ama Ankara'da bir kaç hafta geçirdikten sonra eğlenceli aktiviteler keşfedilmeye başlanır.
"Eksileri" tanımına ilk uyan şey havası. Hava kışın soğuk, hatta çok soğuk. Alışmanız süreç alabilir.

Ankara gri şehir, genel olarak memur ve bürokrasi şehri. O sıkıcılığı ve monotonluğu her yere yansımış durumda. Eğlence alanları çok kısıtlı. Tunalı/Bestekar, Arjantin/Filistin, Sakarya, Park Caddesi gibi kısıtlı alanlara sahip. Zaten Bestekar'a gittiğinizde, tanıdığınız birçok insana rastlarsınız.

Denizi yok yazan var hâlâ! Yok, birkaç yüz milyon yıl ufukta da gözükmüyor, artık bu klişenin bitmesi gerekli. Ama evet yok, olsaydı İstanbul'u daha çok sevemezdik.

Eymir gölü gibi mini yerler harici çok fazla vakit geçirebileceğiniz bir güzelliği yoktur. AVM'lerle dolu bir şehir. Son senelerde konser imkanları ve sergi imkanları artsa da, hâlâ sanat alanında çok zayıf.

Ulaşım imkanları hala çok kötü. Örneğin 22:30 sonrası Ümitköy gibi modernize bi bölgeden, Bahçeli/Tunalı gibi semtlere taksi harici inemiyorsunuz. Örneğin ben Ankara'ya ilk geldiğimde Gordion yeni yapılıyordu, Metro o sene hadi bilemedin sonraki sene açılıyordu, yıl oldu 2013..
- İ. Melih Gökçek.
- Otobüslerin genelde 12 civarı bitiyor olması.
- Bi İzmir insanı sıcaklığı yok.
- İstanbul kadar etkinlik yok.
Denizi yok. Denizi napıcan ama o da ayrı tabi. Öğrenciliğine ne gibi bir katkısı olması bekleniyordu deniz yok diye yakınanların bilmiyorum. Ulaşım belki sıkıntı sayılabilir. Yani heryere dolmuş otobüs bulursunuz ama, İstanbul'la kıyaslayınca o kadar çok araç yok. Gri şehir. Bazen içini sıkıyor adamın ama güzel yine de :)
Melih Gökçek ile aynı havayı solumak?
melih gökçek.onun reklam panoları.onun kıl güşülü beni çok rahatsız ediyor.insanların teşekkür ettikten sonra mal mal bakmaları siz rahatsız edebilir.metronun gece çalısmaması allahsızlıktan başka bir şey değil.m.ö 500 yılından kalan evlerin kiraları insanı çileden çıkarabilir.ben o paraya antalyada deniz kenarında otururum.son olarak şehirde manzara yok yani deniz olmayınca benim gözümde şehir şehir değildir.
Değişken hava koşulları, Ankaralı olmayanları şaşırtabiliyor.
Denizi olmaması. Ben İzmir'den Ankara'ya gelmiş biri olarak eksikliğini her zaman çekeceğim sanırım.
• Okul, müzeler, Atatürk Orman Çiftliği, birkaç göl ve kapalı mekanlar dışında sosyal yönlerinizi geliştirebileceğiniz aktivitelere katılabileceğiniz yerlerin bulunmaması.
• ''Öğrenci'' yaşam şartlarının İstanbul,Bursa,İzmir gibi illere kıyasla daha pahalı olması.
Öğrenci olana ev kiraları çok fahiş.
Ee deniz havası desen, maalesef yok.
Biraz daha canlı olabilirmiş, sanki biraz ruhsuz bir şehir gibi.
En önemli eksisi burada her şey daha doğrusu hayat biraz daha pahalı.
İstanbul ve İzmir'de okuyanları görüp kıskanmak. Dışarıda gidebileceğiniz mekanlar çok sınırlı ve sınırlı oldukları için de öğrenciye göre birazcık pahalı. Bence Türkiye'de tercih edilebilecek üç numaralı şehir.
deniz kenarında büyümüş olsam denizi olmaması derdim sanırım herkes gibi ama öyle bir durum yok. bu yüzden gözümde eksisi de yok.
Deniz kıyısından özellikle de Akdeniz veya Ege ikliminden geliyorsanız şehir iklimi açısından oldukça zor. Karasallık diz boyu:)
Takılıp dolaşabileceginiz yer sayısı sınırlıdır en güzel havada bile kapalı bi mekana sınırlısızdır ulaşım saat 12de nerdeyse tamamen biter. Bi de denizi de yok :)
Bir İstanbul kadar eğlenceli olmadığı doğrudur,biraz da bakış açınıza bağlı.Eğer çok eğlenceli uçuk kaçık planlarınız varsa yeterli düzeyde tatmin olmayabilirsiniz :)
İstanbulda üniversite okumak kadar eğenceli yeterli olmaz tabiki ankarada üniversite öğrencisi olmak insana bazen kendını yaşlı hissettiriyo bosuna dememısler memur sehrı dıye =)