Ankara şehrinde öğrenci olmanın eksileri nelerdir?

35,763 görüntülenme 2 takipçi

Cevaplar 136

Yükleniyor...
  • İstanbul kadar etkinlik yok.
  • Otobüslerin genelde 12 civarı bitiyor olması.
  • Bi İzmir insanı sıcaklığı yok.
  • Gökçek :/
1,916 görüntülenme

Bu soruyu bir İzmirli'ye ya da bir İstanbullu'ya sorsanız muhtemelen size methiyeler dizecektir; ama ben Denizlili olduğum için Ankara'da öğrenci olmanın eksileri konusunda çok fazla bir yorumda bulunamayacağım. Yine de değinmek istediğim birkaç husus var:

- 3 yıllık Bilkent IEEE Öğrenci Kolu'ndaki çalışmalarıma dayanarak söyleyebilirim ki Ankara'da güçlü ve ses getiren bir etkinlik yapmak zor. Bilim, sanayi, sanat, eğlence ve spor dünyalarının öncü isimleri genellikle İstanbul'da yaşıyorlar. Tamam bütün siyasiler burada; ama sürekli siyaset içerikli etkinliklere üniversite öğrencisini çekemezsiniz.

- Ankara sosyal etkinlik çeşitliliği yönünden kendi seviyesindeki şehirlere(İstanbul, İzmir gibi) göre biraz daha aşağıda kalıyor. Tabi bu durum eğer her hafta farklı bir etkinlik peşinden koşmaya çabalayan biri değilseniz sorun oluşturmaz.

196 görüntülenme

İstanbulda üniversite okumak kadar eğenceli yeterli olmaz tabiki ankarada üniversite öğrencisi olmak insana bazen kendını yaşlı hissettiriyo bosuna dememısler memur sehrı dıye =)

186 görüntülenme

• Okul, müzeler, Atatürk Orman Çiftliği, birkaç göl ve kapalı mekanlar dışında sosyal yönlerinizi geliştirebileceğiniz aktivitelere katılabileceğiniz yerlerin bulunmaması.
• ''Öğrenci'' yaşam şartlarının İstanbul,Bursa,İzmir gibi illere kıyasla daha pahalı olması.

413 görüntülenme

Melih Gökçek ile aynı havayı solumak?

512 görüntülenme

Eğlence ve sosyallik açısından çok fazla seçenek olduğu söylenemez. Ankara öğrenci kenti değil, memur kentidir daha çok.

158 görüntülenme

Soğuk havadan hoşlanmıyorsanız eğer, kışın belki biraz zorlanabilirsiniz Ankara'da. Bir de toplu taşıma araçlarının akşam bir saatten sonra azalması ve sonra yok olması bir öğrencinin hayatını bazen zorlaştırabiliyor.

166 görüntülenme

Eksi derken... hımm. Kışın havaların soğuk olması diyebiliriz belki? Ankara'nın ayazı meşhurdur, aman dikkat.

153 görüntülenme

"Deniz yok" klişesi sizin için sorun değilse bence öğrenci için gayet güzel bir yer.

225 görüntülenme
Sonraki Sayfa »