Ankara şehrinde öğrenci olmanın eksileri nelerdir?

35,763 görüntülenme 2 takipçi

Cevaplar 138

Yükleniyor...
  • İstanbul kadar etkinlik yok.
  • Otobüslerin genelde 12 civarı bitiyor olması.
  • Bi İzmir insanı sıcaklığı yok.
  • Gökçek :/
1,749 görüntülenme
2

Bu soruyu bir İzmirli'ye ya da bir İstanbullu'ya sorsanız muhtemelen size methiyeler dizecektir; ama ben Denizlili olduğum için Ankara'da öğrenci olmanın eksileri konusunda çok fazla bir yorumda bulunamayacağım. Yine de değinmek istediğim birkaç husus var:

- 3 yıllık Bilkent IEEE Öğrenci Kolu'ndaki çalışmalarıma dayanarak söyleyebilirim ki Ankara'da güçlü ve ses getiren bir etkinlik yapmak zor. Bilim, sanayi, sanat, eğlence ve spor dünyalarının öncü isimleri genellikle İstanbul'da yaşıyorlar. Tamam bütün siyasiler burada; ama sürekli siyaset içerikli etkinliklere üniversite öğrencisini çekemezsiniz.

- Ankara sosyal etkinlik çeşitliliği yönünden kendi seviyesindeki şehirlere(İstanbul, İzmir gibi) göre biraz daha aşağıda kalıyor. Tabi bu durum eğer her hafta farklı bir etkinlik peşinden koşmaya çabalayan biri değilseniz sorun oluşturmaz.

196 görüntülenme
1

İstanbulda üniversite okumak kadar eğenceli yeterli olmaz tabiki ankarada üniversite öğrencisi olmak insana bazen kendını yaşlı hissettiriyo bosuna dememısler memur sehrı dıye =)

186 görüntülenme
1

• Okul, müzeler, Atatürk Orman Çiftliği, birkaç göl ve kapalı mekanlar dışında sosyal yönlerinizi geliştirebileceğiniz aktivitelere katılabileceğiniz yerlerin bulunmaması.
• ''Öğrenci'' yaşam şartlarının İstanbul,Bursa,İzmir gibi illere kıyasla daha pahalı olması.

413 görüntülenme
1

Eğlence ve sosyallik açısından çok fazla seçenek olduğu söylenemez. Ankara öğrenci kenti değil, memur kentidir daha çok.

158 görüntülenme
1

Ben bir eksikliğini görmüyorum.

159 görüntülenme

"Deniz yok" klişesi sizin için sorun değilse bence öğrenci için gayet güzel bir yer.

225 görüntülenme

en büyük problemi aslında soğuk kış aylarındaki soğukluklar, şehrin kaldırımlarının ve yollarının sürekli bozuk olması , hayatın biraz pahalı olması , cafe ve barlarda personellerin düzgün türkçe konuşamamasına kadar pek çok problem olucak ama bu şehirdeki ilk yılınızdan sonra seviceksiniz burayı

137 görüntülenme

Bana göre bir eksisi yok.

154 görüntülenme
Sonraki Sayfa »