Cevaplar 40

Yükleniyor...
941 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Operasyon yaklaşık 900 kişilik bir ekipten oluşuyor. Bu ekibin en temel amacı; müşterilere doğru zamanda, en üstün kalitedeki ürünü verebilmektir. Dört tane çekirdek departmanımız var. Bunlardan biri Supply Chain’dir. Supply Chain; üretimde kullanabileceğimiz malzemelerin makine başına kadar getirilmesinden, lojistik ve planlama süreçlerinden, koordinasyon, planlama ve tedarikçilerin yönetilmesinden, üretimi bitmiş bir ürünün Saha Satış Temsilcisi’nin arabasına kadar giren bütün süreçlerden sorumludur. Üretim Departmanı; Supply Chain’in getirdiği malzemeleri makinelerde işleyerek ürünün bitirilmesini sağlıyor. Burada tütün, filtre ve sigara üretimi gibi üretimler yapılıyor ve fabrikadaki en büyük ekibimiz Üretim Departmanı’ndan oluşuyor. Onlar bize bitmiş ürünü teslim ediyor ve bu ürün dünyanın envai çeşit yerlerinden hammadde olarak gelip, bir Satış Temsilcisi’nin arabasına kadar giriyor. Kalite Departmanı; sürecin en başından en sonuna kadar kullanılan bütün malzemelerin ve üretilen bütün ürünlerin en üstün kalite olması için süreci sürekli takip ederek güvence altına alıyor. Bunun dışında Mühendislik Departmanı var. Fabrikada çok büyük alımlar oluyor. Makine alımından büyük organizasyonel değişikliklere kadar olan süreçlerin hepsini Mühendislik Departmanı kontrol ediyor. Büyük yatırımların hepsini onlar yönetiyor. Son olarak tüm bu departmanların hepsini bir Finans Departmanı destekliyor.

699 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bir projeye yeni başladığımda belli başlı rutinlerim oluyor. Güne kahve ile başlıyorum ve günlük planımı muhakkak yapıyorum. Bir departmana girdiğimde veya bir projeye başladığımda ekipteki arkadaşlarla ne yapmak istediğimizi belirliyoruz. Projede belli şeyler olgunlaştıktan sonra projeden etkilenebilecek paydaşlarımızla bir araya geliyoruz. Genellikle sunumu ben yapıyorum veya ekiple birlikte yapıyoruz. Geri bildirimleri aldıktan sonra projeyi revize ediyoruz. Proje bittikten sonra Liderlik Ekibi’ne bir sunum yapıyoruz. Onlar da sunum sonunda bize geri bildirimlerini iletiyorlar. Dolayısıyla gün içerisinde neler yaptığım, bu döngünün içerisinde nerede olduğuma bağlı olarak değişiyor. Eğer projenin başındaysam, genelde departmanda ekiple birlikte çalışıyorum. Projenin ortasındaysam, fabrikadaki diğer paydaşlarla beraber çalışıyorum.

654 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben Anlatsın.com'un COO'su olarak çalışıyorum. COO'nun açılımı; Chief Operating Officer'dır. Burada Anlatsın'ın operasyonlarından sorumluyum. Biz Anlatsın.com'u üç kurucuyla birlikte kurduk. Bir ortağım ürün geliştirme, finansallar ve yatırımcı ilişkilerinden; diğer ortağım ise yazılım tarafından sorumlu. Kalan diğer şeylerin ucunda ben varım ve buradaki çoğu insan benimle çalışıyor. Pazarlama'nın başında Baybars, Community başında Yağmur, Satış tarafında aramıza yeni katılan Hayri var. Ben onların ihtiyacı olan şeylerde onlara destek olup, iki ortağımdan bana kalan işlerin tamamından sorumlu olarak çalışıyorum. Burada start-up söz konusu olduğu için kimsenin net bir pozisyon tanımı yok. Buna benden Stajyerimiz Buğçe'ye kadar herkes dahil. Bu yüzden herkes işin bir yerinden tutuyor ve birlikte ilerlemeye çalışıyoruz.