Neden Süleyman Demirel Üniversitesi?

65,412 görüntülenme 3 takipçi

Cevaplar 24

Yükleniyor...

puanım burdan fazlasına yetiyordu aslında ama bölümümü istediğim için buraya geldim.

1,530 görüntülenme

İlk başta eğitiminin, hocalarının kalitesinden dolayı tabiki de. Tercih döneminde aklımda olan bir yerdi zaten.Diğer bir etmen ise Manisa'ya olan yakınlığıydı.Belki mesafe başta size önemsiz gelebilir ama sonuçta 6 yıl(en az :).) orada okuyacaksınız.Bu yüzden bunu da göz önünde bulundurmuştum. Diğer yandan ise kendi halinde, tam öğrenciye göre öğrenci şehri diyebileceğim bir yer. Nüfusun çoğunluğunu öğrenci oluşturuyor zaten.

7,658 görüntülenme

Eğer büyükşehirlerde yaşamak istemiyorsanız iyi bir tercih ... benim fakültem doğu yerleşkesinde bulunmakta ve batı yerleşkesinden çok daha modern... birçok şenliklere ev sahipliği yapmakta ve imkanları fazla... spor faaliyetleri açısından da çok iyi... ayrıca avrupanın en iyi 29 kütüphanesinden birine sahip yeni bir yerleşkeye sahip ve Isparta diğer şehirlere oranla ucuz...

8,311 görüntülenme

Süleyman Demirel Üniversitesinin ismi fazzla duyurmaz fakat eğitimi gerçekten çok iyidir çok kaliteli hocalar bulunmaktadır , ünv. kampüsü gerçekten çok geniş ve çok büyüktür.

1,786 görüntülenme

Öğrenci bolluğu hoşuma gidiyor

1,706 görüntülenme

Eğitimine akademik personellerine güvendiğim için uzun araştırmalar sonucu burayı da tercih listeme ekledim. Bir mucizeyle yerleştim çünkü sıralaması benden yüksekti. Isparta'nın yaşanılabilir şehirler arasında geliyor olmasının da büyük önemi vardı tabi ki.

2,896 görüntülenme

Tek sebebi tamamiyle yaşamış olduğum şehir Antalya'ya yakın olmasıydı.

2,637 görüntülenme

Açıkcası Hacettepe Üniversitesine gitmek isterdim ama puanım buraya yettiği için seçtimm

2,216 görüntülenme

Kaliteli eğitim e sosyal aktıvite yuksek olması ...

1,795 görüntülenme

Akademik kadrosu başarılı. Üniversitemiz Tubitak projelerinde 3 yıldır üst üste 1. oluyor. Girişimcilik ve yenilikçilik endeksinde göre 188 üniversitede de 14. sırada. Uluslararasılaşma sürecinde önemli adımlar atıyor. Dünya Üniversitesi olma yolunda hedeflerimiz var. 10 bin dekarlık arazisi ile bütün fakülteleri, laboratuarları, atölyeleri, bilgisayar merkezleri, kütüphaneleri, kültür merkezlerini ve diğer sosyal ve sportif tesisleri kapsayacak ve gelecekte bütün fakülteleri içerisinde barındıracak şekilde projelendirilmiştir.

SDÜ Akademik bilginin ekonomik değere dönüştüğü bir üniversitedir.

2,009 görüntülenme
Sonraki Sayfa »