Neden Pamukkale Üniversitesi?

112,971 görüntülenme 1 takipçi

Cevaplar 24

Yükleniyor...

ÇÜNKÜ PUAN ORAYA YETTİ :)

9,826 görüntülenme

Ailem Denizli’de yaşıyor, ben Denizli’de doğdum ve büyüdü.; uzaklaşmak istemedim Denizli’den ve ailemden. Ailelelerinden uzakta okuyan üniversite arkadaşlarımın da oldukça zorlandıklarına şahit olunca bu kararımın doğru olduğunu anladım. Üniversite dönemi, kişinin kendi ayakları üzerinde durabilmesi için önemlidir ancak eğitim ve kariyer açısından da önemli olduğundan huzur birinci sıradadır diye düşünüyorum. Huzurun ailemin yanında olduğuna inandım ve memleketimdeki üniversiteyi seçtim.

2,968 görüntülenme
Pamukkale Üniversitesine gelmeden önce Ege Üniversitesi Fen Fakültesi öğrencisiydim ve İzmir gibi bir şehirden ya da Ege Üniversitesi gibi bir üniversiteden sonra Denizli şehrini ve Pamukkale Üniversitesini nasıl kaldırabileceğimi düşünüyordum. Ama düşündüğüm gibi olmadı ve şuan çok mutluyum... Nedeni ise şehir hayatının İzmir gibi çok hareketli olmaması beni okula bağlı tutmakta ve okul içerisinde kendimi geliştirmem neden olmaktadır.
Pamukkale Üniversitesi içerisinde kariyer olarak kolayca kendinize çok şey katabilirsiniz ve kendinizi farklılaştırabilirsiniz. Çünkü , Öğrencilerin bu gibi etkileşimlere ve katılımcılığa ya da üretmeye pek meraklı değil ve siz meraklı iseniz çok yönden farklılaşabilrisiniz. Ayrıca sanayi olarak gelişmiş olmasından (marka şirketler olmasa bile) kendinize pay çıkartabiliyorsunuz ve rahatlıkla staj imkanı bulabiliyorsunuz.
Okul içerisinde birçok aktif kulüp var bende bu kulupler içerisinde çalıştım zaman zaman öğrencilerin ilgisizliği bizi zayıflatsa da biz yine yılmadık eğer siz de yılmayacaksınız bu üniversiteyi düşünün derim ben çok memnunum unutmayın bir şeyleri hazır beklemeyin siz düşünün siz yapın derim ve çok gelişmiş üniversitelerde kıyıda kalacağınıza bu gibi üniversitelerde tepeye oynayın derim. Üst düzey üniversiteler haricinde diğer üniversitelerden mezun olanlara aynı muamele gösteriliyor ve nereden mezun oldun denmiyor bizzat yaşadım ve gördüm Ne Yaptın diyorlar bunu hiç unutmayın!!!
14,828 görüntülenme

İstediğim bölümü memlekete en yakın şehirlerde yazmıştım zaten yazdığım en uzak şehir tuttu :)

3,573 görüntülenme

Türkiyedeki çoğu üniversiteden iyi kampüsü, eğitimi var, denizlide güzel bir şehir
şu yazımda detaylara göz atabilirsiniz: http://tekstiltekstil.com/paude-tekstil-muhendisligi-okumak-icin-nedenler/

3,285 görüntülenme

paü batının en iyi üniversitelerinden biri. bu yüzden tercihlerimin arasında gözde olarak yazdığım bir üniversiteydi. burayı kazandığım için çok mutluyum :)

3,740 görüntülenme

öğrenci değişim programları konusunda aktif bir üniversite olması ve beklentilerimi karşılaması.

2,245 görüntülenme

Eğer 2 yıllık bir bölümden mezun olacaksan hangi üniversiteden mezun olduğunun önemi var..O yüzden PAÜ'yü seçeneklerimin en başına yazıp ilk tercihimle girdim..

6,472 görüntülenme

Pamukkale Üniversitesi, Egedeki en iyi 3 üniversiteden biridir diyebilirim. Pamukkale Üniversitesi oldukça modern bir kampüse sahip. URAP (Universty Ranking Academic Performance) Sıralamasına göre en iyi devlet üniversiteleri içerisinde 34. sırada yer almaktadır ve her yıl başarı sırasını yükseltiyor. 1992 Yılında kurulmuş olmasına rağmen daha köklü üniversiteleri geçmesi de ayrı bir başarısı. Pamukkale Üniversitesinde öğrencilerin büyük bir kısmı üniversitesinden memnun. 

16,219 görüntülenme

her geçen gün kendini geliştiren yerinde durmayan eğitim kalitesi gerçekten kayda değer bi üniversite olduğu için tercih listemde başlarda yer almıştı Pamukale Üniversitesi

4,868 görüntülenme
Sonraki Sayfa »