Kurumsal İletişim

28 soruya 35 cevap verildi.

Cevaplar 35

Yükleniyor...
5,639 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Kurum İletişimi Departmanı, kurumsal itibarı şirket içinde ve dışında iletişim yoluyla yönetmekten sorumludur. Bizim departmanımızda da 3 farklı yöneticilik var. Bunlar; Basınla İlişkiler, Sponsorluklar ve Organizasyonlar’dır. Benim sorumlu olduğum Kurum İletişimi Yöneticiliği’dir. Kurum İletişimi Yöneticiliği özelinde bakarsak, ben çatı kurum markasının iletişiminden sorumluyum dolayısıyla markalardan bir nebze bağımsız olarak kurum iletişimi çalışmalarını yönetiyorum. CEO iletişimi, sosyal sorumluluk yönetimi, sosyal medya yönetimi, iç iletişim çalışmaları, TOFAŞ Gazete, İntranet ve yıllık raporlarımız var. Dolayısıyla baya geniş bir kapsamda çalışmalarımızı yürütüyoruz.

  • Fluent in English.
  • Minimum 1 years of part-time experience of Communications or Marketing/Digital Marketing or Digital agencies.
  • Ability to manage, monitor and participate in conversations with customers and consumers via social accounts.
  • Experience working with social media analytics, social media listening.
  • Good customer service orientation and attitude.
  • Ability to manage distribution of interactions to solve with related departments.
3,274 görüntülenme
  • Monitor and engage with user comments across all social media channels.
  • Create reports and recommend improvements based on findings.
  • Following up customers’ requests, complaints, demands and forwarding them to customer support and other related teams.
  • Monitoring in accordance with key words and channels.
2,276 görüntülenme
1
1,482 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Son 2 yıldır en fazla yoğunlaştığımız projemiz FIAT Egea, yeni modelimiz. İlk başta Sedan lansmanıyla başladık, daha sonra Hatchback ve Station Vagon ile devam ettik. Tabii bunun bütün lansmanlarının hepsi Kurumsal İletişim Yönetimi’nde olduğu için oldukça yoğun bir 2 yıl geçirdik ve halen de devam ediyor. Bunun dışında Hayat Yenilenmektir başlığı ile sosyal medyada kurum filmimizi yayınladık. Bu film yaklaşık 8 milyon kişiye erişti. Bundan çok memnuniyet duyuyoruz. Ayrıca TOFAŞ Spor Kulübümüzün iletişim çalışmalarını yürütüyoruz. 8-12 yaş aralığındaki çocuklara basketbol eğitimi verdiğimiz “Yeni Nesil Tofaş” adında bir projemiz var. Ayrıca Bursa’da Anadolu Arabaları müzemiz var. Burada da yeni bir sergimiz açılacak Eylül ayında, adı Kantarlar. Şu anda bunun çok yoğun çalışmaları devam ediyor. Bir de 2018 yılında 50. yılımız olacak bunun için de yapacağımız etkinlikler olacak. Bunun planlamasına da başladık.

1,097 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Kurumsal İletişim Departmanı çatı iletişimi yapar. Doğuş Otomotiv özelinde bizim departman biraz daha farklı çünkü çok fazla markayı bir araya getiren bir yapıya sahibiz. Kurumsal İletişim Departmanı; ilgili firmanın bütün iletişiminden, kurumsal itibarından, marka algısından ve sosyal sorumluluk platformlarını yönetmekten sorumludur.