Kurumsal İletişim

Kurumsal İletişim

22 soruya 29 cevap verildi.

Cevaplar 29

Filtrele:Sırala:

Kurumsal İletişim Departmanı ne iş yapar? TOFAŞ'ta görev ve sorumluluklarınız nelerdir? (1 Cevap)

Kurum İletişimi Departmanı, kurumsal itibarı şirket içinde ve dışında iletişim yoluyla yönetmekten sorumludur. Bizim departmanımızda da 3 farklı yöneticilik var. Bunlar; Basınla İlişkiler, Sponsorluklar ve Organizasyonlar’dır. Benim sorumlu olduğum Kurum İletişimi Yöneticiliği’dir. Kurum İletişimi Yöneticiliği özelinde bakarsak, ben çatı kurum markasının iletişiminden sorumluyum dolayısıyla markalardan bir nebze bağımsız olarak kurum iletişimi çalışmalarını yönetiyorum. CEO iletişimi, sosyal sorumluluk yönetimi, sosyal medya yönetimi, iç iletişim çalışmaları, TOFAŞ Gazete, İntranet ve yıllık raporlarımız var. Dolayısıyla baya geniş bir kapsamda çalışmalarımızı yürütüyoruz.

Kurumsal İletişim nedir? (3 Cevap)

Bence hikâye anlatıcılığı, kurumun içindeki şirketin hikâyelerini anlatan kişiler de diyebiliriz kurumsal iletişimciler için. Dolayısıyla şirket içerisinde çalışırken her yaptığımız işte bir araştırmacı gazeteci gözüyle bakmanız lazım. Nerede? Ne haber var? Bu kimi ilgilendirir? Ne şekilde bu haberi aktarırsak daha çok ilgi çeker? Bu şirketin içindekileri ve dışındakileri ilgilendirir mi? gibi soruları kafanızda bulundurarak uygun mecrada, uygun mesajları iletme sanatı diyelim. Özetlemek gerekirse ben hikâye anlatıcılığı olarak düşünüyorum. Kurumun hikâyelerini içeride ve dışarıda anlatan bir birimdir.

TOFAŞ Kurumsal İletişim Departmanı olarak üzerinde çalıştığınız projelerden örnekler verir misiniz? (1 Cevap)

Son 2 yıldır en fazla yoğunlaştığımız projemiz FIAT Egea, yeni modelimiz. İlk başta Sedan lansmanıyla başladık, daha sonra Hatchback ve Station Vagon ile devam ettik. Tabii bunun bütün lansmanlarının hepsi Kurumsal İletişim Yönetimi’nde olduğu için oldukça yoğun bir 2 yıl geçirdik ve halen de devam ediyor. Bunun dışında Hayat Yenilenmektir başlığı ile sosyal medyada kurum filmimizi yayınladık. Bu film yaklaşık 8 milyon kişiye erişti. Bundan çok memnuniyet duyuyoruz. Ayrıca TOFAŞ Spor Kulübümüzün iletişim çalışmalarını yürütüyoruz. 8-12 yaş aralığındaki çocuklara basketbol eğitimi verdiğimiz “Yeni Nesil Tofaş” adında bir projemiz var. Ayrıca Bursa’da Anadolu Arabaları müzemiz var. Burada da yeni bir sergimiz açılacak Eylül ayında, adı Kantarlar. Şu anda bunun çok yoğun çalışmaları devam ediyor. Bir de 2018 yılında 50. yılımız olacak bunun için de yapacağımız etkinlikler olacak. Bunun planlamasına da başladık.