Hukuk

Hukuk

10 soruya 66 cevap verildi.

Cevaplar 66

Filtrele:Sırala:

Neden Hukuk Bölümü? (47 Cevap)

Şu an, TM alanında hukuk fakültesinden daha iyi bir bölüm yok herhalde. İş ve para kazanma garantisi ve halk arasındaki prestiji en önemli sebeplerinden birisi.

Ancak, ne olursa olsun, eğer hukukçu olmak ilginizi çeken bir şey değilse, genel olarak çok rağbet görüyor diye hukuk fakültelerini tercih etmeyin! İnsanların çoğu hukukçu olmak istiyor diye, siz de çoğunluğa uymak zorunda değilsiniz, ileride en çok yapmak istediğiniz mesleği seçin!

Hukuk alanında çalışmak için nasıl özellikler gerekir? (3 Cevap)

Hukuk alanında çalışmak için iletişim gücünün ve analitik yeteneğin kuvvetli olması gerektiğini düşünüyorum. Bunun yanı sıra okumayı ve araştırmayı seven bir kişi olmanız yüksek derecede öneme sahip. Mesleğin ilk senelerinde azimle ve sebat ederek çalışmanız gerekiyor.

Hukuk alanında çalışmanın zor yanları nelerdir? (3 Cevap)

Hukuk alanında çalışmanın en zor yanının mesleğin ilk zamanları olduğunu düşünüyorum. Üniversitede öğretilen derslerin pratik hayatta karşılaşacağınız hukuki sorunları çözmeye yetmediği görüşündeyim. Meslekte ilk 2-3 senede edinilen deneyimlerin çok daha faydalı olduğunu gördüm.  İlk seneler yeni mezunların olabildiğince sebat etmesi ve azimle çalışması gerekiyor.

Neden Hukuk Bölümü? (47 Cevap)

Uzun zamandır kendime yöneltemediğim o çok önemli özeleştiriyi bir zaman sonra nihayet sindirdim. Ticari zekanın, sosyal ve akademik zekadan apayrı bir şey olduğunu ve gerek ailesel gerekse kişisel özelliklerim doğrultusunda da ticaretle, parayla ya da şirketlerle uğraşmanın bana göre olmadığını fark ettim. Yıllarca işletme ve ekonomi arasında gidip gelirken tesadüfi bir şekilde hayatımın omurgasını sağlamlaştıracak bir karar alıp hukuk seçtim. İleride hedeflerim arasında hakimlik, savcılık ve noterlik bulunmuyor. Akademisyenlikte doçentliğe yükselip akabinde kendi büromu açıp uluslararası düzeyde özel ya da genel avukatlık yapmayı planlıyorum. Böylece özgür ve rahat bir çalışma ortamına sahip olmayı umuyorum.

Neden Hukuk Bölümü? (47 Cevap)

Hukuk bölümü, eşit ağırlıktan yazabileceğiniz alanlar arasında iş alanı en genis olan bölümdür. Hukuk bilmek zaten başlı başına bir artıdır. Hayata bakısınız değişiyor. Hukuk bilmekle bilmemek arasında ciddi bir fark var ve bu farkı hayatınızın her alanında hissedeceksiniz. Hukuk fakültesini bitirdiginiz zaman elinizde başlı başına bir meslek oluyor.