Yıldırım Beyazıt Üniversitesi

23 soruya 52 cevap verildi.

Cevaplar 52

Yükleniyor...

NEDEN Yıldırım Beyazıt Üniversitesi?
Yükseköğretim alanına yeni bir soluk getirmek ve standartları yükseltmek amacıyla yola çıkan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’ni tercih etmek için çok nedeniniz var.

Akademik kadro
Temel ve yüksek eğitimlerini yurt dışı ve yurt içindeki önde gelen üniversitelerde tamamlamış dinamik ve yenilikçi akademik kadromuz, öğrencilerimizin geleceğini onlarla birlikte inşa etmek için hazırlıklarını tamamladı.

Yenilikçi üniversite anlayışı
Yükseköğrenim, çağın gerekliliklerine en hızlı uyum sağlayabilen ve daha da önemlisi, değişim ve ilerlemenin öncüsü olabilen kurumlara ihtiyaç duymaktadır. Üniversitemiz, her biri alanlarında seçkin, eğitim ve öğretimden bilimsel atılımlara üniversiteye ilişkin her alanda yenilikçi ve sınırları aşmaya aday bakış açılarına sahip akademik ve idari kadrolarıyla bu ihtiyacı karşılamak üzere yola çıktı. Öğrencilerimizin hayata atacakları ilk adımlarda onlara destek olmak ve gelecek günler için hem öğrencilerimize hem de tüm topluma yepyeni ufuklar açmak, üniversitemizin temel hedefidir.

Öğrenci odaklı eğitim
Üniversite eğitimin en önemli bileşeni kuşkusuz üniversite öğrencileridir. Eğitim ve öğretim programlarında, sosyal faaliyetlerde ve üniversitenin işleyişine dair tüm konularda öğrencilerimizin tam katılımı ve geri bildirimleri ile desteklenen bir eğitim-öğretim hayatı kurma yolunda çalışmalarımızı tamamladık. Öğrenci temsilcilikleri, öğrenci dekanlıkları, kulüpler ve organizasyonlarla öğrencilerimiz daha üniversite eğitimleri sırasında ilerideki yaşamları için ihtiyaç duyacakları tecrübeleri ve daha fazlasını edinme şansına sahip olacaklar.

Bilimsel araştırmalar
Üniversitelerin temel işlevi bilgi üretmektir. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi bilimsel çalışmalar açısından da dünyada bir cazibe merkezi olmak üzere yola çıktı. Çağımızın son teknolojileri ile donatılmış laboratuvarları, uluslararası bilimsel işbirlikleri ve projelerle, çok yakın bir gelecekte bilim alanında dünyanın sayılı üniversiteleri arasına girmek hedefiyle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

İngilizce eğitim
En az bir yabancı dili ileri düzeyde bilmek günümüz dünyasında olmazsa olmaz bir gereklilik. Bu gerçekten yola çıkarak Tıp Fakültesi ve Mühendislik bölümlerimizde 0 İngilizce olarak tasarlanmış gelişkin müfredat programlarıyla eğitim-öğretim sürecimizi başlatıyoruz. Öğrencilerimize Hukuk fakültesinde 0 İngilizce; Sağlık Hizmetleri alanlarında ise Türkçe müfredatın yanı sıra etkin bir mesleki yabancı dil eğitimi ile ihtiyaç duyduğumuz kaliteli insan gücünün yetiştirilmesinde önemli bir boşluğu doldurma gayreti içindeyiz.

Ankara’da bir devlet üniversitesi
Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Başkentimiz Ankara’da 44 yıl aradan sonra 7 fakülte, 1 yüksekokul ve 4 enstitü ile 1 Konservatuarla hizmete giren beşinci devlet üniversitesi olmasının yanı sıra, çağımızın değişim ve gelişmelerine uygun bir yapılanma ile yükseköğretimi yeni nesillerin ihtiyaçları doğrultusunda yeniden inşa etmek üzere hayata geçirilmiş yenilikçi bir eğitim projesidir. Başkent Ankara’da üniversite eğitimi görmenin sayısız avantajları yanında, barınma ve ulaşım imkanları ve sosyal fırsatlar ile de öne çıkan üniversitemiz, inşası süren modern kampüs alanlarıyla da akademik ve sosyal yaşamın birlikte harmanlandığı yeni yaşam alanlarına imza atma çalışmalarını sürdürmektedir.

Zengin sosyal imkanlar
Başkentimiz Ankara’nın gözde semtlerinden birisi olan Etlik’te bulunan ek kampüsümüz, sosyal çevresi ile de öğrencilerimize doyurucu bir ortam sunacak. Hemen yanı başında bulunan Antares Alışveriş Merkezi, açık ve kapalı spor alanları, Bowling Salonları, basketbol ve futbol alanları gibi öğrencilerin her türlü aktivitelerini gerçekleştirebilecekleri mekanlarla çevrili olan kampüsümüzün hemen yanı başında, Türkiye’nin en büyük kapalı yüzme havuzu da sizleri bekliyor. Keçiören Belediyesi’ne ait yüzme havuzu ve spor merkezlerinden öğrencilerimiz özel indirimlerle faydalanabilecekler.

Mezuniyet sonrası destek sistemi
Yıldırım Beyazıt Üniversitesi olarak bizler, öğrencilerimizi mezuniyetlerinden sonra da yalnız bırakmıyoruz. Gelişkin öğrenci takip ve destek sistemimizle, mezuniyetlerinden meslek yaşamlarının ustalık dönemlerine kadar onlara her alanda elimizden gelen desteği verebileceğimiz bir sistem kuruyoruz. Öğrencilerimizle yaşam boyu kuracağımız birliktelikle gittikçe karmaşıklaşan modern yaşamın zorluklarının üstesinden hep beraber gelebilmeyi amaçlıyoruz.
Kısacası, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, geleceğe açılan aydınlık kapınız olmaya talip... Hep birlikte, ülkemizi dünyada layık olduğu yere taşımak üzere 2011-2012 eğitim öğretim yılında sizleri üniversitemizin ilk bölümleri olan Tıp, Hukuk, Siyasal Bilgiler ve Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakülteleri ile Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik bölümlerine bekliyoruz...

7,757 görüntülenme

hazırlığa başladığımda 0 da olduğumu hesaba katarsak ingilizce eğitimi iyi diyebilirim.özellikle yabancı hocaların büyük katkısı oluyo.biraz zordur hazırlık dikkatli olun :-))

6,489 görüntülenme

Ankara'da kurulan yeni bir devlet üniversitesi olması, çoğu bölümde eğitim dilinin İngilizce olması ve alanında uzman akademik kadrosu Yıldırım Beyazıt Üniversitesini seçmemin en büyük nedenleridir.

5,974 görüntülenme

Uluslararası Araştırma Üniversitesi

P’ Lisansüstü ( Yüksek Lisans ve Doktora); % uluslararası öğrenci Hedefleyen Üniversite

-50 yıl aradan sonra Ankara’da kurulan ilk Devlet üniversitesi

_ Ankara'nın en genç Devlet Üniversitesi

- Türkiye genelinde, Puan sıralamasında ilk 10’da . Birçok alanda ilk 5' te

- Ankara merkezinde hizmet vermektedir.

-10 Fakülte, 2 Yüksek Okul, 4 Enstitü, 5 Araştırma Merkezi

- 600 e yakın deneyimli akademik personel.

- Fakültelerin çoğunda İngilizce eğitimi.

- 50 civarında uluslararası üniversite ile işbirliğinin getirdiği imkanlar

- 48 ülkeden yabancı öğrenci olması.

4,855 görüntülenme