Süreç Yönetimi

18 soruya 18 cevap verildi.

Cevaplar 18

Yükleniyor...
6,248 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Müşterilerin problemlerine teknolojik yöntemlerle çözümler üretmek ve analitik yaklaşımlarla problem çözmek bizim işimizdir. Baktığımızda bir diğer şapkamız da bu süreç içerisinde taahüt ettiğimiz projelerin, Tofaş iş birimlerine zamanında ve belirlenen maliyetle teslimini kaliteli bir biçimde sağlamaktır. İşin analizini yapmak ve detaylandırmakla ilgili çok tanımlı enternasyonel uluslararası standartlarda normlarımız var. Bu yüzden de işimizi iyi yaptığımızı düşünüyoruz. Dolayısıyla günlük hayatın teknolojik problemlerini Mühendislik normları ve bazı araçlarla çözmektir diyebiliriz.

2,608 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Günümüzde her şey kopyalanabiliyor ve buna ürünlerimiz de dahil olabiliyor. Bununla beraber öyle bir alanda ilerlemeliyiz ki, o alanın; kopyalanamayan bir alan olmasını ve BSH'ın rakiplerinden bir adım öne geçmesini sağlamamız lazım. Üst yönetim tarafından alınan bir kararla 2008 yılı itibari ile bu konuda çalışmalara başlanmış ve süreç yönetimi denilen kavramı, BSH tamamen uygulamaya almış bulunmaktadır. Bu uygulamayla beraber amaçlanan; iş akışlarımızı, iş tanımlarımızı, yönetmeliklerimizi standart hale getirmek, şeffaflaştırmak ve böylece iyileştirme noktalarını çok daha rahat görebilmektir. Dolayısıyla bunları iyileştirmeye yönelik olarak bizler; ilgili departmandaki arkadaşlarımıza eğitimler veriyoruz, onlara koçluk desteği sağlıyoruz, ilgili projelere başlıyoruz. Bu projeler Workshop ya da kısa toplantılar olarak da ilerleyebiliyor. Açıkçası bu incelenen sürecin boyutuna ve büyüklüğüne bağlı olarak da değişiyor. Eğer bir Muhasebe'nin tüm süreçlerini incelememiz gerekiyorsa, bunu proje bazlı olarak yürütmemiz gerekiyor. Dolayısıyla bu bölümler proje ağırlıklı olabiliyor ama toplantıda iş akışı üzerinde konuşup, iyileştirme noktalarını belirleyip, ilgili aksiyonları tanımlayıp, takip ederek tamamlanıyor.

927 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İş Geliştirme ve Süreç Yönetimi’nin birçok şapkası var. Bunlardan birisi; kendi süreçlerimizi müşterilerin beklentilerine yönelik olarak geliştirmektir. Özellikle performans arttırıcı bazı unsurları süreçlerimize dahil ederek daha iyi sonuç almamızı sağlayan geliştirmeler yapıyoruz. Migros’ta birçok departman kendi iç geliştirmesini yapabiliyor. Biz daha çok şirket genelinde yaygın, özellikle koordinasyon gereken birçok departmanın dahil olduğu daha büyük çaplı projeleri yönetiyoruz. Bunun yanında gündemi çok yakından takip ettiğimiz için dünyada perakendecilikte neler yapıldığını, nasıl süreçler geliştiğini ve ne gibi teknolojilerin olduğunu takip ederek bunları hayata geçirmeye çalışıyoruz. Hedefimiz; dünyada eş zamanlı olarak birçok perakendecilik sürecini Türkiye’ye tanıtmaktır.

Bunun dışında dış tarafta, müşteriye değen ve Migros’un ana faaliyetleri içinde olmayan birçok yeni işbirliğine giriyoruz. Bunların arasında finans kuruluşlarıyla işbirlikleri, petrol ofisleri gibi mağazacılığı bir sonraki aşamaya taşıyan, süpermarketleri benzin istasyonu ortamına getiren farklı format uygulamalarımız ve yeni kart uygulamalarımız var. Bu prepaid kartları Hediyem Kart olarak Migros’ta çıkarmıştık. Daha sonra bunları başka firmaların işbirliğiyle geliştirdik. Şu anda 3 mağazamızda pilot aşamasında olan, müşterilerimizin yine ilk kez Türkiye’de uygulayıp deneyebileceği M Kolay diye bir uygulamamız var. Artık cep telefonundan mağazada alışverişinizi ve ödemenizi yapıp çıkabileceksiniz. Bu da dünyada eş zamanlı olarak testlerini sürdürdüğümüz önemli bir projemizdir. Bunun dışında Program Yönetimi Ofisi adında bir fonksiyonumuz daha var. Bu da şirketimizin üst yönetiminin takibindeki projelerin yıllık olarak belirlenmesi, takip edilmesi, yürütülmesi ve raporlanmasından ibarettir.

705 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bir yerde sürekli gelişim ve değişim varsa buna ayak uydurması gereken insanların da olması gerekir. Bu da yoğun ajandaları, tempoyu, gelişimi ve dinamik kalmayı beraberinde getiriyor. Bütün bu büyük işlerin transformasyonunu geliştirirken dünya da değişiyor. Dolayısıyla buna ayak uydurmak, doğru anda doğru şeyi önceliklendirmek en zor tarafı diyebilirim.