Dumlupınar Üniversitesi

15 soruya 41 cevap verildi.

Cevaplar 41

Yükleniyor...
5,487 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Kavrama ve yorumlama becerisi kattı. Bunun dışında üniversiteyi farklı bir şehirde okumak ve kendi ayaklarımın üzerinde durabilmek; yeni bir hayata başlama açısından çok fazla şey kattı.

Dumlupınar üniversitesi 1992 yılında kurulmuş kurulduğu günden beri sürekli büyüyen bir üniversite. Toplam öğrenci sayısı bakımından Türkiye'de ilk 10 arasında bulunuyor. Yaklaşık 40.000'in üzerinde öğrencisi bulunan üniversite her yıl açılan fakülte ve bölümlerle büyümeye devam ediyor. Eğer hayaliniz büyükşehirler üniversite eğitimi almaksa ve sınav sonuçlarına göre bu hayalinizi gerçekleşemiyorsa Kütahya bu büyükşehirlere yakınlığı dolayısıyla bir avantaj olarak bölgedeki şehirlerden öne çıkıyor.

4,311 görüntülenme

Kütahya'ya gelmeden önce kalın kışlık kıyafet çok getirsinler çok soğuk oluyor.Üniversite için tavsiyemde arkadaş ortamı için çok fazla panik yapmasınlar zamanla güzel arkadaşlıklar kuruluyor.

4,055 görüntülenme

Üniversite merkez kampüs içerisinde 2014-2015 dönemi itibariyle 1 tane üniversiteye ait Hüsnü Özyeğin Kız Öğrenci yurdu, 1 tanede KYK kız yurdu bulunmakta. Birde merkez kampüsün tam karşısında yine KYK'ya ait 1 kız öğrenci yurdu(dokuzlar) daha bulunmakta.

3,767 görüntülenme

Şehir olarak Kütahya soğuktur. Karasal iklimden gelenler alışkındır ama eğer kıyılardan geliyorsanız başta buna alışmanız lazım. Özellikle İzmir Antalya gibi yerlerden gelenler hayatlarındaki ilk kar yağışını yakında görecekler :) Üniversiteye alışmak çok zor değildir. Yurttan olsun sınıftan olsun hemen herkes arkadaş edinir. Herkesin tek bir kaygısı vardır o da:Üniversitede ki ortamım. Ama tabi buda insanları tanımayı başlayınca ortadan kalkar. Hem şehre hemde üniversiteye alışırsınız. Kampüslere ulaşım belediye otobüsleriyle sağlanıyor.Bunun için Kart43 gerekli sakın ilk hafta bununla uğraşmayın çünkü ben geçen sene 500mt.lik bir kuyruk gördüm kart almak için.

Sonuç olarak yeni başlayacaklar üniversite bir çoğunuz için 6 yaşında başladığımız o eğitim hayatınızın son dönemi ve iş hayatınızın bir öncesi burada yaptığınız şeyler tüm hayatınızı etkileyecek. Mümkün olduğunca kendinizi geliştirin her yönden. Hoşunuza giden yapmak istediğiniz şeyleri yapın. Umarım iyi bir üniversite hayatınız olur :)

3,515 görüntülenme