Cevaplar 207

Yükleniyor...
53,529 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ne iş yapacağımı en çok anneme anlatmakta zorlandım çünkü bu bölüm avukatlık veya mühendislik gibi değil, çoğunlukla diplomat yetiştiriyor. Birçok arkadaşım şu an Dış İşleri Bakanlığı’nda farklı ülkelerde görevler alıyor. Ben oralara gittiğimde onları ziyaret ediyorum. Bunun dışında hem devlette hem de özel sektörde farklı görevlerde çalışabilirsiniz. Benim özel sektörde kıdemli satış yöneticisi olan, başarıyla görevini icra eden, sivil toplum örgütlerinde toplumsal katkıyı önemseyen, yurtdışındaki akademik çalışmalarını devam ettirmeyi hedefleyen, çok iyi okullarda okuyup akademisyen olan arkadaşlarım var.

14,917 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Piyasada çok fazla Dreamer ilanına maalesef rastlanmıyor ama yeni ürün geliştirmek isterseniz ajanslarda ya da kurumsal firmalarda çalışabilirsiniz. Globalde Endüstriyel Tasarım’ın bakış açısı daha anlaşılmış durumda, Türkiye’de de yavaş yavaş anlaşılıyor.

Bunun dışında Tasarımcılar User Experience alanlarında uygulama ve web arayüzleri geliştirerek satış ve tıklanma oranları, kullanılabilirlik testleri gibi kullanıcı deneyimlerini yapabilir. Türkiye’de bu sektör oldukça gelişiyor. 

Ayrıca araştırma firmalarında çalışmak da mümkün. Burada daha çok Pazarlama mezunları etkin fakat kullanıcıyı anlayabilme ve onlar gibi düşünebilme konusunda araştırma firmalarının mezunlar için iyi olabileceğini düşünüyorum.

14,462 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Arçelik Fresh Start yeni bir başlangıçtır. Üniversitelerin 3. ve 4. sınıflarında okuyan öğrencilerin teoride öğrendikleri bilgileri, dünyanın birçok yerinde lider olan bir teknoloji firmasında deneyimlemesidir. Fresh Start Programı kapsamında Arçelik’e dahil olan stajyerlerimiz 3 ay boyunca bir mentoreşliğinde bir projeden sorumlu oluyorlar. Stajlarını bitirdiklerinde güzel bir performans sergilemeleri durumunda da kadroya geçme fırsatına sahip oluyorlar.