Cevaplar 207

Filtrele:Sırala:

Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (28 Cevap)

Ne iş yapacağımı en çok anneme anlatmakta zorlandım çünkübu bölüm avukatlık veya mühendislik gibi değil, çoğunlukla diplomatyetiştiriyor. Birçok arkadaşım şu an Dış İşleri Bakanlığı’nda farklı ülkelerdegörevler alıyor. Ben oralara gittiğimde onları ziyaret ediyorum. Bunun dışındahem devlette hem de özel sektörde farklı görevlerde çalışabilirsiniz. Benimözel sektörde kıdemli satış yöneticisi olan, başarıyla görevini icra eden,sivil toplum örgütlerinde toplumsal katkıyı önemseyen, yurtdışındaki akademikçalışmalarını devam ettirmeyi hedefleyen, çok iyi okullarda okuyup akademisyenolan arkadaşlarım var.

Arçelik Fresh Start Programı nedir? (1 Cevap)

Arçelik Fresh Start yeni bir başlangıçtır. Üniversitelerin 3. ve 4. sınıflarında okuyan öğrencilerin teoride öğrendikleri bilgileri, dünyanın birçok yerinde lider olan bir teknoloji firmasında deneyimlemesidir. Fresh Start Programı kapsamında Arçelik’e dahil olan stajyerlerimiz 3 ay boyunca bir mentoreşliğinde bir projeden sorumlu oluyorlar. Stajlarını bitirdiklerinde güzel bir performans sergilemeleri durumunda da kadroya geçme fırsatına sahip oluyorlar.


Arçelik Fresh Start Internship Program 2019 için son başvuru tarihi nedir ve başvuru süreci nasıl ilerliyor? (1 Cevap)

  • 21 Ocak - 15 Mart: Gerekli kriterlere sahip olan herkes webden, sosyal medyadan, üniversite etkinliklerimizdeki standlarımızdan online olarak kolayca başvurabilecekler.
  • 18 Mart - 22 Mart: Başvuran adaylar arasında gerçekleştirilecek ön eleme sonucu, sınava hak kazanan adaylar belirlenecek.
  • 25 Mart - 14 Nisan: Ön eleme sonucu sınava hak kazanan adaylar, online sınavla değerlendirilecekler.
  • Mayısın Son Haftası: Online sınav sonucu yapılacak değerlendirmeyle staja kabul edilen öğrenciler açıklanacak.