Cevaplar 218

Yükleniyor...
1,507 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Arçelik'te hikayem herkeste olduğundan biraz daha farklı başladı. O zamanlar şu anda çalıştığım ekip hem Makine Mühendisi hem de Endüstriyel Tasarım yetkinliklerine sahip birini arıyormuş. Üniversiteden bir hocam bana ulaşarak böyle bir pozisyon olduğunu söyledi. Bu şekilde görüşmelere başladıktan sonra Arçelik Garage’da çalışmaya başladım.

618 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Arçelik gençlik iletişimine çok önem veriyor. Bunun en büyük sebeplerinden bir tanesi, Arçelik’in her yıl iş alımlarının neredeyse yarısının yeni mezunlardan oluşmasıdır. Geleceğin liderlerini gençlerden yetiştiriyoruz ve üniversite okuyan gençlere dokunarak onlara Arçelik’i tanıtıyoruz.

2,192 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Garage’ın mottosu “Fail fast, fail early and then succeeded!” şeklindedir. Bu cümleyi tüm ekip olarak içselleştirdik. İyi fikri yakalamak için çok fazla fikri hızlıca üretmek gerekiyor. Hangisinin müşteriye değer kattığını belirleyip, değer katmayanları hızlı bir şekilde öldürmemiz gerekiyor. Bu bize çok çevik bir çalışma sistematiğini, hızlı aksiyon almayı, ivmeyi yakalamak için süreci alt üst etmeyi sağlıyor. Bu nedenle Garage’de birlikte çalıştığımız arkadaşların girişimci ruha sahip olmalarını, inandıkları fikrin peşinden tutkuyla koşmalarını, imkansızlıkları kendi çabalarıyla yenmelerini ve Maker olmalarını bekliyoruz. Maker; kendi fikirlerini kendi tasarlar, kendi prototipini yapar, uzaktan gözlemlemek yerine işin mutfağında olur. Dolayısıyla bu arkadaşların daha dinamik, araştırmaya meraklı, başarısız olmaktan korkmayan ve istekli olmalarını tercih ediyoruz.

864 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Şirketimizin çalışanlarına kendi iş alanlarında veya uzmanlıklarını geliştirmek istediklerini alanlarda düzenli eğitim programları oluyor. Bunlar şirket bünyesinde yapılan eğitimlerin yanı sıra farklı dış akademik üniversiteler ve akademik birimlerle yapılan programlarda olabiliyor. Kendi yaşadığım güzel bir tecrübe olarak, Koç Üniversitesinde katıldığım özel bir MBA programı olmuştu. Bu MBA programının ya da bu tarz sertifika programlarının yararı, iş hayatınızda karşılaştığınız durumların akademik olarak karşılığını bulabilmenizi sağlaması. Böylelikle bildiklerinizi birbirine bağladığınız bir ortam yaratıyor, size gelişiminizde fayda sağlıyorsunuz.