Cevaplar 187

Filtrele:Sırala:

Arçelik Fresh Start Programı nedir? (1 Cevap)

Arçelik Fresh Start yeni bir başlangıçtır. Üniversitelerin 3. ve 4. sınıflarında okuyan öğrencilerin teoride öğrendikleri bilgileri, dünyanın birçok yerinde lider olan bir teknoloji firmasında deneyimlemesidir. Fresh Start Programı kapsamında Arçelik’e dahil olan stajyerlerimiz 3 ay boyunca bir mentoreşliğinde bir projeden sorumlu oluyorlar. Stajlarını bitirdiklerinde güzel bir performans sergilemeleri durumunda da kadroya geçme fırsatına sahip oluyorlar.


ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü size neler kattı? (1 Cevap)

Üniversite gerçekten işin felsefesi itibariylesorgulamayı anlatıyor. Geniş düşünmenizi, her konuda bilgi edinmenizi ama bukonularda pek uzmanlaşmamanızı, çok farklı insanlarla karşılaşmanızı sağlıyor.Ayrıca ODTÜ’de çok fazla sosyalleşebildiğiniz, sosyal kulüplerde etkin rolalabildiğiniz, ufkunuzu genişleten bir platformda eğitim alıyorsunuz. Ben bu yüzdenkendimi çok şanslı hissediyorum.

15 yıl yurt dışında yaşadıktan sonra neden Türkiye'de çalışmayı tercih ettiniz? (1 Cevap)

15 sene Amerika’da yaşayıp Türkiye’ye döndükten sonra ilk 2-3 sene sürekli ne zaman Amerika’ya döneceğimi, niye Türkiye’ye döndüğümü sordular. Ben verdiğim en güzel karar olduğunu düşünüyorum. Ben Türkiye’nin gerçekten küresel ve rekabetçi bir şirketinde çalışıyorum ve ürünlerimiz sahiden dünyanın her tarafında satılıyor. Bunun yanında Türkiye’yi temsil ediyoruz ve bu fırsatların yurtdışında olması sahiden zor. Biz Google’dan Amazon’a, Amerika’dan Avrupa’ya, Uzakdoğu’dan dünyanın her ülkesine giderek oralarda iş ortaklıkları kuruyoruz. Ürünler tasarlayıp bunları dünyanın dört bir yanına satıyoruz. Ben bundan çok büyük haz alıyorum, şirketimden büyük gurur duyuyorum. Kurucumuz Vehbi Bey’in çok güzel bir lafı var: “Ülkem için buradayız, ülkem varsa ben de varım!” Türkiye’yi çok iyi temsil ettiğimizi düşünüyorum ve bu bana gurur veriyor.