Cevaplar 207

Yükleniyor...
42,071 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ne iş yapacağımı en çok anneme anlatmakta zorlandım çünkü bu bölüm avukatlık veya mühendislik gibi değil, çoğunlukla diplomat yetiştiriyor. Birçok arkadaşım şu an Dış İşleri Bakanlığı’nda farklı ülkelerde görevler alıyor. Ben oralara gittiğimde onları ziyaret ediyorum. Bunun dışında hem devlette hem de özel sektörde farklı görevlerde çalışabilirsiniz. Benim özel sektörde kıdemli satış yöneticisi olan, başarıyla görevini icra eden, sivil toplum örgütlerinde toplumsal katkıyı önemseyen, yurtdışındaki akademik çalışmalarını devam ettirmeyi hedefleyen, çok iyi okullarda okuyup akademisyen olan arkadaşlarım var.

4
10,110 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Arçelik Fresh Start yeni bir başlangıçtır. Üniversitelerin 3. ve 4. sınıflarında okuyan öğrencilerin teoride öğrendikleri bilgileri, dünyanın birçok yerinde lider olan bir teknoloji firmasında deneyimlemesidir. Fresh Start Programı kapsamında Arçelik’e dahil olan stajyerlerimiz 3 ay boyunca bir mentoreşliğinde bir projeden sorumlu oluyorlar. Stajlarını bitirdiklerinde güzel bir performans sergilemeleri durumunda da kadroya geçme fırsatına sahip oluyorlar.

2
3,897 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü size öyle bir yetkinlik kazandırıyor ki çok farklı alanlarda çalışabiliyorsunuz. Ben Amerika’ya gittiğimde ilk olarak tıp alanında, ardından da uçak elektroniğinde çalıştım çünkü uçaklara ilgim vardı. Navigasyon sistemleri dizayn ettik. Daha sonra Dolby laboratuvarlarında televizyon endüstrisi için ses sıkıştırdık. Ardından televizyon ürettik. Şimdi ise Arçelik’te çok farklı konularda çalışıyorum. Dolayısıyla tarımdan tıp alanına, uçaktan savunma sanayisine kadar çok farklı alanlarda çalışabileceğiniz bir yetkinlik seti veriyor. Bence bu çok heyecanlı bir konu.