Cevaplar 19

Yükleniyor...
2,192 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Garage’ın mottosu “Fail fast, fail early and then succeeded!” şeklindedir. Bu cümleyi tüm ekip olarak içselleştirdik. İyi fikri yakalamak için çok fazla fikri hızlıca üretmek gerekiyor. Hangisinin müşteriye değer kattığını belirleyip, değer katmayanları hızlı bir şekilde öldürmemiz gerekiyor. Bu bize çok çevik bir çalışma sistematiğini, hızlı aksiyon almayı, ivmeyi yakalamak için süreci alt üst etmeyi sağlıyor. Bu nedenle Garage’de birlikte çalıştığımız arkadaşların girişimci ruha sahip olmalarını, inandıkları fikrin peşinden tutkuyla koşmalarını, imkansızlıkları kendi çabalarıyla yenmelerini ve Maker olmalarını bekliyoruz. Maker; kendi fikirlerini kendi tasarlar, kendi prototipini yapar, uzaktan gözlemlemek yerine işin mutfağında olur. Dolayısıyla bu arkadaşların daha dinamik, araştırmaya meraklı, başarısız olmaktan korkmayan ve istekli olmalarını tercih ediyoruz.

1,680 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Maker, üreten ve yapan kişi demektir. Buradaki amacımız; Maker kültürünü şirket içinde ve dışında yaygınlaştırmaktır. İnsanların ürettiği fikirleri test etmeleri için bir prototipe ihtiyaçları var. Biz de bu prototipleri kendilerinin yapmasını sağlamaya çalışıyoruz. Bunun için Design Thinking, 3D printing, Arduino gibi basit eğitimler vererek bunları uygulamalarını sağlıyoruz. Böylece kişi hem kendi fikrini üretebiliyor hem de prototipini alıp müşterisine gidebiliyor.

1,401 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Design Thinking bir fikir geliştirme metodudur ve Garage içerisinde en çok kullandığımız metotlardan birisidir. Türkçeye tasarım odaklı düşünce ya da tasarım düşüncesi olarak çevrilebilir. Bir Design Thinking çalışmasına katılan herkesin bir Tasarımcı gibi düşünmesi bekleniyor. Biz de burada çalışanlarımıza Design Thinking eğitimini verip uygulamasında önderlik ediyoruz.

Örneğin; bir elektrik süpürgesiyle ilgili bir kullanıcı deneyimi alanımız var. Orada çalışmaya katılacak kişiler önce süpürgeyi deneyimleyerek onunla ilgili problemleri çıkartıyor ve biz masaya oturup bu problemleri tartışıyoruz. Birçok fikir üreterek o fikirlerin prototiplerini yapıyoruz ve tekrar bu alanda gerçek kullanıcılarla prototipleri test edebiliyoruz. Böylece erken aşamada müşterinin ya da kullanıcının neyi beğenip beğenmeyeceğini görebiliyoruz.

1,174 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Biz burada kullanıcıyı odağa alıyoruz. Hızlıca test edip onlardan geribildirim alıyoruz. Sloganımız; “Fail fast, fail early and then succeeded!” şeklindedir. Eğer fikrimiz yeterince iyi değilse ve kullanıcıdan iyi yorum gelmediyse ya mevcut fikri geliştiriyoruz ya da onu öldürüp yeni bir fikirle devam ediyoruz, sonrasında da başarılı olmayı hedefliyoruz. Biz burada birçok farklı disiplinden insanla, şirket içinden ve dışından akademisyenlerle, start-up’larla, müşteri ve servis ağımızla, bayilerimizle beraber çalışıp yeni fikirler üretiyoruz.

1,126 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Arçelik Garage, Arçelik Ar-Ge Ekibi’nin altında yeni nesil bir Ar-Ge merkezidir. Biz burada birçok şey yapıyoruz. Doğru fikir geliştirme araçlarıyla daha önce düşünülmemiş fikirleri ortaya çıkarma gibi hedefimiz var. Bunun yanı sıra elimizin altında büyük bir ileri imalat yetkinliği var. Bu sayede burada geliştirdiğimiz fikirleri gerçek ürün kalitesinde prototiplere dökerek gerçek müşterilerin görüşlerini alabiliyoruz.