Kütahya

3 soruya 9 cevap verildi.

Cevaplar 9

Yükleniyor...

Kütahya benim öğrendiği kadarıyla bundan yaklaşık 10 yıl öncesine kadar üniversite öğrencilerini şehirden istemeyen bir şehirmiş.Fakat tabi çoğu şeyin değiştiği gibi bu yargıda artık iyiden iyiye kayboldu diyebiliriz. Şehrin sokaklarında bugün en çok görebileceğiniz şey öğrencilerdir. Bu öğrenci kapasitesi şehire 2 tane AVM kazanmdırmış öğrencilerin eğlenmesi için cafeler barlar açılmıştır. Öğrenci miktarını gören yatırımcılar bu tip yatırımlara sürekli devam etmektedirler çünkü açılan mekanların öğrenci için olan mekanların boş kalma gibi bir durumu olmadığı ortadadır. Son olarak Eskişehir'e tren ve otobüsle 1 saat olmasıda öğreniler açısından büyük bir avantaj :)

447 görüntülenme

Kütahya çok soğuk bir şehir bunu gelmeden önce bir çok kişiden duydum ama yaşamadan anlamıyor insan.Ben İstanbul'da yaşadığımdan çok fazla kış yaşamamıştım ama Kütahya'da kışı iliklerine kadar yaşıyorsun.Bir başka eksilerinden biride Kütahya öğrenciler tarafından geçindiğinden öğrenciyi kazıklamayı çok seviyorlar biraz pahalı bir yer. :)

421 görüntülenme

Şehir içi ulaşım yanlızca Belediye Otobüsleri ile sağlanıyor. Buda yolculukların sıkış tepiş ortamlarda geçmesine yol açıyor alternatifi yok malesef. Öğrenci için kiralar çok pahalı .Ne kadar gelişmey devam etsede şehir 250.000 nufusa sahip çok büyük olmayan bir yer.

354 görüntülenme

Fazla sosyallesme yonunden eksiklikler var cok fazla yenilige acik olmadigindan toplum, yeniliklerle gelisemiyor

229 görüntülenme

Çok düşündüm ama üzgünüm yok

215 görüntülenme