Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü

10 soruya 11 cevap verildi.

Cevaplar 11

Yükleniyor...
12,460 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü mezunu iki arkadaşım, trafik sigortası veya kasko poliçesi gibi işlerle alakalı bir acente açtı. Şu anda bu işle meşguller ve belli başlı müşterilere poliçe kesiyorlar. Akabinde eksper de olabilirsiniz ama bu okulu bitirdikten sonra eksper olabilmek için bazı sınavlara girmek gerekiyor. Bu sınavları vererek eksper olabiliyorsunuz. Bu okuldan mezun olup da eksperolan arkadaşım yok çünkü günümüz şartlarında eksper biraz daha fazla olduğu için iş imkanı biraz daha az. Bundan dolayı tercih edilmiyor diye düşünüyorum. Bir de eksperler bütün gün dışarıda çalıştıkları için pek fazla talep edilmediğini düşünüyorum.

sigorta şirketlerinde acentelerde broker firmalarında iş yapabilirler acente de poliçe ( sigorta dilinde sözleşme) keserler teklif gönderirler şirkette hangi departmanda çalıştıklarına bağlı ne iş yapıcakları hasar departmanında hasar yapan araçların dosyalarını incelerler onay red gönderirler. tabi her departmanın farklı işleri ama güzel bir bölüm okumanızı tavsiye ederim.

9,027 görüntülenme

Her türlü bankacılık sektörlerinin yanında finans şirketleri,aracı kurumlar, ekonominin gündeminde olan bir alan.

7,365 görüntülenme
5,140 görüntülenme
·
Transkripti Göster

9 yıldır buradayım, ilk girdiğimde şoför olarak çalışıyordum ve İdari İşler’egeçtim. Şirketimize ait 224 aracın trafik sigortası, kaskosu, hasarı, yakıtı, bakımı, hangi müşterimize tahsil olacağı ve temizliğiyle ilgileniyordum. Bu bölümden sonra da Sigorta bölümüne geçtim. Okuduğum bölümün bana en büyük katkısı da orada oldu. Ben şu an Hasar Danışmanıyım ama sigorta sürecinin nasıl ilerlediği, müşterilerimizden almamız gereken belgelerin neler olduğu okuduğum bölümle alakalı olduğu için bana çok büyük bir katkı sağladı. Şu an yaptığım iş de bununla alakalı olduğu için okuduğum bölüme istinaden bir iş yapmış oldum.

Bunun haricinde okuduğum bölümün farklı iş imkanları da vardı. Bir acente açabilirdim, bir acente sahibi olabilirdim veya ilerleyen zamanlarda eksperolabilirdim. Hasarla alakalı başka şeyler de yapabilirdim ama eksper olduğum zaman sadece serviste çalışan personellerle iletişime geçecektim. Ben insanlara dokunup onlara yardımcı olmak istediğim için buradayım ve müşterilere karşı hizmet vermek istiyorum.