Anadolu Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık bölümü size neler kattı? (1 Cevap)

9 yıldır buradayım, ilk girdiğimde şoför olarak çalışıyordum ve İdari İşler’egeçtim. Şirketimize ait 224 aracın trafik sigortası, kaskosu, hasarı, yakıtı, bakımı, hangi müşterimize tahsil olacağı ve temizliğiyle ilgileniyordum. Bu bölümden sonra da Sigorta bölümüne geçtim. Okuduğum bölümün bana en büyük katkısı da orada oldu. Ben şu an Hasar Danışmanıyım ama sigorta sürecinin nasıl ilerlediği, müşterilerimizden almamız gereken belgelerin neler olduğu okuduğum bölümle alakalı olduğu için bana çok büyük bir katkı sağladı. Şu an yaptığım iş de bununla alakalı olduğu için okuduğum bölüme istinaden bir iş yapmış oldum.Bunun haricinde okuduğum bölümün farklı iş imkanları da vardı. Bir acente açabilirdim, bir acente sahibi olabilirdim veya ilerleyen zamanlarda eksperolabilirdim. Hasarla alakalı başka şeyler de yapabilirdim ama eksper olduğum zaman sadece serviste çalışan personellerle iletişime geçecektim. Ben insanlara dokunup onlara yardımcı olmak istediğim için buradayım ve müşterilere karşı hizmet vermek istiyorum.

Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (4 Cevap)

Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü mezunu iki arkadaşım, trafik sigortası veya kasko poliçesi gibi işlerle alakalı bir acente açtı. Şu anda bu işle meşguller ve belli başlı müşterilere poliçe kesiyorlar. Akabinde eksper de olabilirsiniz ama bu okulu bitirdikten sonra eksper olabilmek için bazı sınavlara girmek gerekiyor. Bu sınavları vererek eksper olabiliyorsunuz. Bu okuldan mezun olup da eksperolan arkadaşım yok çünkü günümüz şartlarında eksper biraz daha fazla olduğu için iş imkanı biraz daha az. Bundan dolayı tercih edilmiyor diye düşünüyorum. Bir de eksperler bütün gün dışarıda çalıştıkları için pek fazla talep edilmediğini düşünüyorum.

Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (4 Cevap)

sigorta şirketlerinde acentelerde broker firmalarında iş yapabilirler acente de poliçe ( sigorta dilinde sözleşme) keserler teklif gönderirler şirkette hangi departmanda çalıştıklarına bağlı ne iş yapıcakları hasar departmanında hasar yapan araçların dosyalarını incelerler onay red gönderirler. tabi her departmanın farklı işleri ama güzel bir bölüm okumanızı tavsiye ederim.

Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü kimlere göre bir bölümdür? Nasıl özellikler gerektirir? (1 Cevap)

ben sigorta bölümünden bahsedeceğim kesinlikle girişken biri olmanız gerekiyor güvenilir biri olarak tanınmanız şart çünkü insanların mağdur olmaması için yaptığınız bir iş bu ve kesinlikle geleceği olan bir bölüm okumanızı tavsiye ederim insanların hayatında risk olduğu sürece sigortacılık ölmez kendiniz acente açıp iş sahibi bile olabilirsiniz yeter ki girişken ikna edici güvenilir bir yapıya sahip olun.

CEVAPLARI FİLTRELE

Soru Etiketi
Şirket
Üniversite
Bölüm

Filtreyi Temizle