Cevaplar 14

Yükleniyor...

En büyük tavsiyem, buraya gelmeden önce yabancı dilinizi üst seviyede tutarak gelin, yoksa hazırlık sınıfının ağır ders programı ardından meşhur Proficiency'nin stresi ile üniversite hayatına başlamak zorunda kalırsınız :)

4,968 görüntülenme

Öncelikle havalara girmeyin çünkü etrafınızdaki herkes Boğaziçili, küçümseyerek baktığınız çocuk Türkiye 1.si çıkabilir :) Amerikan kolejlerinden ya da yurtdışından gelmiyorsanız hazırlık okumanız gerekebilir, İngilizce gözünüzü korkutmasın çünkü ilk yılınızda biraz kendiniz de gayret gösterdiğiniz takdirde bölüm için gerekli temel İngilizce'yi öğreniyorsunuz. Bir de, kısaltmalara ve akademik terimlere birkaç ay içinde hakim olunuyor, ondan da gözünüz korkmasın :)

6,953 görüntülenme

Kilyos'ta kalıyorlarsa eğer kesinlikle manzaranın ve denizin keyfini çıkartsınlar :). Vaktinizi iyi değerlendirerek kendinizi dinlemeli ve istediğiniz her kulübe katılmalısınız. İleriki yıllarda bu kadar zamanları olmayacak maalesef.

4,268 görüntülenme

Kilyos'a gidiniz efendim. ORada bir sene feleğin çemberinden geçe geçe ingilizce öğreniniz. Zira benim gözümde Kilyos'un havasını solumayan, soğuğunda (rüzgarında) hasta olmayan Boğaziçili değildir. Olmayacaktır. Geri kalanı gelince yaşayarak öğreniniz, öylesi daha sağlıklı.

3,195 görüntülenme

İngilizce öğrenimini lisede boşlayıp tamamıyla üniversiteye bırakmamalarını tavsiye ederim öncelikle. Öyle bir durumda burda bir senelik hazırlık döneminde kitaptan kafalarını kaldıramayıp, ders yükü anlamında en sade ve rahat yılı etraflarına bakamadan geçiriyorlar. O yüzden liseden İngilizce adına bir temel alıp gelmelerini öneririm. Bir de bir bölüme sıkı sıkıya bağlı kalmaktansa, o bölümü tercih etmeden önce okulun sitesine girip derslere, o derslerin yıllık programlarına, neleri öğrettiklerine ve bun dersi veren öğretim üyelerine bakmalarını öneririm. Bölüm tercihinde çok önemli olduğunu düşünüyorum.

2,822 görüntülenme

Kedilere karşı hazırlıklı olun. Yurtlardan çok şey beklemeyin. Düzenli çalışın, bir çalışma disiplininiz olsun. Okumayı sevin, çok sevin :)

2,245 görüntülenme

Kendinizi keşfetme konusunda asla durmayın, bir sürü yeni şey deneyin çünkü şuan tam olarak o aşamadasınız. Bunları yaparken ve dolu dolu geçirirken vaktinizi arada durup "self-reflection" yapmak çok önemli, buna da çok dikkat edin.

2,568 görüntülenme

Yurt-burs başvurusu yaparken belgelerinize çok özen gösterin. En ufak hatada elenebiliyorsunuz. Bu nedenle yedekte özel yurt ve ev bakmayı unutmayın. (: Onun dışında özgürlüğü görüp hobarey ben ne oldum deyip kendinizi kaybetmeyin.

1,917 görüntülenme

Sosyal ortamlara, kulüplere fazla takılıp derslerinizi aksatmayın.Dozunda bırakın.Ders programınızı yapmak için online kayıt zamanının başladığı saatte hızlı bir bilgisayarın önünde hazır olun. tabiki bundan önce hangi hocadan ders alınıp alınmaması gerektiğini, notu bol olup dersi zevkli geçenleri okulun eski ve güvendiğiniz öğrencilerine sorun. kayıt zamanı kotalar dolmadan hızlı davranıp hemen onlardan ders alın, zira popüler hocaların derslerinin kotaları yarım saatte dolmakta...

2,457 görüntülenme
Sonraki Sayfa »