Turizm İşletmeciliği Bölümü

Turizm İşletmeciliği Bölümü

9 soruya 6 cevap verildi.

Cevaplar 6

Filtrele:Sırala:

Neden Turizm İşletmeciliği Bölümü? (1 Cevap)

Türkiye'de başka hiçbir turizm bölümünde bu denli bir yatırım olmadığını gördüm. Turizm Fakültesine sahip olan iki üniversiteden biri ve eğitim dilinin ingilizce olmasının yanı sıra ek bir dil imkanı daha sunuyor. İki dil ile mezun olacaksam neden Katip Çelebi olmasın?

Turizm İşletmeciliği Bölümü kimlere göre bir bölümdür? Nasıl özellikler gerektirir? (1 Cevap)

Turizm sektörünün iş ortamları eğlencelidir.Her alanda olduğu gibi kendinizi geliştirmeden hiç bir yere varamazsınız.İnsanlarla ilişkileri kuvvetli olan, diksiyonu düzgün, hem sıcakkanlı hem soğukkanlı olmasını bilen, yabancı dil öğrenmeye meyilli insanlar bu bölümü tercih edebilir.

Turizm İşletmeciliği Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (1 Cevap)

Bu sektör de iş imkanları oldukça fazla.Burada en önemlisi dil öğrenmek.İngilizceyi saymazsak, artı dil öğrenmek size her zaman avantaj sağlayacaktır.Yanı sıra kendinizi geliştirmiş olabilmeniz, dünya kültürüne hakim olmanız sizin leyhinize olacaktır.İş imkanları konusunda bir sıkıntı çekebileceğinizi sanmam, çünkü dediğim gibi aklınıza gelemeyecek kadar fazla iş imkanı vardır.Ancak beklentinizin ne olduğuna bağlı..

Bir Turizm İşletmeciliği Bölümü mezunu olarak Pazarlama alanında görev almak nasıl bir deneyim? (1 Cevap)

Pazarlama Departmanı gerçekten çok keyifli bir departman, ben de bu departmanda çalışmaktan çok keyif alıyorum. Hali hazırda bir fotoğrafçıyım ve marka bağlılığı olan bir insanım. Bu yüzden son kullanıcının ne istediğini bildiğim için Pazarlama sürecinde de kullanıcıya çok rahat bir şekilde ulaşıp onların dilinden konuşabiliyorum.