Bilgi Teknolojileri

Bilgi Teknolojileri

111 soruya 120 cevap verildi.

Cevaplar 120

Filtrele:Sırala:

Analiz nedir? İş Analisti ne iş yapar? (1 Cevap)

İsterseniz daha kolay olması açısından analizi bir kütüphaneye çevirelim. Kütüphanede kitapların hangi sıraya göre durduğunu, hangi yazardan kaç tane kitap olduğunu, kitabın kimin tarafından alındığını ve hangi adreste durduğunu anlama ihtiyacımız varsa, bir analize ihtiyacımız var demektir. Dolayısıyla biz oradaki bütün ihtiyacı anlayıp ileriye dönük olarak sistemin kaç tane kitap alabileceğine bakarız ve orada nasıl bir otomasyon olması gerektiğini hayal ederiz. Hayallerimizin doğru olup olmadığını anlamak için ekran dizaynlarını yaparız ve bunları Word veya Excel gibi farklı formatlarda bir tür fonksiyonel analiz dokümanına dökeriz. Kütüphanenin kapısını hangi kartla açacağınızla, kitabı getirdiğinizde hangi bankoya vereceğinize kadar her bilgiyi bir dokümanda oluştururuz. Öyle bir beklentimiz var ki; konuyu bilen veya bilmeyen herhangi bir arkadaşım o dokümanı okusun, kimseye bir şey sormasın ve bütün yazılımı ve testi gerçekleştirsin. Böylece ürün ortaya çıksın. Dolayısıyla analiz bu. İş Analisti de bütün bunların ortaya çıkabilmesini sağlar ve başından sonuna hiçbir hata olmadan süreci işletir.

Finans sektöründe Bilgi Teknolojileri hangi yöne doğru gidiyor? (1 Cevap)

Son dönemlerde Bilgi Teknolojileri’nde fin tekrar ön plana çıkmış durumda. Sigorta ve bankacılık konusuna çok önem veriliyor. Finansal çözümler elbette ki çok popüler. Dijital dönüşümlerle birlikte gerçekten yenilikçi bir sektör haline geliyor.

Burgan Bank Bilgi Teknolojileri Grubu olarak nasıl projeler üzerinde çalışıyorsunuz? (1 Cevap)

Biz IT ve Business projeler olmak üzere iki ayrı projede çalışıyoruz. IT projeleri kendi altyapımızı geliştirmek ve sürekliliğini devam ettirmek adına yürüttüğümüz projelerdir. Business projelerde de iş birimlerinin projelerini farklı portföyler halinde bölerek yönetiyoruz. Bunlar yasal, denetim kapsamında veya yeni geliştirdiğimiz projeler olabiliyor.

Burgan Bank'ta Bilgi Teknolojileri alanında nasıl kariyer fırsatları var? (1 Cevap)

Burgan Bank, MT programlarıyla gençlerin gelişimine ve eğitimine önem veriyor. IT sektöründe de fırsatlar çok fazla.

Bilgi Teknolojileri alanında çalışmanın zor yanları nelerdir? (1 Cevap)

IT sektörü değişken olması sebebiyle bir nokta takılıp kalmamak gerekiyor ve sürekli gelişme zorunluluğu var. Buna adapte olabilenler gerçekten başarılı olabiliyor.